وکیل ملکی

مقاله پیش رو توسط وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای مرکز – تهران در خصوص اینکه وکیل ملکی تهران کیست و معرفی لیست بهترین وکلای ملکی تهران برای آگاهی و آشنایی شما عزیزان تنظیم گردیده است. وکیل ملکی تهران در واقع در قوانین ما تخصصی تحت عنوان وکیل ملکی وجود ندارد. وکلای پایه یک […]

وکیل ملکی تهران

مقاله پیش رو توسط وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای مرکز – تهران در خصوص اینکه وکیل ملکی تهران کیست و معرفی لیست بهترین وکلای ملکی تهران برای آگاهی و آشنایی شما عزیزان تنظیم گردیده است.

وکیل ملکی تهران

در واقع در قوانین ما تخصصی تحت عنوان وکیل ملکی وجود ندارد. وکلای پایه یک دادکستری با میل و اراده خود میتوانند با تمرکز و مطالعه بیشتر در امور خاصی در آن زمینه بیشتر فعالیت نمایند و نسبت به آن امور حرفه ای تر شوند.

وکیل ملکی، وکیل پایه یک دادگستری است که به قوانین ملکی و مربوطه از جمله قانون مدنی، قانون آیین دادرسی در امور مدنی، قوانین ثبتی، قوانین خاص، آرای وحدت رویه صادره از دیوان عالی کشور و نظریات مشورتی مربوطه مسلط بوده و اطلاعات ایشان در این زمینه جامع و کامل باشد.

تخصص در امور ملکی بسیار مهم است چرا که عدم اطلاع دقیق از قوانین مربوطه میتواند به تضییع حق و حقوق موکل و در نهایت شکست در پرونده ملکی منجر‌ گردد که آسیبی جبران ناپذیر دارد.

تیم حقوقی وکیل زوم متشکل از تعداد زیادی از بهترین وکیل ملکی تهران میباشد. لذا شما عزیزان در هر زمان میتوانید با وکلای ملکی تیم ما ارتباط برقرار نمایید و از خدمات ملکی وکلای تهران بهره مند گردید.

بهترین وکیل ملکی تهران

در حال حاضر در استان تهران همچون سایر شهرستانهای کشور، پرونده های مربوط به دعای ملکی حجم قابل توجهی از پرونده های مطروحه در محاکم دادگستری را به خود اختصاص داده اند. وکلای ملکی تهران نیز به صورت تخصصی در این زمینه اقدام به امر وکالت مینمایند.

همانطور که گفته شد وکیل متخصص در دعاوی ملکی تهران نیز میبایست در کنار تخصص و تبهر در این زمینه خصوصیات و ویژگیهای یک وکیل خوب را داشته باشد.

علی رغم همه اینها بهترین وکیل ملکی تهران بایستی پروانه مخصوص در وکالت در استان تهران را داشته باشد. به عبارت دیگر این وکیل تهران بایستی صلاحیت وکالت در کلانشهر برزگ تهران را داشته باشد.

علی ایحال هر وکیلی بنا بر دلایل و علائق شخصی مبادرت به امر وکالت در زمینه های مختلف حقوقی مینماید. به عنوان مثال برخی از وکلا عموما در زمینه خاصی نظیر پزشکی، قتل، کلاهبرداری، طلاق، ملکی و … فعالیت مینمایند. برخی از وکلا نیز بنا به هر دلیل در کلیه دعاوی حقوقی و یا کیفری وکالت میکنند.

البته در خصوص فعالیت در چند زمینه حقوقی و یا گرفتن پرونده های تخصصی اختلاف نظر وجود دارد. برخی بر این باورند که یک وکیل وقت و تمرکز کافی جهت فعالیت در چند زمینه حقوقی را ندارد و بهتر است در یک زمینه فعالیت خود را محدود نماید.

برخی دیگر نیز قائل بر این نظرند که یک وکیل مجرب و کارکشته میبایست در کلیه زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت داشته و به اکثر موضوعات روز حقوقی مسلط باشد.

در هر صورت یک وکیل متخصص ملکی اساسا هیچ گونه کم و کاستی در زمینه دعاوی ملکی نظیر تخلیه فوری، الزام به تنظیم سند، تصرف عدوانی و … ندارد و میتواند به وکالت در این امور مبادرت ورزد.

لیست 10 تا از بهترین وکیل ملکی تهران سال 1403

حال که با ویژگیهای بهترین وکیل ملکی تهران آشنا شده اید در زیر به معرفی وکلای متخصص در امور ملکی در تهران در سال 1403 میپردازیم.

علی عرب فشافویه از وکلای جوان ولی با سابقه تهران میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه وکالت بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر ایرانی را در کارنامه خود دارد.

ایشان همواره در طی این سالها بیشترین تمرکز خود را بر روی دعاوی ملکی نظیر تخلیه، الزام به تنظیم سند، رهن، اجاره، خلع ید، تصرف عدوانی و … گذاشته اند.

در صورتی که به یک وکیل باتجربه و جوان در زمینه ملکی در استان تهران نیاز دارید با علی عرب فشافویه وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای مرکز تهران تماس حاصل نمایید. 

علی عرب فشافویه
آدرس: تهران - آریا شهر و آزادی

ندا باقری یکی از با تجربه ترین و بهترین وکلای تهران و مشهد است. ایشان با بیش از 10 سال سابقه وکالت در پرونده های متعدد یکی از با تجربه ترین وکلای تهران و مشهد میباشد.

ایشان به طور تخصصی در زمینه ملکی فعالیت داشته و یکی از مورد اعتماد ترین وکلای ملکی در مشهد و تهران میباشد.

چنانچه در امور ملکی و اموال غیر منقول نیاز به وکیل دارید ایشان به عنوان وکیل ملکی مشهد و تهران میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد.

ندا باقری
آدرس: تهران - مشهد

جناب دکتر سید مهدی حجتی از وکلای پایه یک دادگستری و از اعضای رسمی کانون وکلای مرکز بوده که در چندین دوره در هیات مدیره کانون وکلای مرکز نیز فعالیت نموده است. ایشان دارای بیش از 15 سال سابقه وکالت در شهر تهران به خصوص در دعاوی ملکی بوده و از وکلا نامدار ایران به شمار می آید.

سید مهدی حجتی
شماره تلفن:
آدرس: تهران - خیابان شریعتی

وکیل علی یاراحمدی از وکلای پایه یک دادگستری و از اعضای رسمی کانون وکلای مرکز میباشد. ایشان در هیات مدیره کانون وکلای مرکز نیز به عنوان عضو هیات مدیره فعالیت نموده است. علی یاراحمدی دارای بیش از 15 سال سابقه وکالت در شهر تهران به خصوص در دعاوی ملکی بوده بنابراین میتوان از ایشان به عنوان یکی از وکلای نامدار ایراننام برد.

علی یاراحمدی
شماره تلفن:
آدرس: تهران - میدان توحید

ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی تهران

به طور کلی یک وکیل خوب بایستی ویژگیهای منحصر به فردی داشته باشد. یک وکیل ملکی خوب نیز از این قائده مستثنا نمیباشد.

در زیر به بررسی مهمترین ویژگیهای یک وکیل متخصص در امور ملکی خوب میپردازیم.

  • با تجربه و متخصص باشد.

از آنجایی که مباحث حقوقی بسیار پیچیده و دشوار است و حتی نسبت به متن قوانین جاری نیز اختلاف نظر و تشتت آرا وجود دارد که اهمین این موضوع در خصوص دعاوی ملکی دو چندان میباشد.

بنابراین بهتر است در کلیه امور حقوقی به خصوص امور ملکی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید.

  • صادق باشد.

صداقت نه تنها در دعاوی ملکی بلکه در کلیه امور حقوقی جزو مهمترین خصوصیات یک وکیل پایه یک دادگستری میباشد.

در واقع یک وکیل خوب میبایست صادق باشد و همین صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر است که میتواند برگ برنده در یک پرونده ملکی و پیچیده باشد.

در مجموع وکیلی خوب است که دارای صلاحیت اخلاقی بوده و با موکل خود کاملا صادق و روراست باشد.

  • با صبر و حوصله باشد.

یک وکیل متخصص در امور ملکی بایستی دارای صبر و حوصله مثال زدنی باشد. چراکه این قبیل دعاوی از پیچیدگی بسیار بالایی برخوردار بوده که به همین دلیل نیازمند دقت و بررسی فراوان در موضوع ارجاعی میباشد.

در واقع یک وکیل خوب میبایست قبل از هر اقدام و اظهار نظری نسبت به موضوع و پرونده ملکی در ابتدا بررسیهای کامل و جامع را انجام دهد. این امر باعث میشود وکیل تا جایی که امکان دارد احتمال خطا و اشتباه خود را کاهش دهد و در نتیجه درصد پیروزی را بالا ببرد.

  • مغرور نباشد.

قطعا در دعاوی ملکی که چالشها و یپیچیدگیهای بسیار زیادی دارد غرور برای یک وکیل امری مخرب به شمار می آید. چرا که قوانین همواره در حال دگرگونی بوده و دستخوش تغییرات قرار میگیرد.

همچنین ممکن است بر اثر مشغله کاری فراوان و یا عدم داشتن وقت کافی وکلای با تجربه نیز دچار اشتباه گردند.

بنابراین همواره نه تنها به وکلای تازه کار بلکه به وکلای با تجربه نیز توصیه میگردد که قبل از هر اقدامی در دعاوی ملکی و پیچیده با همکاران خود مشورت و گفتگو نموده تا درصد اشتباهات احتمالی را کاهش دهند.

  • امانتدار باشد.

امانتدار بودن یکی از ویژگیهای مهم و اساسی یک وکیل در تمامی زمینه ها علی الخصوص دعاوی ملکی میباشد. به خصوص آنکه در این گونه دعاوی نیاز است که موکل اسناد و مدارک خود اعم از اصل و کپی را در اختیار وکیل بگذارد.

البته که صرف وجود پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز در خصوص تضمین امانتدار بودن یک وکیل کفایت میکند. ولی بهتر است جهت احتیاط بیشتر حتما در دعاوی ملکی به وکلایی وکالت دهید که امانت دار باشند.

دعاوی ملکی و انواع آن

ممکن است تاکنون به محاکم حقوقی و کیفری مراجعه نموده باشید و یا با افراد آگاه در این زمینه گفتگو کرده باشید. در این صورت حتما متوجه شده اید که بخش بزرگی از دعاوی در دادگاه های حقوقی و کیفری را دعاوی مربوط به ملک، زمین، خانه و به طور کلی دعاوی مربوط به اموال غیر منقول تشکیل داده اند. آمار پرونده های موجود و جاری در محاکم نیز موید همین امر میباشد.

در دعاوی ملکی مبحث اصلی مربوط به اموال غیر منقولی بوده که بنا به هر دلیلی مورد تعرض و اختلاف قرار گرفته است. اموال غیر منقول نیز به اموال گفته میشود که موضوع اصلی آنها مالی است که در واقع امکان نقل و انتقال و جابجایی از یک مکان به مکانی دیگر را نداشته و یا انتقال و جابجایی موجب ورود خسارت جبران ناپذیر به آن میگردد.

دعاوی ملکی مجموعه ای از دعاوی حقوقی و شکایاتی است که به منظور حل اختلافات مربوط به امور ملکی انجام میگردد.

لازم به ذکر است که این دعاوی میتواند بین اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی و سازمانها و نهادهای دولتی به وجود آید.

به طور خلاصه ما سه نوع دعوی ملکی داریم:

  • دعاوی ملکی از نوع حقوقی

از آن جمله میتوان به دعاوی حکم تخلیه، دستور تخلیه، اجاره، الزام به تحویل ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فک رهن و غیره اشاره نمود.

  • دعاوی ملکی از نوع کیفری

شامل دعاوی کلاهبرداری در خرید و فروش، انتقال مال غیر، تصرف عدوانی کیفری، جعل سند ملک و غیره میباشد.

  • دعاوی ملکی از نوع ثبتی:

افراز ملک، دعوای ابطال سند رسمی، دعوای ابطال سند مالکیت معارض از جمله این دعاوی میباشد.

وکیل ملکی آنلاین

پیچیدگی و چالشهای فراوان دعاوی ملکی بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین دلیل این نوع از دعاوی از دعاوی بسیار مهم و پیچیده حقوقی به شمار می آیند. تا جایی که بسیاری از وکلا نیز در دعاوی ملکی دچار اشتباهات جبران ناپذیری میشوند.

همچنین همانطور که همگی میدانیم دعاوی ملکی از ارزش و بهای اقتصادی بسیار زیادی برخوردار میباشند. همین امر موجب گردیده تا این دعاوی از حساسیت بالایی برخوردار بوده و همواره توجه ویژه ای به آن شود.

همانطور که کفته شد بهترین وکیل ملکی تهران وکیلی است که به صورت تخصصی به دعاوی ملکی رسیدگی مینماید و عمده پرونده های خود را به این نوع از دعاوی اختصاص داده است.

این وکیل بایستی به کلیه قوانین موضوعه به خصوص قانون مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی، قوانین ثبتی و حتی قانون مجازات اسالامی و قانون آیین دادرسی کیفری اشراف داشته و مطلع و آگاه باشد.

همچنین علی رغم داشتن تجربه، تخصص بالا و اشراف به مباحث ملکی، بهترین وکیل ملکی تهران میبایست در طول روند رسیدگی به این دعاوی از دقت و توجه بسیاری بالایی برخوردار بوده و تمرکز بالایی داشته باشد.

این امر میتواند تضمینی در جهت موفقیت شما عزیزان در پرونده های ملکی بوده و همچنین از هدر رفتن و تضییع حق و حقوق شما جلوگیری نماید.

شما عزیزان میتوانید جهت مشورت با وکیل ملکی به صورت آنلاین با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم ارتباط برقرار نمایید. این امر میتواند در تسریع روند به شما عزیزان کمک ویژه ای نماید. شما سروران گرامی میتوایند از راه تماس تلفنی، ایمیل، پیام و یا از طریق پیام رسانهای مختلف و … با وکیل آنلاین در تهران تماس حاصل فرمایید.

توصیه میگردد حتما قبل از انجام هر اقدامی در دعاوی ملکی و یا حتی معاملات ملکی حتی الامکان به صورت حضوری و در غیر این صورت از طریق آنلاین با یک وکیل متخصص در این امور مشورت نمایید.

چرا باید از خدمات وکیل استفاده کنیم؟

البته که در کلیه امور حقوقی بهتر است از خدمات وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید تا خدشه ای به حق و حقوقتان وارد نگردد.

حضور وکیل پایه یک دادکستری در دعاوی ملکی که از امور مالی محسوب میشود اهمیت دوچندانی دارد چرا که در امور ملکی ممکن است ضرر و زیان جبران ناپذیری به اشخاص وارد شود و سود و منفعت کلانی دست خوش تغییرات قرار گیرد.

در کلیه دعاوی حقوقی خصوصا دعاوی ملکی، چگونگی و نحوه طرح دعوی اهمیت بسیار زیادی دارد که این امر در روند رسیدگی و تعیین محدوده رسیدگی نیز اثرگذار است.

در واقع ارائه دادخواست صحیح و دقیق همانند پی ریزی و ستونهای اولیه یک ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مزایای وکیل تهران

مباحث حقوقی به خصوص مبحث دعاوی ملکی و مسائل مربوط به آن بسیار پیچیده و دشوار میباشند.

به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل تهران و با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چرا که طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست ممکن است به گونه ای به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر امکان تصحیح آن به هیچ عنوان نباشد.

تیم حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای تهران، مجرب و مورد اعتماد آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان میباشد.

همچنین در صورتی که مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله وکیل از خدمات تیم ما استفاده کنید.

در این صورت صرفا با پرداخت مبلغ لازم در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

این خدمات شامل تنظیم دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و … به طور دائم و تحت نظر وکیل تهران میباشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا