وکیل قم

گروه حقوقی وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری، معتمد و مورد اطمینان تشکیل گردیده است. ما در این مقاله به معرفی آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل قم در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری قم خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این مقاله شماره وکیل قم به صورت مستقیم […]

بهترین وکیل قم

گروه حقوقی وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری، معتمد و مورد اطمینان تشکیل گردیده است. ما در این مقاله به معرفی آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل قم در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری قم خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این مقاله شماره وکیل قم به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت بنابراین لطفا تا انتهای نوشتار با ما همراه باشید.

وکیل پایه یک دادگستری قم به چه کسی گفته میشود؟

قبل از پاسخ به این سوال بایستی به این موضوع اشاره کرد که الزاما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل قم یا بهترین وکیل قزوین و … نمیباشد. در مجموع میتوان گفت که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران وابسته به قوه قضاییه در شهر مربوطه میباشد. این آزمونها همه ساله و به طور قانونی و هدفمند در تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران برگزار میگردد.

با توجه به مسائل گوناگون، بهترین وکیل پایه یک دادگستری قم به وکیلی اطلاق میشود که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری قم شرکت نموده و بعد از طی کردن مراحل مقتضی، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری قم میگردد.

به طور کلی بایستی اشاره کرد که دانشجویان رشته حقوق و یا حتی رشته فقه و حقوق، پس از سپری نمودن تحصیلات دانشگاهی مربوطه، میتوانند نسبت به میزان تواناییهای خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون بسیار دشوار کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه شرکت نمایند. همانطور که گفتیم این آزمونها همواره و در هر سال غالبا برای یک مرتبه برگزار میشود.

علی ایحال متقاضیان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و طولانی مدت، موفق به اخذ معدل قبولی شده تا در نتیجه بتوانند از بین هزاران داوطلب به عنوان کارآموز وکالت قم پذیرفته شوند.

لیست 10 تا از بهترین وکیل قم سال 1403

در این بخش از مطلب، لیست 10 تا از بهترین وکیل قم در سال 1403، فعال و امانتدار، فراهم شده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده کنید. همچنین توجه داشته باشید که شماره وکیل قم در کنار نام هر یک از وکلای قم قرار گرفته است.

وکیل پایه یک قم

شماره تماس:

آدرس: قم

وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای قم.

ایشان از وکلای جوان ولی با سابقه قم میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در قم بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر و بزرگ ایرانی را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل قم تماس بگیرید.

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 11 تا 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل قم

همانطور که مشاهده فرمودین گروه وکیل زوم در این نوشتار به معرفی بهترین وکلای قم پرداخته است. همچنین چنانچه مایل باشید میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری قم، بدون واسطه و حضور دلالها با شماره وکلای پایه یک دادگستری قم تماس گرفته و مشکل حقوقی خود را مستقیما با ایشان درمیان بگذارید. 

همچنین علاوه بر هموطنان عزیز داخل کشور، هم میهنان عزیز مقیم خارج از کشور نیز میتوانند از خدمات حقوقی گروه وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و وکالتی را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که سکونت دارید ارائه نماید.

وکیل تخصصی قم کیست؟

وکیل متخصص قم اصطلاحا به وکیلی میگویند که اکثر فعالیتهای خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر قم متمرکز ساخته است. البته این موضوع غیرقابل انکار است که کلیه وکلای پایه یک دادگستری قم درخصوص کلیه دعاوی حقوقی آشنایی مقتضی داشته و میتوانند در کلیه پرونده های حقوقی اعم از خانواده، کیفری، مالیاتی، ملکی، دیه و … اعلام وکالت نمایند.

البته موضوع دیگری که ممکن است مطرح شود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر قم متمرکز میسازند. فعالیت تخصصی میتواند دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی حقوقی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در میان افراد جامعه و … داشته باشد. بنابراین مشاهده و بررسی رزومه وکلای قم، بهترین وکیل رشت و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در کلیه استانهای ایران همچون کانون وکلای قم 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی توسط کانون مربوطه میباشد. این دوره معمولا چند ماه پس قبولی داوطلب در آزمون اصلی آغاز میگردد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در قم این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری قم اقدام به برگزاری چندین آزمون کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار خواهد نمود. این امر جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر قم میباشد.

در نهایت متقاضیانی که پذیرفته میشوند مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده و بایستی در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در قم نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل قم

همانطور که به دفعات گفته شد، دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، دیه، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار مبهم و تخصصی بوده و فهم آن بسیار دشوار میباشد. به همین دلیل همواره توصیه شده که قبل از هر اقدامی با یک وکیل قم، باسابقه و متبحر در امور حقوقی خود مشورت نموده و کمک بگیرید.

به طور کلی طرح دادخواست و تنظیم لوایح اشتباه و غیر حرفه ای میتواند آنچنان به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که دیگر امکان اصلاح آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

علاوه بر این درنظر داشته باشید که مدت زمان رسیدگی به روند پرونده ها در اغلب موارد میتواند بسیار طولانی و طاقت فرسا باشد. این اطاله دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای مختلفی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. بنابراین چنانچه شما عزیزان از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری در قم و باتجربه استفاده نمایید تا حد زیادی بروز این قبیل مشکلات را به حداقل خواهید رساند.

مضافا اینکه یک وکیل دادگستری کارکشته میتواند زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به میزان قابل توجهی جلوگیری بعمل آورد. تاجایی که در بسیاری از دعاوی حقوقی همچون دعوی طلاق توافقی، وکیل پایه یک دادگستری متخصص و حرفه ای میتواند زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز کاهش دهد.

تیم بزرگ وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای قم، بهترین وکلای تهران، رشت، وکلای شیراز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس چنانچه به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل قم در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل قم

بهترین وکیل قم در اغلب موارد در مورد کلیه مسائل و موضوعات حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای مینماید. این خدمات حقوقی میتواند شامل تنظیم دادخواست، تنظیم انواع شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف، حضور در جلسات حقوقی و … باشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل قم خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در قم

همانطور که همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان قم بلکه در سایر شهرهای کشورمان از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. البته که به خوبی میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع بسیار متعدد و اساسی میباشد.

یکی از دلایل اهمیت دعاوی ملکی نظیر زمین و خانه و … قطعا ارزش و بهای روزافزون و بالای ملک و املاک و یا اموال غیر منقول در سراسر ایران بوده که متاسفانه همچنان درحال افزایش است. از دلایل دیگر اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی شاید بتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان دعاوی ملکی نسبت به دیگر دعاوی حقوقی اشاره نمود.

همانطور که میدانید که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از طرف دیگر با نگاهی کلی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و شهر قم به خود اختصاص داده است.

از پرتکرارترین و بیشترین موضوعات مربوط به ملک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که تمامی آنها از پیچیدگیهای بسیار زیادی برخوردار هستند.

لذا به شما همراهان عزیز توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی قم استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل قم در این صفحه جهت استفاده شما سروران درج گردیده است.

انجام امور طلاق در قم

امروزه موضوع طلاق یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این اپیدمی نه تنها در شهرهای قم و تهران بلکه در سراسر دنیا نیز فراگیر شده است. این فرآیند باعث شده تا امر طلاق به یک امر بسیار عادی در تمام جوامع امروزی تبدیل شود.

احتمالا واقف هستید که طلاق و جدایی آثار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. آنچنان که حتی پس از جدایی و طلاق نیز آثار آن همواره پابرجا و استوار باقی میماند. به همین دلیل همیشه پیشنهاد میگردد زوجین قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه شایسته ای نمایند.

از طرف دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در قم مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق آشنا و مطلع بوده و میتواند برگ برنده شما سروران در پرونده های خانواده و طلاق در قم باشد.

انجام امور کیفری در قم

قطعا مستحضرید پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در دادگاه ها و مراجع قضایی کشور میباشد. در حقیقت مصادیق دعاوی کیفری و جزایی بسیار گسترده بوده و روزانه افراد بسیار زیادی حتی سهوا و نادانسته، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. درواقع تعداد زیادی از پرونده های موجود در دادگاه ها و محاکم دادگستری را پرونده های کیفری نظیر قتل عمدی و یا غیرعمدی، تجاوز و زنای به عنف، سرقت حدی یا تعزیری، دیه، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

از طرف دیگر کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از سوی قانونگذار بسیار سنگین و شدید درنظر گرفته شده است. تا حدی که حتی در برخی موارد مرتکب و یا محکوم علیه به قطع عضو یا اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم میشود. لذا همواره پیشنهاد میگردد چه در جایگاه شاکی و چه در مقام مشتکی عنه یا متهم، سعی کنید قبل از هر اقدام قانونی و حتی قبل از هر اظهارنظری حقوقی، با یک وکیل کیفری در قم مشورت نمایید.

البته بدیهی است که استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری قم برای شما هزینه هایی نیز خواهد داشت. ولی این موضوع را مدنظر قرار دهید که شما با پرداخت هزینه ای ناچیز در مقابل موضوعات به شدت مهم کیفری، از خدمات و اطلاعاتی بهره مند میگردید که اساسا قابل ارزش گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل قم ارائه میشود شامل سالها مطالعه و بررسی در قوانین بوده که نتیجه آن قبولی در دانشگاه ها و آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش استفاده از خدمات حقوقی بهترین وکلای قم نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت مینمایید. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم شامل وکلای قم، وکلای اراک، قزوین، وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل شیراز و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در قم

یک وکیل خوب در شهر قم بایستی دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی یک وکیل خوب و شایسته دارای ویژگیهای خاص و ویژه ای میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل قم میپردازیم که میتواند در شهرهای قم، قزوین، کرمانشاه، رشت، اصفهان و … به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد: درواقع مباحث حقوقی دارای چالشهای فراوانی بوده و همین موضوع موجب تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوتی میشود. بنابراین این پیچیدگیها بر روی تمامی مباحث حقوقی سایه افکنده و استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و اساسی میباشد.
  • صادق باشد: گفتن تمام حقیقت و راستگویی یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب به حساب می آید. راستگویی یک وکیل موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. از طرف دیگر نیز موکل در برخورد با چنین وکیلی متقابلا صداقت بیشتری داشته و لذا سعی میکند موضوعی را از وکیل پنهان نکند. صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد: یک وکیل دادگستری خوب و شایسته میبایست با حوصله و صبور باشد. درواقع دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل حقوقی، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در قم قبل از هر گونه اقدام و اظهارنظری در ابتدای امر به بررسی کامل موضوع پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا جایی که امکان دارد کاهش داده و در نتیجه احتمال و شانس پیروزی در پرونده را افزایش دهد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و قابل فهم با موکل، قضات محترم و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل دادگستری خوب میباشد. وکلا بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر به دنبال ارتباط صحیح و گیرا با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این ارتباط نیز در در راستای پیشبرد اهداف موکل در پرونده بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: مطمئنا یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و گیرایی بوده و به فنون مذاکره آشنایی کافی داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره بالایی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت اساسی در اقناع طرف مقابل و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده به درخواست موکل استفاده نماید.
  • نداشتن غرور کاذب: احتمالا میدانید که قوانین و مقررات حقوقی همواره دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که مثالی در میان حقوقدانان و حقوق خوانان شایع است میگوید که رشته حقوق فارغ التحصیلی ندارد. مثال مذکور به روشنی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور کاذب در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموزان وکالت به هیچ وجه مناسب نمیباشد. لذا همیشه به وکلای دادگستری توصیه میگردد تا با همکاران خود به خصوص در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرف دیگر در بسیاری از مواقع به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباه شود.
  • معتمد باشد: از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل خوب، امین و مورد اعتماد بودن ایشان است تا جایی که بایستی همانند یک برادر برای موکل باشد. سپردن اصول اسناد و مدارک از جانب موکل به وکیل را میتوان کم اهمیت ترین موضوع در راستای امانتدار بودن یک وکیل دانست. درواقع در طول روند رسیدگی به پرونده حقوقی ممکن است موضوعاتی رخ دهد که بسیار با اهمیت تر از اصول اسناد و مدارک باشد.البته از یک نگاه کلی میتوان اذعان داشت که به وکیل دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. در کل بهتر است سعی کنید پرونده های خود را حتما به وکلای پایه یک دادگستری مورد اطمینان، امانتدار، شاخص و شناخته شده بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای قم، رشت، تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، رشت، کرج و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان عزیز میباشد.

وکیل رایگان قم بدون پرداخت حق الوکاله

کلیه مباحث حقوقی و رویه حال حاضر محاکم دادگستری به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل قم ، با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چراکه همانطور که به دفعات گفتیم طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست میتواند تاحدی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای قم ، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی ساده و موجود از خدمات وکلای تیم حقوقی وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای تیم ما بهره مند شوید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر علت مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات تیم حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی به عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل قم میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل قم

توصیه میگردد جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت حتما با یک وکیل پایه یک دادگستری قم تماس حاصل فرمایید.

تیم حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای قم و عضو کانون وکلای دادگستری قم را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل قم تماس و یا ارتباط برقرار نمایید.

در هر صورت جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری قم و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر همین حالا با یکی از شماره های مندرج در لیست وکلای قم تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

شاید بهتر باشد در این بخش از نوشتار با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی از جهات گوناگونی میتواند مورد تقسیم بندی قرار گیرد. در یکی از مهمترین تقسیم بندیها، دعاوی از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم میگردد. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز شامل دعاوی متعددی میشود که به برخی از آنها اشاره میکنیم.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی گفته میشود که موضوع اصلی آنها پیرامون مسائلی همچون موضوعات مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین درقبال یکدیگر، ایفای تعهدات و … قرار میگیرد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیباشد.

از همین جهت حکم محاکم نیز اغلب شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … خواهد بود.

همچنین مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا فرزند، بطلان دعوی، حضانت، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی میگویند که قانونگذار به طور صریح، انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. درواقع در این نوع از دعاوی مرتکب فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار صراحتا در قانون به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و ضمانت اجراهای مختلفی در نظر گرفته است.

قتل به صورت عمدی یا غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت جنسی، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا