وکیل کرمانشاه

گروه حقوقی وکیل زوم از تعداد زیادی وکیل دادگستری حرفه ای و مورد اطمینان تشکیل گردیده است. در این مقاله به معرفی لیست جدید 10 تا از بهترین وکیل کرمانشاه در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری کرمانشاه خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این مقاله شماره وکیل کرمانشاه به صورت مستقیم در اختیار […]

بهترین وکیل کرمانشاه

گروه حقوقی وکیل زوم از تعداد زیادی وکیل دادگستری حرفه ای و مورد اطمینان تشکیل گردیده است. در این مقاله به معرفی لیست جدید 10 تا از بهترین وکیل کرمانشاه در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری کرمانشاه خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این مقاله شماره وکیل کرمانشاه به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت لذا لطفا تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

وکیل پایه یک دادگستری کرمانشاه به چه کسی گفته میشود؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال میبایست به این موضوع پرداخت که الزاما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل کرمانشاه نمیباشد. در یک نگاه کلی میتوان گفت که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران وابسته به قوه قضاییه میباشد. این آزمونها همه ساله و به طور منظم در شهرهای مختلف سرزمین عزیزمان ایران برگزار میگردد.

باعنایت به مباحث گوناگون، بهترین وکیل پایه یک دادگستری کرمانشاه به وکیلی گفته میشود که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری کرمانشاه شرکت کرده و بعد از طی کردن مراحل قانونی، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری کرمانشاه شود.

به طور کلی بایستی اذعان داشت که دانشجویان رشته حقوق و یا حتی فقه و حقوق، پس از سپری کردن مراتب تحصیلات دانشگاهی میتوانند نسبت به میزان تواناییهای خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون بسیار سخت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه شرکت نمایند. همانطور که گفتیم این آزمونها همواره و در هر سال معمولا یک مرتبه برگزار میشود.

علی ایحال متقاضیان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و طولانی مدت، موفق به اخذ معدل قبولی شوند تا در نهایت بتوانند از بین هزاران داوطلب به عنوان کارآموز وکالت کرمانشاه پذیرفته شوند.

لیست 10 تا از بهترین وکیل کرمانشاه سال 1403

در این قسمت از نوشتار لیست 10 تا از بهترین وکیل کرمانشاه در سال 1403، فعال و مورد اطمینان، فراهم شده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده کنید. همچنین توجه داشته باشید که شماره وکیل کرمانشاه در کنار نام هر یک از وکلای کرمانشاه قرار گرفته است.

وکیل پایه یک کرمانشاه

شماره تماس:

آدرس: کرمانشاه

وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای کرمانشاه .

ایشان از وکلای جوان ولی با سابقه کرمانشاه میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در کرمانشاه بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر و بزرگ ایرانی را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل کرمانشاه تماس بگیرید.

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 11 تا 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل کرمانشاه

همانطور که مشاهده فرمودین تیم حقوقی وکیل زوم در این مطلب به معرفی بهترین وکلای کرمانشاه پرداخته است. همچنین چنانچه مایل باشید میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری کرمانشاه بطور مستقیم و بدون واسطه و دلال با شماره وکلای پایه یک دادگستری کرمانشاه تماس گرفته و مشکل حقوقی خود را بیان نمایید. 

همچنین علاوه بر هموطنان عزیز داخل کشور، ایرانیان عزیز ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از خدمات حقوقی گروه وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و وکالتی را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که ساکن هستید ارائه نماید.

وکیل تخصصی کرمانشاه کیست؟

وکیل متخصص کرمانشاه اصطلاحا به وکیلی میگویند که اکثر فعالیتهای خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر کرمانشاه متمرکز ساخته است. البته این موضوع غیرقابل انکار است که کلیه وکلای پایه یک دادگستری کرمانشاه درخصوص کلیه دعاوی حقوقی آشنایی مقتضی داشته و میتوانند در کلیه پرونده های حقوقی اعلام وکالت نمایند.

البته موضوع دیگری که مطرح میشود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر کرمانشاه متمرکز میسازند. این تصمیم میتواند دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی حقوقی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در میان افراد جامعه و … داشته باشد. بنابراین ملاحظه و بررسی رزومه وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل کرج و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در کلیه استانهای ایران همچون کانون وکلای کرمانشاه 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی توسط کانون مربوطه میباشد.

پس از اینکه وکلای کارآموز در کرمانشاه این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری کرمانشاه اقدام به برگزاری چندین آزمون کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار خواهد نمود. این امر جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر کرمانشاه میباشد.

در نهایت داوطلبانی که پذیرفته میشوند مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده و بایستی در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل کرمانشاه

همانطور که به دفعات بیان کردیم دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار مبهم بوده و فهم آن بسیار دشوار میباشد. به همین دلیل همواره توصیه شده که قبل از هر اقدامی با یک وکیل کرمانشاه ، باتجربه و متبحر در امور حقوقی خود مشورت نموده و کمک بگیرید.

به طور کلی طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و غیر حرفه ای میتواند تاحدی به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که دیگر امکان اصلاح آن به هیچ وجه وجود نداشته باشد.

همچنین درنظر داشته باشید که مدت زمان رسیدگی به روند پرونده ها در اغلب موارد میتواند بسیار طولانی و طاقت فرسا باشد. این اطاله دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای مختلفی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. بنابراین چنانچه شما عزیزان از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه و باسابقه استفاده نمایید تا حد زیادی بروز این قبیل مشکلات را کاهش خواهید داد.

مضافا اینکه یک وکیل دادگستری متبحر میتواند زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به میزان قابل قبولی جلوگیری بعمل آورد. تاجایی که در بسیاری از دعاوی حقوقی همچون دعوی طلاق توافقی، وکیل دادگستری متخصص میتواند زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز تقلیل دهد.

تیم بزرگ وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای کرمانشاه، بهترین وکلای همدان، وکلای شیراز، و دیگر وکلای ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس درصورتی که به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل کرمانشاه در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل کرمانشاه

بهترین وکیل کرمانشاه در اغلب موارد در مورد کلیه مسائل و موضوعات حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای مینماید. این خدمات حقوقی میتواند شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف و … باشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل کرمانشاه خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در کرمانشاه

همانطور که همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان کرمانشاه بلکه در سایر شهرهای کشورمان از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. البته که به خوبی میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع میتواند بسیار گوناگون و ریشه ای باشد.

بدیهی است که یکی از دلایل اهمیت دعاوی ملکی، ارزش و بهای روزافزون و بالای ملک و املاک و یا اموال غیر منقول در سراسر ایران بوده که متاسفانه همچنان درحال افزایش است. از دیگر دلایل اهمیت دعاوی ملکی شاید بتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان دعاوی ملکی نسبت به دیگر دعاوی حقوقی اشاره نمود.

درکل میدانیم که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. علی ایحال با نگاهی کلی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و شهر کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

از شناخته شده ترین موضوعات مربوط به ملک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که تمامی آنها از پیچیدگیهای بسیار فراوانی برخوردار هستند.

لذا به شما توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی کرمانشاه استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل کرمانشاه در این صفحه جهت استفاده شما سروران درج گردیده است.

انجام امور طلاق در کرمانشاه

امروزه موضوع طلاق یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این اپیدمی نه تنها در کرمانشاه و تهران بلکه در سراسر دنیا نیز فراگیر شده است. این اپیدمی باعث شده تا موضوع طلاق به یک امر بسیار عادی در تمام جوامع امروزی تبدیل شود.

همانطور که احتمالا میدانید طلاق و جدایی آثار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. تا آنجایی که حتی پس از جدایی و طلاق نیز آثار آن همواره پابرجا باقی میماند. به همین دلیل همیشه پیشنهاد میگردد زن و مرد قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه به خصوصی نمایند.

از طرف دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در کرمانشاه مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق آشنا و مطلع بوده و میتواند برگ برنده شما سروران در پرونده های خانواده و طلاق در کرمانشاه باشد.

انجام امور کیفری در کرمانشاه

همانطور که احتمالا میدانید پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در دادگاه ها و مراجع قضایی کشور میباشد. در حقیقت مصادیق دعاوی کیفری بسیار گسترده بوده و روزانه افراد بسیار زیادی حتی نادانسته و از روی اشتباه، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. علی ایحال تعداد زیادی از پرونده های موجود در دادگاه ها و محاکم دادگستری را پرونده های کیفری نظیر قتل عمدی و یا غیرعمدی، تجاوز و زنای به عنف، سرقت حدی یا تعزیری، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

از سوی دیگر کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز بسیار سنگین و شدید درنظر گرفته شده است. تا جایی که حتی در برخی موارد مرتکب و یا محکوم علیه به قطع عضو یا اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم میشود. لذا همواره پیشنهاد میگردد چه در جایگاه شاکی و چه در مقام مشتکی عنه یا متهم، سعی کنید قبل از هر اقدام قانونی یا حقوقی، با یک وکیل کیفری در کرمانشاه مشورت نمایید.

البته طبیعی است که استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری کرمانشاه برای شما هزینه هایی خواهد داشت. ولی این موضوع را مدنظر قرار دهید که شما با پرداخت هزینه ای ناچیز در مقابل موضوعات به شدت مهم کیفری، از خدمات و اطلاعاتی بهره مند میگردید که قابل قیمت گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل کرمانشاه ارائه میشود شامل سالها مطالعه و بررسی در قوانین بوده که نتیجه آن قبولی در آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش استفاده از خدمات حقوقی بهترین وکلای کرمانشاه نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت مینمایید. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم متشکل از وکلای کرمانشاه، بهترین وکلای ارومیه، اردبیل و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در کرمانشاه

یک وکیل خوب در شهر کرمانشاه بایستی دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی یک وکیل خوب و شایسته دارای ویژگیهای خاص و ویژه ای میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل کرمانشاه میپردازیم که میتواند در این شهر به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد:در حقیقت مباحث حقوقی دارای چالشهای فراوانی بوده و همین موضوع موجب تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوتی میشود. لذا این پیچیدگیها بر روی کلیه مباحث حقوقی سایه افکنده و استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و اساسی میباشد.
  • صادق باشد: گفتن تمام حقیقت و راستگویی یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب به حساب می آید. راستگویی یک وکیل موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. از طرف دیگر نیز موکل در برخورد با چنین وکیلی متقابلا صداقت بیشتری داشته و لذا سعی میکند موضوعی را از وکیل پنهان نکند. صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد:یک وکیل دادگستری خوب و شایسته میبایست با حوصله و صبور باشد. درواقع دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل حقوقی، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در کرمانشاه قبل از هر گونه اقدام و اظهارنظری در ابتدای امر به بررسی کامل موضوع پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا جایی که امکان دارد کاهش داده و در نتیجه احتمال و شانس پیروزی در پرونده را افزایش دهد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و قابل فهم با موکل، قضات محترم و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل دادگستری خوب میباشد. وکلا بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر به دنبال ارتباط صحیح و گیرا با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این ارتباط نیز در در راستای پیشبرد اهداف موکل در پرونده بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: مطمئنا یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و گیرایی بوده و به فنون مذاکره آشنایی کافی داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره بالایی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت اساسی در اقناع طرف مقابل و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده به درخواست موکل استفاده نماید.
  • نداشتن غرور کاذب:در حقیقت قوانین و مقررات حقوقی همواره دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که مثالی در میان حقوقدانان و حقوق خوانان شایع است میگوید که رشته حقوق فارغ التحصیلی ندارد. مثال مذکور به روشنی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور کاذب در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموزان وکالت به هیچ وجه مناسب نمیباشد. لذا همیشه به وکلا توصیه میگردد تا با همکاران خود به خصوص در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرف دیگر در بسیاری از مواقع به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباه شود.
  • معتمد باشد: از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل خوب این است که امین و معتمد بوده تا جایی که همانند یک برادر برای موکل باشد. سپردن اصول اسناد و مدارک از جانب موکل به وکیل را میتوان کم اهمیت ترین موضوع در راستای امانتدار بودن یک وکیل دانست. درواقع در طول روند رسیدگی به پرونده حقوقی ممکن است موضوعاتی رخ دهد که بسیار با اهمیت تر از اصول اسناد و مدارک باشد.البته از یک نگاه کلی میتوان اذعان داشت که به وکیل دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. در کل بهتر است سعی کنید پرونده های خود را حتما به وکلای دادگستری مورد اطمینان، امانتدار، شاخص و شناخته شده بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، رشت، کرج و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان عزیز میباشد.

وکیل رایگان کرمانشاه بدون پرداخت حق الوکاله

کلیه مباحث حقوقی و رویه حال حاضر محاکم دادگستری به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل کرمانشاه ، با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چراکه همانطور که بارها گفتیم طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست میتواند تاحدی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ عنوان امکانپذیر نباشد.

گروه حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای کرمانشاه، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی ساده و موجود از خدمات وکلای تیم حقوقی وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه میتوانید از تمامی خدمات وکلای تیم ما بهره مند شوید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر علت مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات تیم حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت میتوانید تنها با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی به عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل کرمانشاه میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل کرمانشاه

توصیه میگردد جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت حتما با یک وکیل پایه یک دادگستری کرمانشاه تماس حاصل فرمایید.

گروه حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای کرمانشاه و عضو کانون وکلای دادگستری را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل کرمانشاه تماس و یا ارتباط برقرار نمایید.

در هر صورت جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری کرمانشاه و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر همین حالا با یکی از شماره های مندرج در لیست وکلای کرمانشاه تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

شاید بهتر باشد در این قسمت از مقاله با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی از جهات گوناگونی میتواند مورد تقسیم بندی قرار گیرد. در یکی از مهمترین این تقسیم بندیها، دعاوی از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازات، به دو قسمت حقوقی و کیفری تقسیم میگردد. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز انواع مخصوص به خود را دارد.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی اطلاق میشود که موضوع آنها پیرامون مسائلی همچون موضوعات مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین درقبال یکدیگر، ایفای تعهدات و … قرار میگیرد. لذا اصولا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیباشد.

از همین رو حکم محاکم نیز اغلب شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … خواهد بود.

همچنین مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا فرزند، بطلان دعوی، حضانت، ارث، اجرت المثل و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی اطلاق میشود که قانونگذار صراحتا انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. درواقع در این نوع از دعاوی مرتکب فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار صراحتا در قانون به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و ضمانت اجراهای مختلفی در نظر گرفته است.

قتل به صورت عمدی یا غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا