وکیل همدان

گروه حقوقی وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری مورد اطمینان و مجرب در سراسر ایران و همچنین همدان تشکیل گردیده است. ما در این نوشتار به معرفی آپدیت جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل همدان در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری همدان میپردازیم. ضمنا در ادامه این مطلب شماره […]

بهترین وکیل همدان

گروه حقوقی وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری مورد اطمینان و مجرب در سراسر ایران و همچنین همدان تشکیل گردیده است. ما در این نوشتار به معرفی آپدیت جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل همدان در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری همدان میپردازیم. ضمنا در ادامه این مطلب شماره وکیل همدان به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت بنابراین لطفا تا انتها ما را همراهی کنید.

وکیل پایه یک دادگستری همدان به چه کسی گفته میشود؟

قبل از جواب به این پرسش بایستی اشاره کنیم که لزوما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل همدان یا بهترین وکیل قزوین، سمنان و … نمیباشد. البته که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران زیر نظر قوه قضاییه در شهر یا استان مربوطه میباشد. این آزمونهای حقوقی در هر سال و به طور منظم و قانونی در کلیه شهرهای کشور عزیزمان ایران برگزار میگردد.

با توجه به مسائل مارالذکر، بهترین وکیل پایه یک دادگستری همدان به وکیلی میگویند که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری همدان شرکت نموده و بعد از سپری کردن مراحل مربوطه، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری همدان میگردد.

به طور کلی بایستی اذعان داشت که دانشجویان رشته حقوق و یا سایر رشته های مرتبط نظیر فقه و حقوق، پس از پشت سر گذاشتن تحصیلات دانشگاهی مربوطه، میتوانند باتوجه به میزان دانش و تواناییهای خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون بسیار سخت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران شرکت نمایند. همانطور که اشاره شد این آزمونها همواره و معمولا در هر سال یک مرتبه در سراسر کشور برگزار میگردد.

در هر صورت داوطلبان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و نفس گیر، موفق به اخذ معدل قبولی شده تا سرانجام این امکان را داشته باشند تا از میان هزاران داوطلب به عنوان کارآموز وکالت همدان پذیرفته شوند.

آپدیت لیست جدید 10 تا از بهترین وکیل همدان در سال 1403

در این قسمت از نوشتار، آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل همدان در سال 1403، فعال و امانتدار، فراهم گردیده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده نمایید. درضمن توجه داشته باشید که شماره وکیل همدان در کنار نام هر یک از بهترین وکلای همدان قرار گرفته است.

وکیل پایه یک همدان

شماره تلفن: 

آدرس: همدان

وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای همدان.

ایشان از وکلای جوان ولی با سابقه همدان میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در همدان بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر و بزرگ ایرانی را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل همدان تماس بگیرید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت 10 الی 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل همدان

همانگونه که ملاحظه فرمودین تیم حقوقی وکیل زوم در این مطلب به معرفی بهترین وکلای همدان پرداخته است. درضمن درصورت تمایل میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری همدان، بدون واسطه و حضور دلالها با شماره وکلای پایه یک دادگستری همدان تماس گرفته و موضوع و مسئله حقوقی خود را مستقیما با ایشان درمیان بگذارید. 

همچنین درنظر داشته باشید که علاوه بر همراهان ساکن در ایران، عزیزان مقیم خارج از کشور نیز میتوانند از خدمات حقوقی گروه وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و وکالتی را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که سکونت دارید ارائه نماید.

وکیل تخصصی همدان کیست؟

وکیل متخصص در همدان اصطلاحا به وکیلی گفته میشود که عمده فعالیتهای حقوقی خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر همدان متمرکز ساخته است. البته این موضوع غیرقابل انکار است که کلیه وکلای پایه یک دادگستری همدان درخصوص کلیه پرونده های حقوقی آشنایی لازم را داشته و قادرند در هرنوع از دعاوی اعم از خانواده، کیفری، مالیاتی، ملکی، اداره کار، دیه و … قبول وکالت نمایند.

از طرفی بحث مهمی که همواره مطرح میشود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر همدان متمرکز میسازند. وکالت و فعالیت حقوقی به صورت تخصصی ممکن است دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در بین افراد جامعه و … داشته باشد. بنابراین مشاهده و بررسی رزومه وکلای همدان، بهترین وکیل کرمانشاه، بهترین وکیل شیراز، وکلای تهران و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در تمامی استانهای ایران همچون کانون وکلای همدان 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی توسط کانون این شهر میباشد. لازم به توضیح است که دوره کارآموزی وکلای کارآموز، غالبا چند ماه پس قبولی داوطلب در آزمون اصلی آغاز میگردد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در همدان این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری همدان اقدام به برگزاری چندین آزمون کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار مینماید. برگذاری این دوره ها جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر همدان میباشد.

در پایان نیز داوطلبانی که موفق به اخذ نمره قبولی میشوند، مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده که میبایست در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در همدان نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل همدان

همانطور که بارها گفته ایم، دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، دیه، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار تخصصی و دشوار بوده و درک آن بسیار پیچیده میباشد. به همین جهت همیشه توصیه میشود که قبل از هر اقدامی با یک وکیل همدان، بهترین وکیل تهران، بهترین وکیل اراک و … باتجربه و متبحر در خصوص امور حقوقی خود مشورت نموده و از ایشان کمک بگیرید.

از طرف دیگر طرح دادخواست نادرست و تنظیم لوایح اشتباه و غیر اصولی میتواند به حدی به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که دیگر امکان اصلاح آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

همچنین عنایت داشته باشید که مدت رسیدگی به روند پرونده ها در اغلب موارد میتواند بسیار زمانبر و خسته کننده باشد. این اطاله روند دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای گوناگونی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. بنابراین چنانچه شما عزیزان از خدمات وکیل پایه یک دادگستری در همدان و باتجربه استفاده نمایید تا حدود زیادی از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری خواهید نمود.

درضمن با وجود وکیل پایه یک دادگستری خوب در همدان میتوانید زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به میزان قابل توجهی جلوگیری بعمل آورید. آنچنان که در بسیاری از دعاوی حقوقی نظیر دعوی طلاق توافقی، وجود وکیل پایه یک دادگستری متخصص و متبحر میتواند مدت زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز تقلیل دهد.

تیم حرفه ای وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای همدان، بهترین وکلای کرج، بهترین وکیل سمنان، بهترین وکلای قزوین، وکلای قم، بهترین وکیل رشت، وکلای شیراز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس چنانچه به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل همدان در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل همدان

بهترین وکیل همدان این توانایی و قابلیت را دارد تا در خصوص کلیه مباحث و موضوعات حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای مینماید. این خدمات حقوقی و مشاوره ای شامل تنظیم دادخواست، تنظیم انواع شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف، حضور در انواع جلسات حقوقی و … میباشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل همدان خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در همدان

همانطور که احتمالا همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان همدان بلکه در سایر شهرها و استانهای کشورمان از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. البته به خوبی میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع بسیار متعدد و ریشه ای میباشد.

یکی از مهمترین دلایل اهمیت دعاوی اموال غیرمنقول نظیر زمین، خانه و … قطعا ارزش و بهای روزافزون و سرسام آور ملک و املاک در سراسر ایران و همدان بوده که متاسفانه همه روزه نیز درحال افزایش است. از دلایل دیگر اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی و زمین میتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان دعاوی ملکی نسبت به برخی از دعاوی حقوقی اشاره نمود.

بنابراین اکنون به این موضوع آگاهیم که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از سوی دیگر با یک نگاه اجمالی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و همچنین شهر همدان به خود اختصاص داده است.

از رایج ترین موضوعات مربوط به ملک و املاک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش ملک، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که کلیه آنها از پیچیدگیهای بسیاری برخوردار هستند.

بنابراین به شما همراهان توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی همدان استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل همدان در این صفحه جهت استفاده شما همراهان درج گردیده است.

انجام امور طلاق در همدان

امروزه امر طلاق و جدایی قطعا یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این فرآیند نه تنها در کلانشهر تهران بلکه در شهر همدان و حتی در سراسر دنیا نیز فراگیر شده است. این موضوع باعث شده تا موضوع طلاق به یک امر بسیار عادی و رایج در تمام جوامع امروزی تبدیل گردد.

احتمالا شما نیز به این موضوع آگاه هستید که طلاق و جدایی آثار بسیار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. آنچنان که این آثار حتی پس از جدایی و طلاق زوجین نیز همواره پابرجا و استوار باقی خواهد ماند. به همین دلایل همواره پیشنهاد میگردد زن و مرد قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه ویژه و شایسته ای نمایند.

از سوی دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در همدان مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق مطلع و آگاه بوده و میتواند برگ برنده شما در پرونده های خانواده و طلاق در همدان باشد.

انجام امور کیفری در همدان

احتمالا مستحضر هستید که پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در محاکم و مراجع قضایی کشورمان ایران میباشد. درواقع مصادیق دعاوی کیفری و جزایی طیف بسیار گسترده ای را دربر میگیرد و همه روزه اشخاص زیادی از پیر تا جوان و … حتی به صورت سهوی و ناخواسته، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. از همین جهت تعداد زیادی از پرونده های مطروحه در دادگاه ها و محاکم دادگستری و قضایی را پرونده های کیفری همچون قتل عمد و یا غیرعمد، تجاوز و زنای به عنف، آزار و اذیت، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، دیه، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

موضوع قابل توجه دیگر اینکه کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از سوی قانونگذار بسیار سنگین و شدید پیش بینی گردیده است. آنچنان که این امکان وجود دارد که مرتکب در برخی جرایم، به قطع عضو، قطع اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم گردد. بنابراین پیشنهاد میگردد در جایگاه شاکی و یا مشتکی عنه یا متهم، قبل از هر نوع اقدام حقوقی و یا قبل از هر اظهارنظری، جهت جلوگیری از تضییع حق و حقوق خود، با یک وکیل کیفری در همدان مشورت نمایید.

البته طبیعی است که استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری همدان برای شما هزینه های مالی نیز به همراه خواهد داشت. ولی احتمالا به این موضوع آگاه هستید که شما میتوانید با پرداخت هزینه ای بسیار ناچیز در مقابل موضوعات به مراتب مهم کیفری، از خدمات و اطلاعات حقوقی بهره مند شوید که قابل قیمت گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل همدان ارائه میشود حاصل چندین سال مطالعه و بررسی در قوانین حقوقی بوده که نتیجه آن قبولی در دانشگاه ها و آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش و بهای استفاده از خدمات حقوقی و وکالتی بهترین وکلای همدان نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت خواهید نمود. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم شامل وکلای همدان، وکلای اراک، قزوین، بهترین وکیل قم، وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل شیراز و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در همدان

یک وکیل خوب در شهر همدان میبایست حتما دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی و مختصر باید گفت که یک وکیل خوب و معتمد دارای ویژگیهای بارز و منحصربفردی میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل همدان میپردازیم که میتواند در این شهر به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد:درواقع تمامی مباحث حقوقی همواره دارای چالشهای فراوانی بوده و همین امر باعث تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوت و متناقض از محاکم دادگستری میشود. همانطور که ملاحظه میفرمایید این پیچیدگیها بر روی تمامی مباحث حقوقی سایه افکنده و موجب شده تا استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و ضروری تلقی گردد.
  • صادق باشد: گفتن حقیقت و داشتن صداقت، یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب در همدان به حساب می آید. راستگویی و صداقت وکیل دادگستری موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. درضمن موکل نیز در برخورد با چنین وکیلی، تلاش میکند متقابلا صداقت بیشتری نشان داده و هیچ موضوعی را از وکیل خود پنهان نکند. مطمئنا صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند رسیدگی به پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد:یک وکیل دادگستری خوب و مورد اطمینان در همدان میبایست با حوصله و صبور باشد. درواقع همانطور که گفتیم دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل پیچیده، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در همدان قبل از هر نوع اقدام و اظهارنظر حقوقی یا قانونی در ابتدا به بررسی کامل موضوع حقوقی پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا حد امکان کاهش دهد و در این صورت احتمال و شانس پیروزی در پرونده را بالا ببرد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و قابل فهم با موکل، قضات محترم دادگستری و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل خوب میباشد. وکلای دادگستری در همدان بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر و گیرا به دنبال ارتباط صحیح با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این موضوع نیز در در راستای رسیدن به اهداف موکل در پرونده قضایی بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: حتما به این موضوع آگاه هستید که یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و مناسبی بوده و به فنون مذاکره آشنایی لازم داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره نسبتا خوبی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت در اقناع طرف مقابل دعوی و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده استفاده نمایند. البته وکیل همدان به خوبی آگاه است که هرگونه مذاکره با طرفهای دعوی و … مستلزم درخواست و اجازه موکل به ایشان است.
  • نداشتن غرور کاذب:بارها اشاره شد که قوانین حقوقی همواره و همه ساله، دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که یک مثلی در بین قشر حقوقدان و حقوق خوان کشور شایع است که میگوید رشته و درس حقوق فارغ التحصیلی ندارد. این مثال به خوبی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور کاذب و افراطی در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموزان وکالت به هیچ وجه مناسب نمیباشد. بنابراین همیشه به وکلای پایه یک دادگستری پیشنهاد میگردد تا با همکاران وکیل خود مخصوصا در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرف دیگر در بسیاری از پرونده ها به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباهات ریز و درشتی شود.
  • معتمد باشد: از دیگر ویژگی های مهم و شاخص یک وکیل خوب، امین و مورد اطمینان بودن وکیل است تا جایی که بایستی در این زمینه کاری همانند یک برادر برای موکل باشد. در اختیار گذاشتن اصول اسناد و مدارک از جانب موکل به وکیل را شاید بتوان یکی از موضوعات کم اهمیت در راستای امانتدار بودن یک وکیل دادگستری دانست. درواقع در جریان رسیدگی به پرونده ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که بسیار مهمتر از سپردن اصول اسناد و مدارک به وکیل باشد.البته این موضوع نیز صادق است که به وکیل پایه یک دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. علی ایحال بهتر است پرونده های خود را حتما به وکلای پایه یک دادگستری همدان مورد اطمینان، امانتدار، مطرح و شناخته شده در همدان بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای همدان، وکلای زنجان، اهواز، قزوین، بهترین وکیل قم، رشت، تبریز، تهران، اراک و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان گرامی میباشد.

وکیل رایگان همدان بدون پرداخت حق الوکاله

همانطور که چنیدن بار تاکید شد کلیه مباحث حقوقی و رویه عملی دادگاه ها در حال حاضر به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل همدان، باسابقه و متخصص در مبحث مربوطه مشورت نمایید.

درواقع طرح دعوی نادرست و تنظیم لوایح اشتباه میتواند تا جایی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای همدان، بهترین وکیل کرمانشاه، قزوین، قم، یزد، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی آسان و موجود، از خدمات وکلای تیم وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای حرفه ای تیم ما بهره مند گردید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر دلیلی مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید، میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات گروه حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی تحت عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لولیح حقوقی، مشاوره حقوقی و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل همدان میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل همدان

شما همراهان گرامی میتوانید جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت با یک وکیل پایه یک دادگستری همدان تماس حاصل فرمایید.

تیم حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای همدان و عضو کانون وکلای دادگستری همدان را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل همدان به صورت مستقیم و بدون واسطه دلالها تماس و یا ارتباط برقرار نمایید.

علی ایحال همین الان جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری همدان و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر با یکی از شماره های مندرج در لیست وکلای همدان تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

شاید بهتر باشد در این قسمت از مقاله با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی را از جهات گوناگونی میتوان مورد تقسیم بندی قرار داد. در یکی از کلی ترین تقسیم بندی، دعاوی را از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم مینمایند. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز شامل دعاوی گوناگون و متعددی میشود که به برخی از آنها در ادامه اشاره خواهیم نمود.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی میگویند که موضوعات اصلی آنها پیرامون مباحث مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر کلیه حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین درقبال یکدیگر، ایفای تعهدات و … میباشد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نیست.

از همین جهت حکم دادگاه ها و محاکم رسیدگی کننده به این قبیل پرونده ها نیز اغلب شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … میباشد.

دعاوی مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا نفقه فرزند، بطلان دعوی، حضانت فرزند، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی در مراجع قضایی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی میگویند که قانونگذار صراحتا، انجام یا عدم انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. درحقیقت در این نوع از دعاوی مرتکب، فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار در قوانین مختلف به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و مجازاتهای گوناگونی در نظر گرفته است.

دعاوی قتل عمدی و یا قتل غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت جنسی، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی و پرونده های کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا