وکیل اراک

گروه وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری مطرح و حرفه ای در سراسر ایران تشکیل شده که در این مقاله به معرفی وکلای اراک میپردازد. ما در این نوشتار به معرفی آپدیت جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل اراک در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری اراک و یا وکلای […]

بهترین وکیل اراک

گروه وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری مطرح و حرفه ای در سراسر ایران تشکیل شده که در این مقاله به معرفی وکلای اراک میپردازد. ما در این نوشتار به معرفی آپدیت جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل اراک در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری اراک و یا وکلای مرکز مشاوران میپردازیم. مضافا در ادامه نیز شماره وکیل اراک به صورت کاملا مستقیم و بی واسطه در اختیار شما همراهان گرامی قرار میگیرد پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

وکیل پایه یک دادگستری اراک به چه کسی میگویند؟

قبل از جواب به این سوال به این موضوع اشاره میکنیم که اساسا هر وکیل دادگستری پایه یک یا کارآموز، بهترین وکیل اصفهان، همدان، قم، تهران و … نمیباشد. جهت دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران در شهر یا استان مربوطه لازم و ضروری میباشد. کانونهای مربوطه هر سال به طور منظم و قانونی در کلیه شهرهای کشور عزیزمان ایران اقدام به برگزاری این آزمونها مینمایند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری اراک به وکیلی میگویند که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری اراک شرکت نموده و پس از سپری نمودن مراحل قانونی، موفق به اخذ پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری اراک میگردد.

دانشجویان رشته حقوق و یا سایر رشته های مرتبط نظیر رشته فقه و حقوق و … بعد از پشت سر گذاشتن تحصیلات دانشگاهی مقتضی، میتوانند باتوجه به میزان تواناییهای علمی خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون سخت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران شرکت نمایند. همانطور که گفتیم این آزمونها همواره و معمولا در هر سال یک مرتبه در سراسر کشور برگزار میشود.

داوطلبان بایستی در یک رقابت بسیار سخت و نفس گیر، موفق به اخذ معدل قبولی شده تا نهایتا آنها از میان هزاران داوطلب و متقاضی برتر، به عنوان کارآموز وکالت اراک پذیرفته شوند.

آپدیت لیست جدید 10 تا از بهترین وکیل اراک در سال 1403

در این بخش، آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل اراک در سال 1403، از وکلای فعال و مطرح، آماده گردیده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده نمایید. همچنین شماره وکیل اراک در کنار نام هر یک از بهترین وکلای اراک قرار گرفته است.

وکیل پایه یک اراک

شماره تلفن: 

آدرس: اراک

وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای اراک.

ایشان از وکلای جوان ولی با سابقه اراک میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در اراک بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر و بزرگ ایرانی را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل اراک تماس بگیرید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت 10 الی 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل اراک

تیم وکیل زوم در این مقاله به معرفی بهترین وکلای اراک خانم و آقا پرداخته است. شما میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری اراک، بدون واسطه دلالها، با شماره وکلای پایه یک دادگستری اراک تماس گرفته و موضوع حقوقی خود را مستقیما با ایشان مطرح نمایید. 

علاوه بر همراهان ساکن در ایران، این امکان برای عزیزان مقیم خارج از کشور نیز فراهم گردیده تا از انواع خدمات حقوقی تیم وکیل زوم استفاده نمایند. وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و مشاوره ای را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که ساکن هستید ارائه نماید.

وکیل تخصصی اراک به چه کسی گفته میشود؟

وکیل متخصص یا تخصصی اراک در اصطلاح به وکیلی میگویند که بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر اراک متمرکز ساخته است. البته کلیه وکلای پایه یک دادگستری اراک درخصوص انواع پرونده های حقوقی آشنایی لازم را داشته و قادرند در هر نوع از دعاوی نظیر خانواده، کیفری، مالیاتی، ملکی، اداره کار، دیه و … اعلام وکالت نمایند.

در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر اراک متمرکز میسازند. فعالیت وکالتی به صورت تخصصی دلایل مختلفی دارد که از مهمترین آنها میتوان به تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در بین افراد جامعه و … اشاره کرد. مشاهده و بررسی رزومه وکلای اراک، بهترین وکیل همدان، قزوین، تهران و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل به چه صورت است؟

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در تمامی استانهای ایران و کانون وکلای اراک 18 ماه از تاریخ صدور و اعطای پروانه کارآموزی میباشد. دوره کارآموزی وکلای کارآموز نیز غالبا چند ماه پس قبولی داوطلب در آزمون اصلی وکالت شروع میگردد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در اراک این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری اراک اقدام به برگزاری آزمونهای متعدد کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار مینماید. برگزاری این دوره ها جهت احراز صلاحیت وکلای کارآموز جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر اراک میباشد.

داوطلبانی که نمره قبولی اخذ میکنند، مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده که میبایست در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در اراک نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل اراک

دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، دیه، مالیاتی، اداره کار و … و مباحث مربوط به آن بسیار تخصصی و دشوار بوده و درک آن بسیار پیچیده میباشد. توصیه میشود که قبل از هر اقدامی با یک وکیل اراک، بهترین وکیل قم، قزوین و … باتجربه و متبحر در خصوص امور حقوقی خود مشورت نموده و از ایشان کمک بگیرید.

طرح دادخواست نادرست و تنظیم لوایح اشتباه و غیر اصولی ممکن است به گونه ای به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که بعد از آن، امکان اصلاح موضوع به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

درضمن مدت رسیدگی به روند پرونده ها غالبا امری بسیار زمانبر و خسته کننده است. این طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده، میتواند موجب بروز دردسرهای گوناگونی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. چنانچه شما عزیزان از خدمات وکیل پایه یک دادگستری در اراک و باتجربه استفاده نمایید تا حدود زیادی از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری خواهید نمود.

با وجود وکیل پایه یک دادگستری خوب در اراک میتوانید زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به اندازه قابل توجهی جلوگیری بعمل آورید. در بسیاری از دعاوی حقوقی همچون دعوی طلاق توافقی، وجود وکیل پایه یک دادگستری متخصص و متبحر میتواند مدت زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز تقلیل دهد.

تیم وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای اراک، وکلای قزوین، تهران، کرج، سمنان، وکلای قم، رشت، وکلای شیراز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان گرامی میباشد. چنانچه به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل اراک در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل اراک

بهترین وکیل اراک این توانایی را دارد تا در خصوص کلیه مسائل حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای نماید. این خدمات حقوقی و مشاوره ای شامل تنظیم دادخواست، تنظیم شکوائیه، تنظیم اظهارنامه، تنظیم لوایح حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای گوناگون، حضور در انواع جلسات حقوقی و … میباشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل اراک خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در اراک

دعاوی ملکی نه فقط در استان اراک بلکه در سایر شهرها و استانهای کشور عزیزمان ایران از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. البته که به خوبی میدانیم دلایل اهمیت این موضوع بسیار متعدد و ریشه ای میباشد.

یکی از مهمترین دلایل اهمیت دعاوی ملکی و اموال غیرمنقول نظیر زمین، خانه و … قطعا ارزش و بهای روزافزون و سرسام آور ملک و املاک در سراسر ایران و اراک بوده که متاسفانه همه روزه نیز درحال افزایش است. از دلایل دیگر اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی میتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان این دعاوی نسبت به برخی دیگر از دعاوی حقوقی اشاره نمود.

بنابراین دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از سوی دیگر با یک نگاه کلی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و همچنین شهر اراک به خود اختصاص داده است.

از رایج ترین موضوعات مربوط به ملک و املاک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان از خرید و فروش ملک، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … نام برد که کلیه آنها از پیچیدگیهای بسیار زیادی برخوردار هستند.

بنابراین توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی اراک استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل اراک جهت استفاده شما همراهان گرامی درج گردیده است.

انجام امور طلاق در اراک

در حال حاضر طلاق و جدایی قطعا یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع امروزی میباشد. این موضوع نه تنها در کلانشهر تهران بلکه در شهر اراک و حتی در سراسر دنیا نیز بسیار فراگیر شده است. این فراگیری باعث شده تا موضوع طلاق به یک امر بسیار عادی و رایج در تمام جوامع امروزی تبدیل گردد.

طلاق و جدایی آثار بسیار فراوانی برای زوجین و فرزند یا فرزندان مشترک آنها خواهد داشت. آنچنان که این آثار حتی پس از جدایی و طلاق زن و مرد نیز پابرجا باقی خواهد ماند. به همین دلیل همواره پیشنهاد میگردد زن و مرد قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه خاصی نمایند.

سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در اراک مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق آگاه بوده و میتواند برگ برنده شما در پرونده های خانواده و طلاق در اراک باشد.

انجام امور کیفری در اراک

اساسا پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در محاکم و مراجع قضایی کشورمان ایران میباشد. مصادیق دعاوی کیفری طیف بسیار گسترده ای را دربر میگیرد و همه روزه اشخاص زیادی از پیر تا جوان، زن و مرد و … حتی به صورت سهوی و ناخواسته، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. از همین رو تعداد زیادی از پرونده های مطروحه در دادگاه ها و محاکم دادگستری و قضایی را پرونده های کیفری همچون قتل عمدی و یا غیرعمد، تجاوز و زنای به عنف، آزار و اذیت، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، دیه، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

از طرفی، کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از سوی قانونگذار بسیار سنگین و شدید پیش بینی گردیده است. آنچنان که این امکان وجود دارد که مرتکب در برخی جرایم، به قطع عضو، قطع اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم گردد. بنابراین چه در جایگاه شاکی و یا مشتکی عنه یا متهم، قبل از هر نوع اقدام حقوقی و یا قبل از هر اظهارنظری، جهت جلوگیری از تضییع حق و حقوق خود، با یک وکیل کیفری در اراک مشورت نمایید.

قطعا استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری اراک برای شما هزینه های مالی نیز به همراه خواهد داشت. ولی احتمالا به این موضوع آگاهید که شما میتوانید با پرداخت هزینه ای بسیار ناچیز در مقابل موضوعات به مراتب مهم کیفری، از خدمات و اطلاعات حقوقی بهره مند شوید که قابل قیمت گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل اراک ارائه میشود حاصل چندین سال مطالعه و بررسی در قوانین مختلف حقوقی بوده که نتیجه آن قبولی در دانشگاه ها و آزمونهای سخت حقوقی میباشد. ارزش و بهای استفاده از خدمات حقوقی و وکالتی بهترین وکلای اراک نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت خواهید نمود. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم وکیل زوم شامل وکلای اراک، وکلای قم، قزوین، وکلای کرمانشاه، شیراز و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در اراک

یک وکیل خوب در شهر اراک میبایست حتما دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور مفید و مختصر باید گفت که یک وکیل خوب و معتمد دارای ویژگیهای خاصی میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل اراک میپردازیم که میتواند در این شهر به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد: تمامی مباحث حقوقی دارای چالشهای فراوانی بوده و همین پیچیدگی، باعث تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوت و متناقض از محاکم دادگستری میگردد. این پیچیدگیها بر روی تمامی مباحث حقوقی سایه افکنده و موجب شده تا استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در اراک در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و ضروری تلقی گردد.
  • صادق باشد: گفتن حقیقت و صداقت داشتن، یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب در اراک به حساب می آید. صداقت و راستگویی وکیل دادگستری موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی هست، از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. درضمن موکل نیز در برخورد با یک وکیل صادق، تلاش میکند متقابلا صداقت بیشتری نشان داده و هیچ موضوعی را از وکیل خود مخفی نکند. صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند رسیدگی به پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد: یک وکیل دادگستری خوب و مورد اطمینان در اراک بایستی فردی با حوصله و صبور باشد. دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل دشوار، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در اراک قبل از هر نوع اقدام و اظهارنظر حقوقی یا قانونی در ابتدا به بررسی کامل موضوع حقوقی پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا حد زیادی کاهش داده و احتمال و شانس پیروزی در پرونده را بالا میبرد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و گیرا با موکل، قضات محترم دادگستری و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل دادگستری حرفه ای میباشد. وکلای پایه یک دادگستری در اراک بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر به دنبال ارتباط صحیح با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از آن در در راستای رسیدن به اهداف موکل در پرونده قضایی بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و قابل قبولی بوده و به فنون مذاکره آشنایی کافی داشته باشد. وکلای دادگستری که از قدرت مذاکره نسبتا خوبی برخوردارند میتوانند از این ویژگی در اقناع طرف مقابل دعوی و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده استفاده نمایند. البته وکیل پایه یک دادگستری اراک به این موضوع آگاهی دارد که هرگونه مذاکره با طرفهای دعوی و … مستلزم درخواست و اجازه موکل به ایشان است.
  • نداشتن غرور کاذب: قوانین حقوقی همواره و همه ساله، دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که یک مثلی در بین قشر حقوقدان و حقوق خوان کشور رایج است که میگوید رشته و درس حقوق فارغ التحصیلی ندارد. این جمله قدیمی به خوبی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد.لذا داشتن غرور کاذب و افراطی در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه وکلای کارآموز به هیچ وجه مناسب نمیباشد. بنابراین همیشه به وکلای دادگستری پیشنهاد میگردد تا با همکاران خود مخصوصا در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. در بسیاری از پرونده ها به دلیل مشغله کاری و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباهات ریز و درشتی شود.
  • مورد اعتماد باشد: از دیگر ویژگیهای مهم و شاخص یک وکیل خوب، امین و معتمد بودن وکیل است تا جایی که در زمینه کاری همانند یک برادر برای موکل باشد. در اختیار گذاشتن اصول اسناد و مدارک نزد وکیل را حتی شاید بتوان یکی از موضوعات کم اهمیت در راستای امانتدار بودن وکیل دانست. در جریان رسیدگی به پرونده ممکن است اتفاقات بسیار مهمتری از سپردن اصول اسناد و مدارک به وکیل رخ دهد. علی ایحال به وکیل پایه یک دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. لذا بهتر است پرونده های خود را حتما به وکلای پایه یک دادگستری اراک مورد اطمینان، امانتدار، مطرح و شناخته شده در اراک بسپارید.

گروه وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای اراک، وکلای کرج، اهواز، قزوین، قم، رشت، تبریز، اصفهان، تهران، اراک، شیراز و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان عزیز میباشد.

وکیل رایگان اراک بدون پرداخت حق الوکاله

همانطور که چنیدن بار تاکید شد، مباحث حقوقی و رویه عملی دادگاه ها در حال حاضر به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظری با یک وکیل اراک، باسابقه و متخصص در مبحث مربوطه مشورت نمایید.

در حقیقت گفتیم که طرح دعوی نادرست و تنظیم لوایح اشتباه میتواند تا جایی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای اراک، کرمانشاه، قزوین، قم، یزد، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی آسان و موجود، از خدمات وکلای تیم ما در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای حرفه ای تیم ما بهره مند گردید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر دلیلی مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید، میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات گروه وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی تحت عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و در تمامی مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم دادخواست، تنظیم لولیح حقوقی، مشاوره حقوقی و … به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل اراک میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد وکالت با وکیل اراک

شما همراهان گرامی میتوانید جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت با یک وکیل دادگستری اراک تماس حاصل فرمایید.

تیم بزرگ وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای اراک و عضو کانون وکلای دادگستری اراک را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل اراک به صورت مستقیم و بدون واسطه دلالها تماس گرفته و ارتباط برقرار نمایید.

همین الان جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری اراک و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر با یکی از شماره های مندرج در لیست جدید وکلای اراک تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی حقوقی را از جهات گوناگونی میتوان تقسیم بندی نمود. در یکی از کلی ترین این تقسیم بندیها، دعاوی را از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم میکنند. هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز شامل دعاوی گوناگون و متعددی میشود که به برخی از مهمترین آنها در ادامه اشاره خواهیم نمود.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی میگویند که موضوعات اصلی آنها پیرامون مباحث مالی نظیر مطالبه وجه، حقوق خانواده نظیر مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت، حق تنصیف، حضانت و … و ایفای تعهدات و دیگر مسائل حقوقی میباشد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیباشد.

حکم دادگاه ها و محاکم رسیدگی کننده نیز به این قبیل پرونده ها نیز اساسا شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … میباشد.

دعاوی مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا نفقه فرزند، بطلان دعوی، حضانت فرزند، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی در مراجع قضایی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری به دعاوی میگویند که قانونگذار، انجام یا عدم انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. به عبارت ساده تر در این نوع از دعاوی مرتکب، فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار در قوانین مختلف به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و مجازات در نظر گرفته است.

دعاوی قتل عمدی، قتل غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت جنسی، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی و پرونده های کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا