وکیل رشت

گروه حقوقی وکیل زوم از تعداد زیادی وکیل پایه یک دادگستری حرفه ای و مورد اعتماد تشکیل گردیده است. ما در این مقاله به معرفی آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل رشت در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری رشت خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این مقاله شماره وکیل رشت به […]

بهترین وکیل رشت

گروه حقوقی وکیل زوم از تعداد زیادی وکیل پایه یک دادگستری حرفه ای و مورد اعتماد تشکیل گردیده است. ما در این مقاله به معرفی آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل رشت در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری رشت خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این مقاله شماره وکیل رشت به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت بنابراین لطفا تا انتهای نوشتار ما را همراهی نمایید.

وکیل پایه یک دادگستری رشت به چه کسی گفته میشود؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال میبایست به این موضوع پرداخت که الزاما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل رشت، بهترین وکلای قم و … نمیباشد. در مجموع میتوان گفت که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران وابسته به قوه قضاییه میباشد. این آزمونها همه ساله و به طور منظم و قانونی در تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران برگزار میگردد.

با عنایت به مسائل گوناگون، بهترین وکیل پایه یک دادگستری رشت به وکیلی اطلاق میشود که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری رشت شرکت نموده و بعد از طی کردن مراحل مورد نیاز، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری رشت میگردد.

به طور کلی بایستی اذعان داشت که دانشجویان رشته حقوق و یا حتی رشته فقه و حقوق، پس از سپری نمودن تحصیلات دانشگاهی مرتبط، میتوانند نسبت به میزان تواناییهای خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون دشوار کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه شرکت نمایند. همانطور که گفتیم این آزمونها همواره و در هر سال معمولا برای یک مرتبه برگزار میشود.

علی ایحال متقاضیان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و طولانی مدت، موفق به اخذ معدل قبولی شوند تا در نهایت بتوانند از بین هزاران داوطلب به عنوان کارآموز وکالت رشت پذیرفته شوند.

لیست 10 تا از بهترین وکیل رشت سال 1403

در این قسمت از مقاله لیست 10 تا از بهترین وکیل رشت در سال 1403، فعال و مورد اطمینان، فراهم شده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده کنید. همچنین توجه داشته باشید که شماره وکیل رشت در کنار نام هر یک از وکلای رشت قرار گرفته است.

ندا باقری
وکیل ندا باقری

شماره تلفن: 09152470974

آدرس: رشت

ندا باقری یکی از با سابقه ترین و بهترین وکلای استان تهران و همچنین رشت میباشد. ایشان با بیش از 10 سال سابقه وکالت در پرونده های متعدد یکی از با تجربه ترین وکلای ایران است.

ایشان به طور تخصصی در زمینه های مختلفی به خصوص زمینه ملکی و … فعالیت دارد. چنانچه در امور حقوقی، کیفری و خانواده نیاز به وکیل دارید ایشان به عنوان بهترین وکیل رشت و تهران میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد.

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 11 تا 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل رشت

همانطور که مشاهده فرمودین تیم وکیل زوم در این مطلب به معرفی بهترین وکلای رشت پرداخته است. همچنین چنانچه مایل باشید میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری رشت بطور مستقیم و بدون واسطه و حضور دلالها با شماره وکلای پایه یک دادگستری رشت تماس گرفته و مشکل حقوقی خود را بیان نمایید. 

همچنین علاوه بر هموطنان عزیز داخل کشور، هموطنان عزیز ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از خدمات حقوقی گروه وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و وکالتی را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که ساکن هستید ارائه نماید.

وکیل تخصصی رشت کیست؟

وکیل متخصص رشت اصطلاحا به وکیلی میگویند که اکثر فعالیتهای خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر رشت متمرکز ساخته است. البته این موضوع غیرقابل انکار است که کلیه وکلای پایه یک دادگستری رشت درخصوص کلیه دعاوی حقوقی آشنایی مقتضی داشته و میتوانند در کلیه پرونده های حقوقی اعلام وکالت نمایند.

البته موضوع دیگری که مطرح میشود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر رشت متمرکز میسازند. این امر میتواند دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی حقوقی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در میان افراد جامعه و … داشته باشد. بنابراین مشاهده و بررسی رزومه وکلای رشت، بهترین وکلای کرج و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در کلیه استانهای ایران همچون کانون وکلای رشت 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی توسط کانون مربوطه میباشد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در رشت این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری رشت اقدام به برگزاری چندین آزمون کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار خواهد نمود. این امر جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر رشت میباشد.

در نهایت داوطلبانی که پذیرفته میشوند مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده و بایستی در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در رشت نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل رشت

همانطور که به دفعات گفته شد، دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار مبهم بوده و فهم آن بسیار دشوار میباشد. به همین دلیل همواره توصیه شده که قبل از هر اقدامی با یک وکیل رشت ، باسابقه و متبحر در امور حقوقی خود مشورت نموده و کمک بگیرید.

به طور کلی طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و غیر حرفه ای میتواند آنچنان به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که دیگر امکان اصلاح آن به هیچ وجه وجود نداشته باشد.

درضمن درنظر داشته باشید که مدت زمان رسیدگی به روند پرونده ها در اغلب موارد میتواند بسیار طولانی و طاقت فرسا باشد. این اطاله دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای مختلفی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. بنابراین چنانچه شما عزیزان از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری در رشت و باسابقه استفاده نمایید تا حد زیادی بروز این قبیل مشکلات را به حداقل خواهید رساند.

مضافا اینکه یک وکیل دادگستری کارکشته میتواند زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به میزان قابل قبولی جلوگیری بعمل آورد. تاجایی که در بسیاری از دعاوی حقوقی همچون دعوی طلاق توافقی، وکیل دادگستری متخصص میتواند زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز کاهش دهد.

تیم بزرگ وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای رشت، بهترین وکلای تبریز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس درصورتی که به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل رشت در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل رشت

بهترین وکیل رشت در اغلب موارد در مورد کلیه مسائل و موضوعات حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای مینماید. این خدمات حقوقی میتواند شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف، حضور در جلسات حقوقی و … باشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل رشت خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در رشت

همانطور که همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان رشت بلکه در سایر شهرهای کشورمان از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. البته که به خوبی میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع میتواند بسیار متعدد و اساسی باشد.

بدیهی است که یکی از دلایل اهمیت دعاوی ملکی نظیر زمین و خانه و … ارزش و بهای روزافزون و بالای ملک و املاک و یا اموال غیر منقول در سراسر ایران بوده که متاسفانه همچنان درحال افزایش است. از دیگر دلایل اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی شاید بتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان دعاوی ملکی نسبت به دیگر دعاوی حقوقی اشاره نمود.

احتمالا میدانید که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. علی ایحال با نگاهی کلی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و شهر رشت به خود اختصاص داده است.

از پرتکرارترین موضوعات مربوط به ملک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که تمامی آنها از پیچیدگیهای بسیار زیادی برخوردار هستند.

لذا به شما توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی رشت استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل رشت در این صفحه جهت استفاده شما سروران درج گردیده است.

انجام امور طلاق در رشت

امروزه موضوع طلاق یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این اپیدمی نه تنها در رشت و تهران بلکه در سراسر دنیا نیز فراگیر شده است. این اپیدمی باعث شده تا فرآیند طلاق به یک امر بسیار عادی در تمام جوامع امروزی تبدیل شود.

به احتمال زیاد واقف هستید که طلاق و جدایی آثار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. آنچنان که حتی پس از جدایی و طلاق نیز آثار آن همواره پابرجا باقی میماند. به همین دلیل همیشه پیشنهاد میگردد زوجین قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه به خصوصی نمایند.

از طرف دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در رشت مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق آشنا و مطلع بوده و میتواند برگ برنده شما سروران در پرونده های خانواده و طلاق در رشت باشد.

انجام امور کیفری در رشت

همانطور که احتمالا مستحضرید پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در دادگاه ها و مراجع قضایی کشور میباشد. در حقیقت مصادیق دعاوی کیفری و جزایی بسیار گسترده بوده و روزانه افراد بسیار زیادی حتی نادانسته و از روی اشتباه و سهوا، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. علی ایحال تعداد زیادی از پرونده های موجود در دادگاه ها و محاکم دادگستری را پرونده های کیفری نظیر قتل عمدی و یا غیرعمدی، تجاوز و زنای به عنف، سرقت حدی یا تعزیری، دیه، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

از سوی دیگر کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از سوی قانونگذار بسیار سنگین و شدید درنظر گرفته شده است. تا جایی که حتی در برخی موارد مرتکب و یا محکوم علیه به قطع عضو یا اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم میشود. لذا همواره پیشنهاد میگردد چه در جایگاه شاکی و چه در مقام مشتکی عنه یا متهم، سعی کنید قبل از هر اقدام قانونی و حتی قبل از هر اظهارنظری حقوقی، با یک وکیل کیفری در رشت مشورت نمایید.

البته طبیعی است که استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری رشت برای شما هزینه هایی خواهد داشت. ولی این موضوع را مدنظر قرار دهید که شما با پرداخت هزینه ای ناچیز در مقابل موضوعات به شدت مهم کیفری، از خدمات و اطلاعاتی بهره مند میگردید که اساسا قابل ارزش گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل رشت ارائه میشود شامل سالها مطالعه و بررسی در قوانین بوده که نتیجه آن قبولی در آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش استفاده از خدمات حقوقی بهترین وکلای رشت نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت مینمایید. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم شامل وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل قزوین و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در رشت

یک وکیل خوب در شهر رشت بایستی دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی یک وکیل خوب و شایسته دارای ویژگیهای خاص و ویژه ای میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل رشت میپردازیم که میتواند در شهرهای شمالی بخصوص رشت، بندرانزلی و … به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد:در حقیقت مباحث حقوقی دارای چالشهای فراوانی بوده و همین موضوع موجب تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوتی میشود. لذا این پیچیدگیها بر روی کلیه مباحث حقوقی سایه افکنده و استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و اساسی میباشد.
  • صادق باشد: گفتن تمام حقیقت و راستگویی یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب به حساب می آید. راستگویی یک وکیل موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. از طرف دیگر نیز موکل در برخورد با چنین وکیلی متقابلا صداقت بیشتری داشته و لذا سعی میکند موضوعی را از وکیل پنهان نکند. صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد:یک وکیل دادگستری خوب و شایسته میبایست با حوصله و صبور باشد. درواقع دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل حقوقی، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در رشت قبل از هر گونه اقدام و اظهارنظری در ابتدای امر به بررسی کامل موضوع پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا جایی که امکان دارد کاهش داده و در نتیجه احتمال و شانس پیروزی در پرونده را افزایش دهد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و قابل فهم با موکل، قضات محترم و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل دادگستری خوب میباشد. وکلا بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر به دنبال ارتباط صحیح و گیرا با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این ارتباط نیز در در راستای پیشبرد اهداف موکل در پرونده بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: مطمئنا یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و گیرایی بوده و به فنون مذاکره آشنایی کافی داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره بالایی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت اساسی در اقناع طرف مقابل و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده به درخواست موکل استفاده نماید.
  • نداشتن غرور کاذب:در حقیقت قوانین و مقررات حقوقی همواره دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که مثالی در میان حقوقدانان و حقوق خوانان شایع است میگوید که رشته حقوق فارغ التحصیلی ندارد. مثال مذکور به روشنی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور کاذب در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموزان وکالت به هیچ وجه مناسب نمیباشد. لذا همیشه به وکلا توصیه میگردد تا با همکاران خود به خصوص در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرف دیگر در بسیاری از مواقع به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباه شود.
  • معتمد باشد: از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل خوب این است که امین و معتمد بوده تا جایی که همانند یک برادر برای موکل باشد. سپردن اصول اسناد و مدارک از جانب موکل به وکیل را میتوان کم اهمیت ترین موضوع در راستای امانتدار بودن یک وکیل دانست. درواقع در طول روند رسیدگی به پرونده حقوقی ممکن است موضوعاتی رخ دهد که بسیار با اهمیت تر از اصول اسناد و مدارک باشد.البته از یک نگاه کلی میتوان اذعان داشت که به وکیل دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. در کل بهتر است سعی کنید پرونده های خود را حتما به وکلای دادگستری مورد اطمینان، امانتدار، شاخص و شناخته شده بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای رشت، بهترین وکیل قم، تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، رشت، کرج و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان عزیز میباشد.

وکیل رایگان تبریز بدون پرداخت حق الوکاله

کلیه مباحث حقوقی و رویه حال حاضر محاکم دادگستری به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل رشت، با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چراکه همانطور که به دفعات گفتیم طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست میتواند تاحدی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای رشت، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی ساده و موجود از خدمات وکلای تیم حقوقی وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای تیم ما بهره مند شوید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر علت مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات تیم حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی به عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل رشت میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل رشت

توصیه میگردد جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت حتما با یک وکیل پایه یک دادگستری رشت تماس حاصل فرمایید.

تیم حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای رشت و عضو کانون وکلای دادگستری را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل رشت تماس و یا ارتباط برقرار نمایید.

در هر صورت جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری رشت و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر همین حالا با یکی از شماره های مندرج در لیست وکلای رشت تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

شاید بهتر باشد در این بخش از نوشتار با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی از جهات گوناگونی میتواند مورد تقسیم بندی قرار گیرد. در یکی از مهمترین تقسیم بندیها، دعاوی از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو قسمت حقوقی و کیفری تقسیم میگردد. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز انواع مخصوص به خود را دارد.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی اطلاق میشود که بحث اصلی آنها پیرامون مسائلی همچون موضوعات مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین درقبال یکدیگر، ایفای تعهدات و … قرار میگیرد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیباشد.

از همین جهت حکم محاکم نیز اغلب شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … خواهد بود.

همچنین مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا فرزند، بطلان دعوی، حضانت، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی اطلاق میشود که قانونگذار به طور صریح، انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. درواقع در این نوع از دعاوی مرتکب فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار صراحتا در قانون به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و ضمانت اجراهای مختلفی در نظر گرفته است.

قتل به صورت عمدی یا غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا