وکیل قزوین

گروه حرفه ای وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری، بسیار معتمد و مورد اطمینان تشکیل گردیده است. ما در این مطلب به معرفی آپدیت لیست 10 تا از بهترین وکیل قزوین در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری قزوین خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این نوشتار شماره وکیل قزوین به صورت […]

بهترین وکیل قزوین

گروه حرفه ای وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری، بسیار معتمد و مورد اطمینان تشکیل گردیده است. ما در این مطلب به معرفی آپدیت لیست 10 تا از بهترین وکیل قزوین در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری قزوین خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این نوشتار شماره وکیل قزوین به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت بنابراین لطفا تا انتها همراه ما باشید.

وکیل پایه یک دادگستری قزوین به چه کسی گفته میشود؟

قبل از پاسخ به این پرسش بایستی به این موضوع پرداخت که الزاما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل قزوین یا بهترین وکیل تهران نمیباشد. به طور کلی میتوان گفت که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران زیرنظر قوه قضاییه در شهر و استان مربوطه میباشد. این آزمونهای وکالتی همه ساله و به طور قانونی و هدفمند در تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران برگزار میگردد.

با توجه به مسائل گوناگون، بهترین وکیل پایه یک دادگستری قزوین به وکیلی گفته میشود که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری قزوین شرکت نموده و بعد از طی کردن مراحل لازم، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری قزوین میگردد.

به طور کلی بایستی اشاره کرد که دانشجویان رشته حقوق و یا رشته های مرتبط نظیر فقه و حقوق، پس از سپری نمودن تحصیلات دانشگاهی مربوطه، میتوانند نسبت به میزان تواناییهای خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون بسیار سخت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه شرکت نمایند. همانطور که گفتیم این آزمونها همواره و در هر سال به طور معمول برای یک مرتبه برگزار میشود.

علی ایحال متقاضیان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و طولانی مدت، موفق به اخذ معدل قبولی شده تا سرانجام بتوانند از بین هزاران داوطلب به عنوان کارآموز وکالت قزوین پذیرفته شوند.

لیست 10 تا از بهترین وکیل قزوین در سال 1403

در این بخش از مطلب، آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل قزوین در سال 1403، فعال و امانتدار، فراهم گردیده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده نمایید. همچنین توجه داشته باشید که شماره وکیل قزوین در کنار نام هر یک از بهترین وکلای قزوین قرار گرفته است.

یوکابد مشفقی

شماره تماس و واتس اپ:

09124865726

09107889826

آدرس: قزوین، بلوار آیت الله خامنه ای، روبروی هتل مرمر، مجتمع نیایش، طبقه اول، واحد f7

خانم یوکابد مشفقی در سال 1380 با کسب رتبه 131 کنکور در رشته انسانی، وارد دانشکده علوم قضایی تهران و بورسیه دستگاه قضایی شدند و با دستور ریاست محترم وقت قوه قضاییه، شروع به تحصیل در رشته حقوق و همزمان حضور در محاکم قضایی به عنوان کارآموز قضاوت نمودند. در اردیبهشت 1387 با اخذ ابلاغ قضایی در دادسرای ناحیه 4 تهران شروع به کار و در تیر 1401 با بیست سال سابقه قضایی به افتخار بازنشستگی نائل شدند. از مرداد ماه 1401 نیز با عضویت در کانون وکلای قزوین مشغول وکالت هستند. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانش آموخته دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین هستند.

سوابق شغلی: خانم یوکابد مشفقی قاضی دادگستری قزوین از 1380 تا 1401، متخصص در پیگیری دعاوی خانوادگی، حضانت فرزند، مهریه، طلاق، دعاوی کیفری، مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز، قتل، کلاهبرداری، انتقال مال غیر، خیانت در امانت، جرائم رایانه ای، اجرای احکام کیفری و دعاوی ملکی و … هستند.

ساعت کاری: روزهای فرد ساعت ۱۸ تا ۲۲ عصر با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل قزوین

همانطور که مشاهده فرمودین تیم حقوقی وکیل زوم در این مطلب به معرفی بهترین وکلای قزوین پرداخته است. درضمن چنانچه مایل باشید میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری قزوین، بدون واسطه و حضور دلالها با شماره وکلای پایه یک دادگستری قزوین تماس گرفته و موضوع حقوقی خود را مستقیما با ایشان درمیان بگذارید. 

علاوه بر هموطنان عزیز داخل کشور، عزیزان مقیم خارج از کشور نیز میتوانند از خدمات حقوقی گروه وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و وکالتی را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که سکونت دارید ارائه نماید.

وکیل تخصصی قزوین کیست؟

وکیل متخصص قزوین اصطلاحا به وکیلی گفته میشود که عمده فعالیتهای خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر قزوین متمرکز ساخته است. البته این موضوع غیرقابل انکار است که کلیه وکلای پایه یک دادگستری قزوین درخصوص کلیه دعاوی حقوقی آشنایی مقتضی داشته و میتوانند در کلیه پرونده های حقوقی اعم از خانواده، کیفری، مالیاتی، ملکی، دیه و … قبول وکالت نمایند.

البته موضوع دیگری که میتواند مطرح شود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر قزوین متمرکز میسازند. فعالیت وکالتی به صورت تخصصی میتواند دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی حقوقی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در میان افراد جامعه و … داشته باشد. بنابراین مشاهده و بررسی رزومه وکلای قزوین، بهترین وکیل قم، وکلای تهران و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در کلیه استانهای ایران همچون کانون وکلای قزوین 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی توسط کانون این شهر میباشد. دوره کارآموزی غالبا چند ماه پس قبولی داوطلب در آزمون اصلی آغاز میگردد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در قزوین این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری قزوین اقدام به برگزاری چندین آزمون کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار خواهد نمود. این امر جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر قزوین میباشد.

در پایان نیز متقاضیانی که پذیرفته میشوند مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده که میبایست در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در قزوین نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل قزوین

همانطور که به دفعات گفته شد، دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، دیه، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار مبهم و تخصصی بوده و درک آن بسیار دشوار میباشد. به همین دلیل همیشه توصیه شده که قبل از هر اقدامی با یک وکیل قزوین ، باتجربه و متبحر در امور حقوقی خود مشورت نموده و کمک بگیرید.

به طور کلی طرح دادخواست و تنظیم لوایح نادرست و غیر حرفه ای میتواند آنچنان به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که دیگر امکان اصلاح آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

درضمن درنظر داشته باشید که مدت زمان رسیدگی به روند پرونده ها در اغلب موارد میتواند بسیار طولانی و طاقت فرسا باشد. این اطاله دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای مختلفی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. لذا چنانچه شما عزیزان از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری در قزوین و باتجربه استفاده نمایید تا حد زیادی بروز این قبیل مشکلات را به حداقل خواهید رساند.

مضافا اینکه یک وکیل پایه یک دادگستری خوب میتواند زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به میزان قابل توجهی جلوگیری بعمل آورد. تاجایی که در بسیاری از دعاوی حقوقی همچون دعوی طلاق توافقی، وکیل پایه یک دادگستری متخصص و کارکشته میتواند زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز کاهش دهد.

تیم بزرگ وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای قزوین، قم، وکلای، بهترین وکیل رشت، وکلای شیراز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس چنانچه به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل قزوین در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل قزوین

بهترین وکیل قزوین این توانایی را دارد تا در مورد کلیه مسائل و موضوعات حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای مینماید. این خدمات حقوقی و مشاوره ای میتواند شامل تنظیم دادخواست، تنظیم انواع شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف، حضور در جلسات حقوقی و … باشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل قزوین خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در قزوین

همانطور که همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان قزوین بلکه در سایر شهرهای کشورمان از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. البته به خوبی میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع بسیار متعدد و ریشه ای میباشد.

یکی از مهمترین دلایل اهمیت دعاوی ملکی نظیر زمین، خانه و … قطعا ارزش و بهای روزافزون و بالای ملک و املاک و یا اموال غیر منقول در سراسر ایران بوده که متاسفانه همچنان درحال افزایش است. از دلایل دیگر اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی شاید بتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان دعاوی ملکی نسبت به سایر دعاوی حقوقی اشاره نمود.

همانطور که میدانید که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از طرف دیگر با یک نگاه اجمالی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و شهر قزوین به خود اختصاص داده است.

از شناخته شده ترین موضوعات مربوط به ملک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که تمامی آنها از پیچیدگیهای بسیار فراوانی برخوردار هستند.

بنابراین به شما همراهان عزیز توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی قزوین استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل قزوین در این صفحه جهت استفاده شما همراهان درج گردیده است.

انجام امور طلاق در قزوین

امروزه موضوع طلاق یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این اپیدمی نه تنها در کلانشهر تهران بلکه در قزوین و حتی در سراسر دنیا نیز فراگیر شده است. این فرآیند باعث شده تا امر طلاق به یک امر بسیار عادی در تمام جوامع امروزی تبدیل شود.

احتمالا آگاه هستید که طلاق و جدایی آثار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. آنچنان که حتی پس از جدایی و طلاق نیز آثار آن همواره پابرجا و استوار باقی میماند. به همین دلیل همواره پیشنهاد میگردد زوجین قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه شایسته ای نمایند.

از طرف دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در قزوین مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق آشنا و مطلع بوده و میتواند برگ برنده شما عزیزان در پرونده های خانواده و طلاق در قزوین باشد.

انجام امور کیفری در قزوین

احتمالا مستحضرید دعاوی و پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در دادگاه ها و مراجع قضایی کشور میباشد. در حقیقت مصادیق دعاوی کیفری و جزایی بسیار گسترده بوده و همه روزه افراد بسیار زیادی حتی به صورت سهوا و نادانسته، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. درحقیقت تعداد زیادی از پرونده های مطروحه در دادگاه ها و محاکم دادگستری را پرونده های کیفری نظیر قتل عمدی و یا غیرعمدی، تجاوز و زنای به عنف، آزار و اذیت، سرقت حدی یا تعزیری، دیه، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

موضوع دیگر اینکه کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از جانب قانونگذار بسیار سنگین و شدید درنظر گرفته شده است. تا جایی که ممکن است در برخی جرایم مرتکب و یا محکوم علیه به قطع عضو یا اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم گردد. بنابراین همواره پیشنهاد میگردد چه در جایگاه شاکی و چه در مقام مشتکی عنه یا متهم، قبل از هر اقدام قانونی و یا قبل از هر اظهارنظری، جهت جلوگیری از تضییع حق و حقوق خود، با یک وکیل کیفری در قزوین مشورت نمایید.

البته طبیعی است که استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری قزوین برای شما هزینه هایی نیز به همراه خواهد داشت. ولی قطعا از این موضوع آگاه هستید که شما با پرداخت هزینه ای ناچیز در مقابل موضوعات به شدت مهم کیفری، از خدمات و اطلاعاتی بهره مند میگردید که قابل ارزش گذاری نیست.

خدمات حقوقی و مشاوره ای که توسط بهترین وکیل قزوین ارائه میشود شامل سالها مطالعه و بررسی در قوانین بوده که نتیجه آن قبولی در دانشگاه ها و آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش و بهای استفاده از خدمات حقوقی بهترین وکلای قزوین نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت مینمایید. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم شامل وکلای قزوین، بهترین وکیل قم، بهترین وکیل کرج، وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل شیراز و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در قزوین

یک وکیل خوب در شهر قزوین بایستی دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی یک وکیل خوب و معتمد دارای ویژگیهای خاص و منحصربفردی میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل قزوین میپردازیم که میتواند در این شهر به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد: درواقع مباحث حقوقی دارای چالشهای فراوانی بوده و همین امر موجب تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوت از محاکم میشود. بنابراین این پیچیدگیها بر روی تمامی مباحث حقوقی سایه افکنده و موجب شده تا استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و اساسی تلقی شود.
  • صادق باشد: گفتن تمام حقیقت و داشتن صداقت، یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب به حساب می آید. صداقت یک وکیل موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. درضمن موکل نیز در برخورد با یک وکیل صادق، متقابلا صداقت بیشتری به خرج داده و سعی میکند موضوعی را از وکیل پنهان نکند. صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد: یک وکیل دادگستری خوب و مورد اطمینان میبایست با حوصله و صبور باشد. درواقع دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل دشوار، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در قزوین قبل از هر گونه اقدام و اظهارنظری در ابتدای امر به بررسی کامل موضوع پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا حدی که امکان دارد کاهش داده و در نتیجه احتمال و شانس پیروزی در پرونده را افزایش دهد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و قابل فهم با موکل، قضات محترم و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل خوب میباشد. وکلای دادگستری بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر به دنبال ارتباط صحیح و گیرا با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این ارتباط نیز در در راستای پیشبرد اهداف موکل در پرونده بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: حتما یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و گیرایی بوده و به فنون مذاکره آشنایی کافی داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره بالایی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت اساسی در اقناع طرف مقابل دعوی و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده استفاده نماید. البته که هرگونه مذاکره با طرفهای دعوی و … مستلزم درخواست و اجازه موکل به وکیل است.
  • نداشتن غرور کاذب: احتمالا میدانید که قوانین و مقررات حقوقی همواره و در طول سالها، دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که مثالی در میان قشر حقوقدان و حقوق خوان شایع است که میگوید رشته و درس حقوق فارغ التحصیلی ندارد. این مثال به روشنی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور بیش از حد و کاذب در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموزان وکالت به هیچ وجه مناسب نمیباشد. بنابراین همیشه به وکلای دادگستری توصیه میگردد تا با همکاران خود به خصوص در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرف دیگر در بسیاری از مواقع به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باتجربه نیز دچار اشتباه شود.
  • معتمد باشد: از دیگر ویژگی های اساسی یک وکیل خوب، امین و مورد اعتماد بودن ایشان است تا جایی که بایستی همانند یک برادر برای موکل باشد. سپردن اصول اسناد و مدارک از جانب موکل به وکیل را میتوان یکی از مسائل کم اهمیت در راستای امانتدار بودن یک وکیل دانست. درواقع در طول روند رسیدگی به پرونده حقوقی ممکن است موضوعاتی رخ دهد که بسیار با اهمیت تر از اصول اسناد و مدارک باشد.البته در یک نگاه کلی میتوان اذعان داشت که به وکیل دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. علی ایحال بهتر است سعی کنید پرونده های خود را حتما به وکلای پایه یک دادگستری مورد اطمینان، امانتدار، شاخص و شناخته شده بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای قزوین، بهترین وکیل همدان، رشت، تبریز، اصفهان، تهران، قم، شیراز، رشت، کرج و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان عزیز میباشد.

وکیل رایگان قزوین بدون پرداخت حق الوکاله

کلیه مباحث حقوقی و رویه عملی محاکم دادگستری در حال حاضر به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل قزوین، با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چراکه همانطور که به دفعات اشاره شد طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست میتواند تاحدی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای قزوین، بهترین وکیل اراک، قم، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان میباشد. مضافا عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی ساده و موجود از خدمات وکلای تیم حقوقی وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای تیم ما بهره مند شوید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر علت مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات گروه حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی به عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل قزوین میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل قزوین

توصیه میگردد جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت حتما با یک وکیل پایه یک دادگستری قزوین تماس حاصل فرمایید.

تیم حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای قزوین و عضو کانون وکلای دادگستری قزوین را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل قزوین تماس و یا ارتباط برقرار نمایید.

در هر صورت جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری قزوین و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر همین حالا با یکی از شماره های مندرج در لیست وکلای قزوین تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

شاید بهتر باشد در این قسمت از نوشتار با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی از جهات گوناگونی میتواند مورد تقسیم بندی قرار گیرد. در یکی از مهمترین تقسیم بندیها، دعاوی از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم میگردد. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز شامل دعاوی متعددی میشود که به برخی از آنها در ادامه اشاره میکنیم.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی گفته میشود که موضوع اصلی آنها پیرامون مسائلی همچون موضوعات مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین درقبال یکدیگر، ایفای تعهدات و … قرار میگیرد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیباشد.

از همین جهت حکم محاکم نیز اغلب شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … خواهد بود.

همچنین مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا نفقه فرزند، بطلان دعوی، حضانت فرزند، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی میگویند که قانونگذار به طور صریح، انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. درحقیقت در این نوع از دعاوی مرتکب فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار صراحتا در قانون به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و ضمانت اجراهای مختلفی در نظر گرفته است.

قتل به صورت عمدی یا غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت جنسی، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا