وکیل طلاق

مقاله پیش رو توسط وکیل پایه یک دادگستری تهران در خصوص ویژگیهای بهترین وکیل طلاق تهران و آشنایی شما عزیزان با بهترین وکیل طلاق توافقی تهران تنظیم گردیده است. همانطور که میدانید طلاق یکی از مسائل بسیار شایع و گسترده در کشور عزیزمان ایران و حتی در تمامی دنیاست. متاسفانه این پدیده ناهنجار به حدی […]

وکیل طلاق تهران

مقاله پیش رو توسط وکیل پایه یک دادگستری تهران در خصوص ویژگیهای بهترین وکیل طلاق تهران و آشنایی شما عزیزان با بهترین وکیل طلاق توافقی تهران تنظیم گردیده است.

همانطور که میدانید طلاق یکی از مسائل بسیار شایع و گسترده در کشور عزیزمان ایران و حتی در تمامی دنیاست. متاسفانه این پدیده ناهنجار به حدی فراگیر شده که به یک امر عادی اجتماعی تبدیل شده است تا جایی که برخی بعد از جدایی حتی جشن طلاق میگیرند.

البته در بسیاری از موارد به دلیل وجود مشکلات اساسی و بزرگ برای زوجین و یا فرزندان، طلاق تنها راه چاره است. البته در بسیاری از مواقع نیز طلاق و جدایی یک اشتباه بزرگ از سوی متقاضی طلاق میباشد.

به هر حال چنانچه تصمیم قطعی به طلاق گرفته اید مشاوره با بهترین وکیل طلاق توافقی تهران میتواند از بروز آسیبهای احتمالی آینده جلوگیری نماید. در ادامه این مطلب بهترین وکلایی دادگستری در این زمینه به همراه شماره تلفن مستقیم در اختیار شما همراهان گرامی قرار گرفته است.

وکیل طلاق تهران

وکیل طلاق به وکیلی گفته میشود که به تمامی قوانین به روز طلاق آشنا بوده و تسلط کافی بر کلیه مراحل طلاق در دادگاه های خانواده را داشته باشد. یک وکیل خوب در تهران نسبت به انواع طلاق نظیر طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد، آگاهی و اطلاع کامل و جامع داشته و به فرآیند رسیدگی به طلاق سرعت میبخشد.

به شما همراهان عزیز توصیه میگردد در خصوص انواع طلاق از خدمات بهترین وکلای طلاق در تهران استفاده نمایید. در واقع تمامی طلاقها از پیچیدگیهای فراوانی برخوردار است که در نگاه اول به چشم نمی آید. این چالشها و پیچیدگیها در طلاق از طرف زن دوچندان میشود.

بنابراین حضور یک وکیل متخصص در امور خانواده و طلاق در دادگاه برگ برنده شما همراهان در پرونده طلاق میباشد.

لیست ۱۰ تا از بهترین وکیل طلاق تهران سال 1403

تیم حقوقی وکیل زوم در تمامی زمینه های حقوقی از جمله انواع طلاق به خصوص طلاق توافقی با وکلای دادگستری خبره در سراسر کشور عزیزمان ایران همکاری مینماید.

در ادامه به معرفی لیست بهترین وکیل طلاق توافقی تهران در سال 1403 میپردازیم.

علی عرب فشافویه
وکیل علی عرب فشافویه

شماره تلفن: 09127241125

آدرس: تهران – مرزداران و آزادی

علی عرب فشافویه وکیل پایه یک دادگستری و از اعضای رسمی کانون وکلای مرکز استان تهران میباشد. ایشان از وکلای جوان و در عین حال با سابقه استان تهران میباشد. علی عرب فشافویه دارای بیش از 12 سال سابقه کار در استان تهران بوده است.

ایشان در طول دوران وکالت خود بارها موفق به پیروزی و به نتیجه رساندن پرونده ها و دعاوی طلاق و طلاق توافقی حتی طلاق ایرانیان خارج از کشور گردیده است. از همین رو علی عرب فشافویه را میتوان بهترین وکیل طلاق توافقی تهران نامید. ایشان سابقه پیروزی و موفقیت در پرونده های متعدد طلاق اعم از طلاق توافقی، طلاق از جانب زن و طلاق از جانب را در کارنامه خود دارد.

شما عزیزان همین حالا میتوانید با یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی تهران علی عرب فشافویه تماس حاصل فرمایید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت ۱۸ الی 21 با هماهنگی قبلی.

صابر عرب فشافویه
وکیل صابر عرب فشافویه

شماره تلفن: 09125370071

آدرس: تهران – میرداماد و مرزداران

صابر عرب وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران و فارغ التحصیل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری قوه قضاییه با بیش از 10 سال سابقه در امر وکالت میباشد.

وی موفق به انجام ده ها پرونده طلاق توافقی کمتر از یک ماه شده و به جرات میتوان گفت وی یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در ایران است. در صورت اعطای وکالت به صابر عرب، وی دفاتر طلاق را از طرف موکلین امضا نموده و در واقع زوجین در هیچیک از مراحل طلاق نیاز به جضور نخواهند داشت.

ایشان در طول این سالها توانسته با تسلط و آشنایی کامل با روند طلاق توافقی به یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران تبدیل شود. 

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت ۱۸ الی 21 با هماهنگی قبلی.

ندا باقری
وکیل ندا باقری

شماره تلفن: 09152470974

آدرس: تهران – رشت – مشهد

ندا باقری یکی از با سابقه ترین و بهترین وکلای استان تهران در زمینه امور مربوط به طلاق میباشد. ایشان با بیش از 10 سال سابقه وکالت در پرونده های متعدد طلاق یکی از با تجربه ترین وکلای ایران است.

ایشان به طور تخصصی در زمینه های مختلفی به خصوص زمینه طلاق و … فعالیت دارد. چنانچه در امور مربوط به جدایی  و انواع طلاق نیاز به وکیل دارید ایشان به عنوان وکیل خانم طلاق در تهران میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد.

همچنین ایشان به عنوان یکی از برجسته ترین وکلای خانم طلاق در شهرهای مشهد و رشت نیز فعالیت مینماید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت ۱۸ الی 21 با هماهنگی قبلی.

ویژگیهای وکیل طلاق

صرف داشتن یک وکیل جهت انجام امور مربوط به طلاق کافی نیست. در واقع بهترین وکیل طلاق بایستی ویژگیهایی داشته باشد که ایشان را از سایر وکلای دادگستری متمایز سازد.

ما در ادامه به بررسی مهمترین ویژگیهای یک وکیل خوب در تهران میپردازیم.

  • تسلط به قوانین طلاق: وکیل خوب طلاق بایستی به تمامی قوانین جاری کشور آشنا بوده و اصطلاحا به روز باشد. قوانین جاری نیز صرفا در مواد قانونی خلاصه نمیشود. در واقع قوانین جاری شامل مواد قانونی، مواد قانون خاص، آرای وحدت رویه و … میباشد.
  • تسلط به مراحل طلاق: یک وکیل خوب در این زمینه میبایست علاوه بر آگاهی نسبت به مواد قانونی، به مراحل طلاق نیز آشنایی کامل داشته باشد. درواقع آشنایی به مراحل طلاق باعث میشود وکیل در هر مرحله ای از طلاق آمادگی کامل را برای انجام امر وکالت داشته باشد.
  • توانایی استفاده از دانش حقوقی: یک وکیل طلاق خبره میبایست توانایی این را داشته باشد که از علم و دانش حقوقی خود به نحو احسنت استفاده نماید و از معلومات و تجربیات خود در روند دادرسی بهره گیرد.
  • تسلط به انواع طلاق: یک وکیل متخصص در طلاق حتما میبایست به انواع طلاق تسلط کافی داشته باشد. انواع طلاق شامل طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد میباشد. چراکه هر کدام از انواع طلاق شرایط و چالشهای مربوط به خود را دارد. به عبارت دیگر وکیل متخصص در طلاق توافقی در تهران الزاما نمیتواند در طلاق از طرف زن نیز خبره باشد. البته معمولا وکیلی که به صورت تخصصی در امور طلاق فعالیت میکند به تمامی انواع طلاق آگاهی و تسط دارد.
  • پیگیر باشد: یکی از اموری که یک وکیل دادگستری متخصص در طلاق میبایست انجام دهد پیگیری مستمر پرونده میباشد. اهمیت این پیگیری در طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد دوچندان میگردد.
  • آشنایی به علم روانشناسی: یک وکیل طلاق باتجربه لازم است تا حدودی به مباحث روانشناسی آشنایی داشته باشد. چراکه در طلاق و جدایی معمولا احساسات زوجین برانگیخته شده که منجر به اقدامات به شدت احساسی و بدون منطق توسط زن و شوهر میگردد. یک وکیل خوب شرایط زوجین را درک نموده و اقداماتی منطقی در جهت کاهش آسیبهای احتمالی زوجین انجام میدهد.
  • تجربه کافی در پرونده طلاق: بدیهی است که یک وکیل طلاق خوب میبایست پرونده های متعدد و فراوانی را در امر طلاق به نتیجه مطلوب رسانده باشد. وکالت در پرونده های متعدد طلاق باعث میشود وکیل در دعوی طلاق به پختگی کامل رسیده و از تجربه خود در پیشبرد اهداف موکل نهایت استفاده را ببرد.
  • هوش و ذکاوت کافی: وکیل خوب در پرونده طلاق نیاز به داشتن هوش و ذکاوت کافی دارد. در روند رسیدگی به پرونده طلاق ممکن است اتفاقاتی پیش بینی نشده رخ دهد که وکیل بایستی در لحظه نسبت به آن تصمیم گیری نماید. بنابراین هوش و استعداد ذاتی وکیل میتواند بسیار کمک کننده باشد.
  • صداقت: به طور کلی وکیل دادگستری ای خوب است که صداقت لازم را با موکل خویش داشته باشد. وکیل بایستی با موکل خود صادق بوده و تا حد امکان امور واقعی و اتفاقاتی که ممکن است در پرونده رخ دهد را به ایشان گوشزد نماید.

مراحل انجام طلاق توسط وکیل

چنانچه امر طلاق را به وکیل دادگستری متخصص در این زمینه سپرده باشید ایشان مراحلی را طی نموده که میتواند در نهایت منجر به جدایی و طلاق زوجین گردد. ما در ادامه به بررسی مهمترین مراحل طلاق نظیر طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد میپردازیم.

اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق

به طور کلی زوجین برای جدایی و طلاق بایستی ابتدا در سامانه تصمیم ثبت نام نموده و نوبت مشاوره اخذ نمایند. سپس زوجین میبایست در جلسات مشاوره شرکت نموده تا مرکز مشاوره و غربالگری مربوطه اقدام به صدور گواهی عدم انصراف از طلاق نماید. تعداد این جلسات نیز معمولا ۵ جلسه میباشد.

البته توجه داشته باشید که الزام به اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق بستگی به موارد مختلفی دارد. درواقع بسته به نوع طلاق و همچنین بسته به شهر محل سکونت زوجین این گواهی بایستی به دفاتر خدمات قضایی ارائه گردد.

چنانچه زوجین، گواهی عدم انصراف از طلاق را اخذ ننموده باشند دفاتر خدمات قضایی از ثبت دادخواست طلاق خودداری خواهند نمود.

این درحالی است که با وجود یک وکیل طلاق باتجربه در تهران این امکان وجود دارد که زوجین دیگر نیازی به اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق نداشته باشند.

ثبت دادخواست طلاق

پس از اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق، وکیل طلاق تهران اقدام به ثبت دادخواست طلاق در دفاتر خدمات قضایی مینماید. نوع دادخواست طلاق حسب مورد میتواند طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد باشد.

جهت ثبت طلاق توسط وکیل تهران، بایتسی مدارک مربوطه به دفاتر خدمات قضایی ارائه گردد. این مدارک شامل اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی سند نکاحیه، اصل و کپی وکالتنامه طلاق از طرف مرد، اصل و کپی وکالتنامه وکیل دادگستری و … میباشد.

شرکت در جلسه رسیدگی

پس از ثبت دادخواست طلاق توسط وکیل، پرونده به دادگاه خانواده مربوطه ارجاع میگردد. چنانچه دادخواست طلاق به درستی تنظیم شده باشد دادگاه خانواده اقدام به تعیین وقت رسیدگی مینماید. وقت رسیدگی نیز به طرفین دعوی یا وکلای آنها ابلاغ میشود تا در وقت مقرر در دادگاه حاضر گردند.

وکیل طلاق بایستی در وقت مقرر در جلسه رسیدگی حاضر شده و دفاعیات خود را به همراه مدارک مقتضی به دادگاه محترم ارائه نماید. همچنین حسب نوع دادخواست طلاق مطروحه، وکیل متخصص در امر طلاق بایستی اقدامات مقتضی دیگری نیز به عمل آورد.

نکته: در بسیاری از موارد و طبق قوانین و آیین نامه های جدید، دادگاه حقوقی ابتدا پرونده را به شورای حل اختلاف مربوطه ارجاع میدهد. درواقع این شورا وظیفه دارد جهت صلح و سازش زوجین، اقدامات مقتضی را به عمل آورد.

شورای حل اختلاف نیز وقت رسیدگی تعیین و به زوجین ابلاغ مینماید. زوجین یا وکیل آنها در وقت تعیینی در جلسه رسیدگی حاضر میشوند. در این مرحله شورای حل اختلاف اقدام به تنظیم صورتمجلس نموده و پس از ختم رسیدگی پرونده را به دادگاه اعاده مینماید.

ارائه دفاعیات و مدارک لازم طلاق

زمانی که دعوی ای مطرح میشود خواهان و یا مدعی دعوی میبایست مدارک مثبته خود را به همراه دفاعیات مقتضی به دادگاه محترم ارایه نماید. در طلاق این دفاعیات حسب نوع طلاق متفاوت میباشد.

درواقع در طلاق توافقی ارائه سند نکاحیه، وکالتنامه طلاق و گواهی عدم انصراف از طلاق صادره از مشاوره بهزیستی از مهمترین مدارک مربوطه میباشد.

در طلاق از طرف زن نیز، وکیل طلاق میبایست مدارک و دفاعیات خود مبنی بر اثبات یکی از شروط ۱۲ گانه طلاق را ارائه دهد.

این امر در خصوص طلاق از طرف مرد کمی متفاوت است. درواقع چنانچه مرد دلیل موجهی برای طلاق نداشته باشد بایستی ابتدا در خصوص کلیه حق و حقوق زن نظیر مهریه، نفقه، حق تنصیف، نحله، اجرت المثل ایام زوجیت و … تعیین تکلیف نماید.

اجرای صیغه طلاق

چنانچه دادگاه محترم رای طلاق را صادر نماید وکیل متخصص در این زمینه میبایست با مدارک مربوطه به دفترخانه طلاق مراجعه نماید. دفترخانه نیز با دریافت هزینه های دفتری طلاق و اخذ اظهارات شهود اقدام به جاری نمودن صیغه طلاق مینماید.

طلاق از طرف زن توسط وکیل طلاق

طلاق از طرف زن سخت ترین نوع طلاق به حساب می آید. درواقع طبق قوانین و شرع ما طلاق حق مرد است لذا زن اساسا نمیتواند درخواست طلاق نماید مگر اینکه شرایط قانونی آن وجود داشته باشد. از طرف دیگر اثبات شرایط طلاق از طرف زن دشوارترین بخش طلاق میباشد.

یک وکیل خوب در زمینه طلاق بایستی تمامی شروط ۱۲ گانه طلاق را بررسی نموده و در صورت وجود یکی از شرایط مزبور اقدام به ثبت و تنظیم دادخواست طلاق نماید.

وکیل طلاق تهران به بررسی موشکافانه مباحثی نظیر عدم پرداخت نفقه زن، ضرب و جرح عمدی زن توسط شوهر، غیبت مرد اعتیاد مرد به مواد مخدر و روانگردان و … میپردازد.

مضافا اینکه در هر لحظه و در هر مرحله ای از طلاق از طرف زن، امکان عقب نشینی مرد و میل به توافق و مصالحه میان زوجین وجود دارد. وکیل متخصص طلاق در تهران بدون شک بهترین گزینه جهت بررسی توافقات میان زوجین و رعایت مصلحت موکل میباشد.

طلاق از طرف مرد با وکیل

طلاق از طرف مرد نیز پیچیدگیها و چالشهای بسیار مهمی دارد. هرچند درست است که طلاق حق مرد است اما هر پرونده ای چالشهایی دارد که بهتر است یک وکیل باتجربه در امر طلاق با آنها روبرو شود.

درواقع نه تنها قوانین بلکه رویه عملی دادگاه ها نیز همواره در حال تغییر و تحول است. بنابراین یک وکیل طلاق کارکشته بهترین گزینه برای پیروزی در دعوی طلاق میباشد.

در جلسه اول پرونده طلاق از طرف مرد برخی موضوعات به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع میگردد. یک وکیل خوب طلاق میتواند در مرحله کارشناسی از حق و حقوق مرد نظیر میزان نفقه، میزان اجرت المثل و … به بهترین شکل دفاع نماید. چراکه نظریه کارشناسی تاثیر بسزایی در نتیجه پرونده خواهد داشت.

همینطور لازم است به حق تنصیف و میزان آن اشاره نمود که بر مبنای آن مرد بایستی نصف دارائی خود را در زمان طلاق به نام زن کند.

در این صورت یک وکیل طلاق خوب در تهران به دلایلی توجه مینماید که ممکن است موجب اسقاط حق تنصیف دارائی گردد.

همچنین ممکن است که مرد توانایی پرداخت مهریه به صورت یکجا را نداشته باشد. در این صورت وکیل حرفه ای و باتجربه طلاق تهران میتواند دعوی اعسار و تقسیط مهریه را مطرح نماید. طرح صحیح دعوی اعسار و تقسیط مهریه، بررسی و معرفی شهود مناسب، بررسی دقیق و مو به موی اظهارات شهود و … از تواناییهای یک وکیل حرفه ای طلاق میباشد.

همچنین در طلاق از طرف مرد نیز امکان توافق و مصالحه میان زوجین در هر مرحله ای وجود دارد. از همین رو استفاده از خدمات وکیل امور خانواده کارکشته جهت بررسی مصلحت موکل و بررسی دقیق توافقات زوجین بهترین گزینه برای مرد است.

بهترین وکیل طلاق تهران

همانطور که گفتیم بهترین وکیل طلاق تهران بایستی ویژگیهایی داشته باشد که ایشان را از دیگر وکلای دادگستری متمایز سازد. برخی از این ویژگیها اکتسابی بوده و به مرور زمان در وکیل پایه یک دادگستری شکل میگیرد. ولی یک وکیل دادگستری طلاق بایستی برخی دیگر از این ویژگیها نظیر صداقت و هوش بالا را به طور ذاتی داشته باشد.

بهترین وکیل طلاق توافقی تهران

بهترین وکیل طلاق توافقی تهران علاوه بر داشتن ویژگیهای یک وکیل خوب طلاق که در بالا ذکر شد میبایست در خصوص طلاق توافقی آشنایی کامل و مو به مو داشته باشد.

در طلاق توافقی بحث توافقات فیمابین زوجین بسیار حساس و مهم میباشد لذا کوچکترین اشتباهی میتواند مشکلات جبران ناپذیری را به بار آورد. بنابراین به شما همراهان عزیز توصیه میگردد حتما از خدمات بهترین وکیل طلاق توافقی تهران استفاده نمایید.

طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، ایرانیان مقیم خارج از کشور جهت انجام کلیه امور خانوادگی خود نظیر ازدواج، طلاق، مهریه و … میبایست قوانین کشور ایران را رعایت نمایند. استفاده از خدمات بهترین وکیل طلاق توافقی مورد اعتماد در تهران برای ایرانیان خارج از کشور بسیار مهم میباشد.

ایرانیان خارج از کشور در هر کشوری که باشند میتوانند از طریق سامانه ثنا یا سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری) به وکلای تیم حقوقی وکیل زوم در تهران وکالت دهند.

در این مرحله پس از آنکه سفارت ایران، وکالتنامه را تایید نموده، بهترین وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور میتواند وکالتنامه تنظیمی را از وزارت امور خارجه دریافت نماید.

سپس وکلای مورد اعتماد تیم ما در اسرع وقت نسبت به انجام امور طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج از کشور اقدامات مقتضی را به عمل می آورند. این اقدامات بدون حضور زوجین در ایران به طور کامل صورت میپذیرد.

توجه داشته باشید که چنانچه زن و مرد هر دو مقیم خارج از کشور باشند، هم زن و هم شوهر بایستی به بهترین وکیل طلاق توافقی در ایران وکالت در طلاق بدهند. در این حالت الزامی به اینکه زن و مرد در یک کشور باشند وجود ندارد.

همچنین در صورتی که یکی از زوجین مقیم خارج از کشور باشد و دیگری ساکن ایران باشد، اقدامات مقتضی در خصوص طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور توسط وکلای تیم حقوقی وکیل زوم صورت میپذیرد.

مبلغ حق الوکاله طلاق

بدیهی است که تعیین حق الوکاله طلاق بر حسب نوع طلاق و همچنین شرایط و کیفیت پرونده مدنظر متفاوت میباشد. مبلغ حق الوکاله طلاق میتواند به طور میانگین از ۵ الی ۲۰ میلیون تومان متغیر باشد.

به طور کلی مبلغ حق الوکاله در طلاق توافقی حسب اینکه زوجین از خدمات یک یا دو وکیل استفاده نمایند متفاوت خواهد بود. چنانچه یکی از زوجین در دادگاه حاضر شود و دیگری به وکیل وکالت دهد مبلغ حق الوکاله به طور میانگین ۵ الی ۸ میلیون تومان میباشد.

و در صورتی که هر کدام از زوجین تمایل داشته باشند به بهترین وکیل طلاق توافقی تهران وکالت دهند مبلغ حق الوکاله به طور میانگین ۸ الی ۱۵ میلیون تومان میباشد.

همچنین مبلغ حق الوکاله در طلاق از طرف زن به طور میانگین حدود ۱۵ الی ۲۵ میلیون تومان برآورد میگردد. مبلغ حق الوکاله وکیل طلاق تهران در طلاق از طرف مرد نیز به طور میانگین میتواند ۱۲ الی ۲۰ میلیون تومان باشد.

هزینه طلاق

هزینه طلاق هزینه ای است که زوجین یا هر یک از آنها بایستی به دفاتر خدمات قضایی، دادگاه محترم، اتاق داوری، اتاق مشاره، هزینه دفترخانه طلاق و … پرداخت نمایند. هزینه دادرسی نیز جزو هزینه طلاق محاسبه میگردد و در دفاتر خدمات قضایی اخذ میشود.

این هزینه ها حسب نوع طلاق میتواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه طلاق در تهران به طور متوسط میتواند از ۴ الی ۶ میلیون تومان متغیر باشد.

لازم به توضیح است که هزینه های دادرسی و به طور کلی هزینه های طلاق جدا از مبلغ حق الوکاله وکیل طلاق بوده و به طور مجزی محاسبه میگردد. البته شما همراهان عزیز میتوانید در خصوص چگونگی پرداخت هزینه ها با وکیل باتجربه طلاق در تهران مشورت نموده و توافق نمایید.

نحوه طلاق با داشتن حق طلاق

در بسیاری از موارد زن از مرد وکالتنامه در طلاق دارد تا هر وقت که اراده کند بدون نیاز به همکاری مرد بتواند از شوهر خود طلاق بگیرد. البته در بین عامه مردم وکالت در طلاق به نام حق طلاق شناخته شده است.

به هر حال زنی که وکالتنامه طلاق یا به اصطلاح عامه حق طلاق دارد میتواند نسبت به طلاق و جدایی از همسرش اقدام نماید. البته این فرصت برای زن تا زمانی پابرجاست که وکالتنامه طلاق به هر نحوی از بین نرفته باشد.

به طور کلی زن برای استفاده از وکالت و حق طلاق میبایست حتما به یک وکیل پایه یک دادگستری مراجعه نماید. به عبارت دیگر زنی که حق طلاق دارد به هیچ عنوان بدون اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری نمیتواند از شوهر خود جدا شود.

در بیشتر موارد مردی که به همسر خود وکالت و حق طلاق داده، در امر طلاق دخالت نمیکند و در جلسات مشاوره و جلسات دادگاه حاضر نمیشود. در این شرایط زن میتواند با وکالتنامه و حق طلاق به وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امر طلاق در تهران مراجعه نماید.

در این صورت وکیل خانواده به جای مرد در دادگاه حاضر خواهد شد و دیگر نیاز به حضور و همکاری مرد نمیباشد. همچنین زن میتواند به طور مستقیم به یک وکیل دیگر نیز وکالت دهد تا وکیل دوم نیز به جای زن در محاکم حاضر گردد. بنابراین زن میتواند بدون حضور در جلسات دادگاه و بدون نیاز به حضور و همکاری مرد از شوهرش طلاق بگیرد.

وکیل طلاق

مباحث حقوقی به خصوص مبحث طلاق و مسائل مربوط به آن بسیار پیچیده و دشوار می باشند.

به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل تهران و با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چرا که طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست ممکن است به گونه ای به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر امکان تصحیح آن به هیچ عنوان نباشد.

تیم حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای تهران، مجرب و مورد اعتماد آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.

همچنین در صورتی که مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید می توانید بدون پرداخت حق الوکاله وکیل از خدمات تیم ما استفاده کنید.

در این صورت صرفا با پرداخت مبلغ لازم در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

این خدمات شامل تنظیم دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر وکیل تهران می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا