وکیل کیفری

همانطور که میدانید دعاوی کیفری جزو دعاوی بسیار مهم میباشد که از حساسیت بسزایی برخوردار است. در عین حال طیف وسیعی از پرونده های موجود در کشور عزیزمان ایران را دعاوی کیفری تشکیل میدهد. مقاله پیش رو توسط وکیل دادگستری تهران در خصوص معرفی و ویژگیهای بهترین وکیل کیفری تهران برای آگاهی و آشنایی شما […]

بهترین وکیل کیفری

همانطور که میدانید دعاوی کیفری جزو دعاوی بسیار مهم میباشد که از حساسیت بسزایی برخوردار است. در عین حال طیف وسیعی از پرونده های موجود در کشور عزیزمان ایران را دعاوی کیفری تشکیل میدهد. مقاله پیش رو توسط وکیل دادگستری تهران در خصوص معرفی و ویژگیهای بهترین وکیل کیفری تهران برای آگاهی و آشنایی شما عزیزان تنظیم گردیده است.

درواقع دلایل زیادی وجود دارد که حساسیت دعاوی کیفری را بالا میبرد. یکی از این دلایل موضوع جرم و جنایت است که حسب مورد میتواند مربوط به جان، مال، آبرو، ناموس و … باشد.

از دیگر دلایل اهمیت دعاوی کیفری ضمانت اجرای سنگین ارتکاب افعال مجرمانه و کیفری است. این ضمانت اجراها حسب مورد شامل حبس، شلاق، قصاص، اعدام و … میباشد.

وکیل کیفری

به طور کلی به جرایمی که با جان، مال، آبرو و ناموس مردم در ارتباط باشد و برای مرتکب مجازات درنظر گرفته شده باشد جرایم کیفری گفته میشود. بنابراین وکیل کیفری نیز وکیلی است که در این حوزه به طور تخصصی فعالیت میکند.

وکیل کیفری تهران با دانش و آگاهی کامل نسبت به جرایم کیفری تمامی تلاش خود را میکند تا از حق و حقوق موکلش به نحو احسنت دفاع نماید. البته یک وکیل کیفری میتواند در تمامی مباحث کیفری فعالیت کرده و یا صرفا در یکی از حوزه های کیفری نظیر کلاهبرداری، قتل، تجاوز و … وکالت نماید.

بهترین وکیل کیفری تهران کیست؟

به طور کلی جهت انتخاب بهترین وکیل کیفری تهران بایستی به تمامی جوانب توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را نمایید. شما میبایست وکیلی انتخاب نمایید که ویژگیهای منحصر به فردی داشته باشد.

درواقع همانطور که گفتیم دعاوی کیفری جزو حساس ترین دعاوی حقوقی به شمار می آیند. بنابراین انتخاب یک وکیل کیفری حرفه ای در تهران میتواند برگ برنده شما عزیزان در دعاوی کیفری باشد.

از همین رو تیم حقوقی وکیل زوم جهت آشنایی شما همراهان عزیز با بهترین وکلای کیفری تهران اقدام به معرفی لیست 10 تا از بهترین وکیل کیفری تهران در سال 1403 نموده است که در زیر مشاهده میفرمایید.

۱۰ تا از بهترین وکیل کیفری تهران سال 1403

گروه حقوقی وکیل زوم در تمامی زمینه های حقوقی در سراسر ایران و تهران با وکلای دادگستری خبره و با تجربه همکاری مینماید. در ادامه به معرفی لیست بهترین وکیل کیفری تهران در سال 1403 می پردازیم.

ناصر عرب فشافویه
وکیل ناصر عرب فشافویه

شماره تلفن: 09126050262

آدرس: تهران – مرزداران

ناصر عرب فشافویه وکیل پایه یک دادگستری و از اعضای رسمی کانون وکلای مرکز در استان تهران است.

به جرات میتوان گفت ایشان یکی از با سابقه ترین و بهترین وکلای تهران و ایران میباشد. عمده فعالیت ایشان در حال حاضر محدود به شهر تهران است.

ناصر عرب فشافویه با بیش از 31 سال سابقه قضاوت در دادگاه های تهران از جمله دادگاه کیفری یک استان و محاکم تجدید نظر استان تهران در کنار بیش از 10 سال سابقه وکالت در استان تهران از با تجربه ترین وکلای حال حاضر ایران میباشد. 

چنانچه به دنبال یک وکیل باتجربه و قاض بازنشسته، کارکشته، قاطع و بسیار مورد اعتماد میگردید، هیمن حالا با وکیل کیفری ناصر عرب فشافویه تماس حاصل نمایید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت 10 الی 21 با هماهنگی قبلی.

علی عرب فشافویه
وکیل علی عرب فشافویه

شماره تلفن: 09127241125

آدرس: تهران – مرزداران و آزادی

علی عرب وکیل پایه یک دادگستری و جزو اعضای رسمی کانون وکلای مرکز تهران میباشد. 

ایشان جزو وکلای جوان ولی با سابقه تهران میباشد. علی عرب دارای بیش از 10 سال سابقه کار در تهران بوده و همچنین سابقه وکالت پرونده های متعدد کیفری را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا با شماره وکیل تهران علی عرب تماس بگیرید و از خدمات کیفری ایشان در زمینه های مربوطه استفاده نمایید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت 10 الی 21 با هماهنگی قبلی.

ویژگیهای بهترین وکیل کیفری تهران

همانطور که اشاره کردیم بهترین وکیل کیفری تهران میبایست ویژگیهایی داشته باشد که ایشان را از دیگر وکلای دادکستری متمایز سازد. ما در زیر به مهمترین ویژگیهای یک وکیل کیفری خوب در تهران میپردازیم.

  • تسلط به قوانین کیفری: یک وکیل کیفری تهران میبایست به تمامی قوانین جاری کشور آشنا و مطلع بوده و اصطلاحا وکیل به روزی باشد. قوانین کیفری نیز همانند دیگر قوانین، صرفا در مواد قانونی خلاصه نمیشود. در واقع قوانین کیفری شامل مواد قانونی اصلی نظیر قانون مجازات اسلامی، قانون آیین دادرسی در امور کیفری، مواد قانون خاص نظیر قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا اختلاس و کلاهبرداری و همچنین آرای وحدت رویه و … میباشد.
  • توانایی استفاده از دانش حقوقی: یک وکیل کیفری کارکشته میبایست توانایی این را داشته باشد که از علم و دانش حقوقی خود در دعاوی کیفری به بهترین شکل ممکن استفاده نماید. یک وکیل باتجربه کیفری میتواند از معلومات و دانش حقوقی خود در روند دادرسی استفاده کرده و تا جای ممکن شانس پیروزی در پرونده کیفری را بالا ببرد.
  • تسلط به انواع دعاوی کیفری: همانطور که احتمالا میدانید دعاوی کیفری شامل دعاوی بسیار گسترده و مهمی نظیر قتل، تجاوز، کلاهبرداری، سرقت، ضرب و جرح و … میباشد. یک وکیل متخصص کیفری در تهران در خصوص تمامی دعاوی کیفری و یا مهمترین آنها تسلط و اشراف کافی دارد. البته توجه داشته باشید که وکیل کیفری میتواند صرفا در یکی از مباحث کیفری فعالیت نموده و درواقع اکثر فعالیت خود را بر روی یکی از این دعاوی متمرکز سازد. به عنوان مثال وکیل قتل تهران صرفا فعالیت عمده خود را بر روی دعاوی قتل متمرکز میسازد.
  • پیگیر باشد: یکی از امور مهمی که یک وکیل کیفری متخصص میبایست انجام دهد پیگیری مستمر پرونده در طول روند دادرسی تا صدور رای میباشد. اهمیت این پیگیری در دعاوی مهم کیفری دوچندان میگردد.
  • آشنایی به مباحث روانشناسی: یک وکیل کیفری باتجربه لازم است تا حدودی به مسائل روز روانشناسی آشنایی داشته باشد. همانطور که میدانید پرونده های کیفری از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. این تنشها میتواند تاثیرات مخربی بر روند پرونده داشته باشد. درواقع شاکی، متهم و همچنین خانواده های هر دو طرف در طول روند دادرسی روزهای پر استرسی را پشت سر میگذارند. وکیل خوب کیفری میتواند با برخورد مناسب و صحیح استرس موکل را کاهش داده و فضا را برای پیشبرد اهداف پرونده آماده سازد.
  • تجربه کافی در دعاوی کیفری: بدیهی است که یک وکیل کیفری خوب میبایست پرونده های مختلف و فراوانی را در دعاوی کیفری به نتیجه مطلوب و یا نتیجه مورد نظر رسانده باشد. وکالت در دعاوی مختلف کیفری موجب میگردد وکیل تهران در دعاوی کیفری تجربیات فراوانی بدست آورده و از این تجربیات در پیشبرد اهداف مورد نظر موکل نهایت استفاده را ببرد.
  • هوش و ذکاوت بالا: وکیل خوب کیفری در تهران نیازمند داشتن هوش و ذکاوت کافی در امور کیفری میباشد. درواقع در طول روند رسیدگی به دعوی کیفری ممکن است اتفاقاتی خارج از پیش بینی رخ دهد که وکیل کیفری در تهران بایستی سریعا نسبت به آن تصمیم گیری نماید. بنابراین هوش و استعداد ذاتی وکیل میتواند کمک شایانی به پیشبرد پرونده کیفری داشته باشد.
  • داشتن صداقت: به طور کلی یک وکیل دعاوی کیفری خوب میبایست با موکل خویش در خصوص پرونده و جزئیات آن صداقت داشته باشد. به عبارت دیگر وکیل کیفری بایستی با موکل خود صادق بوده و تا جایی که امکان دارد اتفاقات احتمالی آینده که ممکن است در پرونده رخ دهد را به وی گوشزد نماید.
  • قاطع و محکم باشد: دعاوی کیفری به دلایلی که تاکنون اشاره شد جرو دعاوی حساس و مهم میباشد. وکیلی که در زمینه کیفری فعالیت میکند اساسا بایستی دارای شخصیت برجسته ای باشد. درواقع وکیل کیفری بایستی قاطع بوده و شخصیت محکمی داشته باشد تا در دادگاه کیفری به بهترین شکل ممکن از موکل خود دفاع نماید.

دعاوی کیفری چیست؟

به طور کلی به دعاوی که قانونگذار، مرتکب را مجرم شناخته و برای وی مجازات تعیین نموده دعاوی کیفری گفته میشود. موضوع دعاوی کیفری معمولا در خصوص جان، مال، آبرو و ناموس افراد میباشد. از همین رو این دعاوی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

این دعوی در مقابل دعوی حقوقی قرار میگیرد. درواقع خوانده دعوی حقوقی مجرم نیست و مجازات نمیگردد.

مراحل رسیدگی به پرونده کیفری توسط وکیل تهران

ممکن است شما همراهان عزیز به عنوان شاکی و یا متهم به یک وکیل کیفری در تهران نیاز داشته باشید. در هر صورت وکیل کیفری تهران برای شکایت از جانب شاکی و یا دفاع از جانب متهم اقداماتی را انجام میدهد. ما در ادامه به بررسی این اقدامات و مراحل رسیدگی به پرونده کیفری میپرداریم.

۱- تنظیم شکایت

مرحله اول برای تشکیل پرونده کیفری، تنظیم شکوائیه صحیح و مناسب از جانب وکیل است. تنظیم شکوائیه از مهمترین اقدامات اولیه یک وکیل کیفری خوب در تهران میباشد.

درواقع وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور کیفری بایستی تمامی جوانب امر را بسنجد. وکیل تهران بایستی کلیه موضوعات احتمالی که در آینده ممکن است در پرونده رخ دهد را مورد بررسی قرار داده و شکوائیه را بر این اساس تنظیم نماید.

۲- ثبت شکایت

وکیل باتجربه کیفری در تهران پس از تنظیم شکوائیه مناسب میبایست اقدام به ثبت شکایت در دفاتر خدمات قضایی نماید. وکیل کیفری خبره تمام دقت خود را در هنگام ثبت شکوائیه مینماید.

درواقع تایید نهایی شکایت و ثبت آن یکی از مراحل مهم تشکیل و رسیدگی به پرونده کیفری میباشد. چراکه تایید نهایی شکوائیه به منزله ثبت قطعی شکایت است. لذا چنانچه هرگونه اشتباهی صورت گرفته باشد دیگر امکان لغو یا تعویض شکایت نمیباشد.

۳- رسیدگی به پرونده کیفری در دادسرا

پس از ثبت شکایت در دفاتر خدمات قضایی، پرونده به دادسرای مربوطه و به یکی از شعبات بازپرسی یا دادیاری ارجاع میشود. شعبه رسیدگی کننده پس از ثبت پرونده اقدام به ابلاغ اخطاریه ای به وکیل با موکل مینماد. در این ابلاغیه به وکیل اخطار میشود ظرف مهلت مقرر در دادسرا حاضر گردد.

سپس وکیل در دادسرا حاضر شده و دفاعیات و مدارک لازم را تحویل شعبه مینماید. دادسرا نیز پس از انجام تحقیقات مقتضی از متهم، در خصوص پرونده کیفری تصمیم گیری مینماید.

چنانچه ارتکاب جرم برای شعبه رسیدگی کننده محرز گردد اقدام به صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست نموده و پرونده را جهت اظهارنظر دادستان، به نظر ایشان میرساند.

در صورتی که دادستان با قرار مجرمیت و کیفرخواست صادره موافت نماید پرونده جهت صدور رای به دادگاه کیفری ارجاع میشود.

۴- رسیدگی به پرونده کیفری در دادگاه

پس از وصول پرونده به دادگاه کیفری، شعبه رسیدگی کننده وقت رسیدگی را تعیین و زمان تشکیل جلسه رسیدگی را به طرفین دعوی ابلاغ مینماید. طرفین و یا وکلای آنها مکلف به حضور در مهلت مقرر در جلسه رسیدگی میباشند.

قاضی محترم دادگاه نیز با بررسی اوراق پرونده و مدارک موجود و اظهارات طرفین در جلسه رسیدگی، اقدام به صدور رای شایسته مینماید. رای صادره نیز به طرفین دعوی و یا وکلای آنها ابلاغ میگردد.

۵- رسیدگی به پرونده کیفری در دادگاه تجدیدنظر

هر یک از طرفین دعوی کیفری در صورتی که به رای صادره دادگاه اعتراضی داشته باشد میتواند نسبت به دادنامه صادره اقدام به تجدیدنظرخواهی نماید. وکیل کیفری در تهران قطعا میتواند لایحه تجدیدنظرخواهی مناسب و صحیح را تنظیم نماید.

دادگاه تجدیدنظر نیز اقدام به تعیین وقت رسیدگی و دعوت از طرفین یا وکلای آنها مینماید. مرحله تجدیدنظر بسیار مرحله مهم و حساسی میباشد چراکه در این مرحله رای و دادنامه قطعی میگردد و دیگر امکان اعتراض مجدد به رای در حالت عادی وجود نخواهد داشت.

۶- اجرای حکم

چنانچه رای صادره مبنی بر محکومیت قطعی متهم باشد محکوم له میتواند جهت اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرا مراجعه نماید. یک وکیل متخصص میتواند در این مرحله از تجربیات خود استفاده کرده و اقدامات مقتضی را در جهت تسریع روند اجرای حکم بعمل آورد.

اگر قاضی رای محکومیت کیفری را صادر نمود باید بعد از صدور رای قطعی، پرونده برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرا ارسال گردد تا تحت نظارت قاضی اجرا شود.

انواع دعاوی کیفری

ما در ادامه به معرفی برخی از مهمترین جرایم کیفری میپردازیم. مهمترین این جرایم عبارتند از سرقت تعزیری، سرقت حدی، روابط نامشروع، مزاحمت بانوان، جرایم سیاسی، جعل، رشا و ارتشا، تجاوز و زنا، اخاذی، جرایم انتخاباتی، جرائم علیه عفت عمومی، صدور چک بلامحل، جرم مشروبات الکلی، بازداشت غیرقانونی، جرایم اقتصادی، جرایم امنیتی. همچنین میتوان به جرایم تحصیل مال از طریق نامشروع، محاربه و افساد فی الارض، جرایم سایبری و رایانه ای، اختلاس، قتل و تهدید به قتل، اقدام علیه امنیت ملی، فروش مال غیر، حفاری غیر مجاز، اسید پاشی، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تصرف عدوانی کیفری، جرایم علیه اطفال، فرار زندانیان، تجاوز، توهین و فحاشی، افترا، جاسوسی، جرم مواد مخدر و روانگردان، افشای اسرار، جرایم مطبوعاتی و غیره نیز اشاره نمود.

همچنین برخی از دعاوی را میتوان هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری مطرح نمود مانند دعوی رفع تصرف عدوانی. البته در برخی موارد موضوع دعوی میتواند به طور همزمان دارای جنبه کیفری و جنبه حقوقی یا ملکی نظیر دعوی فروش مل غیر باشد. از همین رو شما همراهان عزیز میتوانید جهت ارتباط مستقیم با بهترین وکلای ملکی در استان تهران اقدام نمایید.

انواع دادگاه کیفری در تهران

دعاوی کیفری همچون دعاوی حقوقی دارای انواع و اقسام مختلفی میباشند. به دلیل وجود همین تفاوتها و توجه به مسائل مختلف نظیر سن، شغل و … پرونده های کیفری به دادگاه های مختلفی ارجاع میگردد.

به طور کلی از مهمترین محاکم کیفری میتوان به دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، دادگاه انقلاب، دادگاه نظامی، دادگاه ویژه روحانیت، دادگاه ویژه اطفال و نوجوانان و … اشاره نمود.

ما در ادامه به طور مختصر انواع این محاکم کیفری را مورد بررسی قرار میدهیم.

دادگاه کیفری یک

بر اساس ماده 302 قانون آیین دادرسی در امور کیفری به جرایم زیر در دادگاه کیفری یک رسیدگی خواهد شد:

۱- جرائم موجب مجازات سلب حیات.

۲- جرائم موجب مجازات حبس ابد.

۳- جرائم موجب مجازات قطع عضو یا جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی که به میزان نصف دیه کامل یا بیش از آن باشد.

۴- جرائم موجب مجازات تعزیری درجه سه و یا بالاتر.

ث- جرایم سیاسی و جرائم مطبوعاتی.

دادگاه کیفری دو

مطابق با ماده 301 قانون آیین دادرسی در امور کیفری، دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به کلیه جرائم را دارد مگر جرائمی که به موجب قانون در صلاحیت مراجع دیگری قرار گرفته باشد.

به دادگاه کیفری دو اصطلاحا دادگاه عمومی کیفری نیز گفته میشود. چراکه این دادگاه محدوده گسترده تری نسبت به سایر محاکم کیفری دارد.

دادگاه انقلاب

به موجب ماده 303 قانون آیین دادرسی در امور کیفری به جرائم زیر در دادگاه انقلاب رسیدگی خواهد شد:

۱- جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، جرائم محاربه و افساد فی الارض، بغی، تبانی و همچنین اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق، تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام.

۲- توهین و فحاشی به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و یا مقام رهبری

۳- کلیه جرائم مربوط به مواد مخدر، روان گردان و پیش سازهای آن و مضافا قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل.

۴- سایر مواردی که به موجب قوانین خاص در صلاحیت دادگاه انقلاب قرار گرفته باشد.

دادگاه اطفال و نوجوانان

طبق ماده 304 قانون آیین دادرسی در امور کیفری به کلیه جرائم اطفال و افراد کمتر از هجده سال تمام شمسی در دادگاه اطفال و نوجوانان رسیدگی می‌شود.

دادگاه نظامی

رسیدگی به جرائم ارتکابی نظامیان و نیروهای مسلح در صلاحیت دادسرا و دادگاه خاص نظامی میباشد. البته توجه داشته باشید که جرائم ارتکابی اشخاص نامبرده میبایست در زمان انجام وظیفه صورت پذیرد

دادگاه ویژه روحانیت

بر اساس ماده 14 آیین نامه دادسراها و دادگاه های ویژه روحانیت، به طور کلی دعاوی حقوقی و مدنی علیه روحانیون مطابق قوانین در دادگاه های مدنی و حقوقی رسیدگی میشود. به استثنا موارد خاصی که بر حسب ضرورت رسیدگی آن به نظر دادستان منصوب، در دادگاه ویژه اصلح باشد.

در مورد اخیرالذکر دادسراها و دادگاه ها مکلفند که با درخواست دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت، پرونده را ارسال نمایند.

مزایای وکیل کیفری تهران

مباحث حقوقی به خصوص دعاوی و جرائم کیفری و مسائل مربوط به آن بسیار پیچیده و دشوار می باشند. به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل تهران و با تجربه و متخصص در امور مربوطه به صورت تلفنی و یا حضوری مشورت نمایید. 

چرا که طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست ممکن است به گونه ای به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر امکان تصحیح آن به هیچ عنوان نباشد.

تیم حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای تهران، مجرب و مورد اعتماد آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.

همچنین در صورتی که مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید می توانید بدون پرداخت حق الوکاله وکیل از خدمات تیم ما استفاده کنید.

در این صورت صرفا با پرداخت مبلغ لازم در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

این خدمات شامل تنظیم دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر وکیل تهران می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا