وکیل ارومیه

گروه حقوقی وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری موثق و حرفه ای در سراسر ایران و همچنین ارومیه تشکیل شده است. ما در این نوشتار به معرفی آپدیت جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل ارومیه در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری ارومیه و وکلای مرکز مشاوران میپردازیم. ضمنا در […]

بهترین وکیل ارومیه

گروه حقوقی وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری موثق و حرفه ای در سراسر ایران و همچنین ارومیه تشکیل شده است. ما در این نوشتار به معرفی آپدیت جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل ارومیه در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری ارومیه و وکلای مرکز مشاوران میپردازیم. ضمنا در ادامه این مطلب شماره وکیل ارومیه به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار میگیرد بنابراین لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

وکیل پایه یک دادگستری ارومیه به چه کسی گفته میشود؟

قبل از جواب به این سوال به این موضوع اشاره میکنیم که لزوما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل ارومیه یا بهترین وکیل تبریز، سمنان و … نمیباشد. البته که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران زیر نظر مستقیم قوه قضاییه در شهر یا استان مربوطه میباشد. این آزمونهای وکالتی در هر سال و به طور منظم و قانونی در کلیه شهرهای کشور عزیزمان ایران برگزار میشود.

با توجه به مسائلی که گفته شد، بهترین وکیل پایه یک دادگستری ارومیه به وکیلی میگویند که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری ارومیه شرکت نموده و بعد از سپری کردن مراحل مربوطه، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری ارومیه میگردد.

به طور کلی دانشجویان رشته حقوق و یا سایر رشته های مرتبط نظیر رشته فقه و حقوق، پس از پشت سر گذاشتن تحصیلات دانشگاهی مربوطه، میتوانند باتوجه به میزان دانش و تواناییهای علمی خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون بسیار سخت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران شرکت نمایند. همانطور که گفته شد این آزمونها همواره و معمولا در هر سال یک مرتبه در سراسر کشور برگزار میشود.

در هر صورت داوطلبان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و نفس گیر، موفق به اخذ معدل قبولی شده تا سرانجام آنها باشند که از میان هزاران داوطلب و متقاضی به عنوان کارآموز وکالت ارومیه پذیرفته میشوند.

آپدیت لیست جدید 10 تا از بهترین وکیل ارومیه در سال 1403

در این بخش، آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل ارومیه در سال 1403، فعال و امانتدار، آماده گردیده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که شماره وکیل ارومیه در کنار نام هر یک از بهترین وکلای ارومیه قرار گرفته است.

وکیل پایه یک ارومیه

شماره تلفن: 

آدرس: ارومیه

وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای ارومیه.

ایشان از وکلای جوان ولی با سابقه ارومیه میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در ارومیه بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر و بزرگ ایرانی را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل ارومیه تماس بگیرید.

ساعت کاری: از شنبه تا 5 شنبه از ساعت 10 الی 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل ارومیه

همانگونه که ملاحظه فرمودین تیم وکیل زوم در این مقاله به معرفی بهترین وکلای ارومیه پرداخته است. شما میتوانید درصورت تمایل با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری ارومیه، بدون واسطه دلالها، با شماره وکلای پایه یک دادگستری ارومیه تماس گرفته و مسئله حقوقی خود را مستقیما با ایشان درمیان بگذارید. 

همچنین درنظر داشته باشید که علاوه بر همراهان ساکن در ایران، عزیزان مقیم خارج از کشور نیز میتوانند از انواع خدمات حقوقی تیم وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و مشاوره ای را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که سکونت دارید ارائه نماید.

وکیل تخصصی ارومیه کیست؟

وکیل متخصص در ارومیه در اصطلاح به وکیلی میگویند که بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر ارومیه متمرکز ساخته است. البته این موضوع واقعیت دارد که کلیه وکلای پایه یک دادگستری ارومیه درخصوص انواع پرونده های حقوقی آشنایی لازم را داشته و قادرند در هر نوع از دعاوی نظیر خانواده، کیفری، مالیاتی، ملکی، اداره کار، دیه و … قبول وکالت نمایند.

بحث دیگری که مطرح میشود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر ارومیه متمرکز میسازند. فعالیت وکالتی به صورت تخصصی دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در بین افراد جامعه و … دارد. بنابراین مشاهده و بررسی رزومه وکلای ارومیه، بهترین وکیل اردبیل، شیراز، وکلای تهران و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در تمامی استانهای ایران همچون کانون وکلای ارومیه 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی میباشد. لازم به توضیح است که دوره کارآموزی وکلای کارآموز، غالبا چند ماه پس قبولی داوطلب در آزمون اصلی وکالت شروع میگردد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در ارومیه این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری ارومیه اقدام به برگزاری آزمونهایی به صورت کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار مینماید. برگزاری این دوره ها جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر ارومیه میباشد.

در آخر نیز داوطلبانی که پذیرفته میشوند، مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده که میبایست در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در ارومیه نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل ارومیه

همانطور که بارها گفتیم، دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، دیه، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار تخصصی و دشوار بوده و درک آن بسیار سخت و فنی میباشد. به همین جهت همیشه توصیه میشود که قبل از هر اقدامی با یک وکیل ارومیه، بهترین وکیل کرمانشاه، اراک و … باتجربه و متبحر در خصوص امور حقوقی خود مشورت نموده و از ایشان کمک بگیرید.

از طرف دیگر طرح دادخواست نادرست و تنظیم لوایح اشتباه و غیر اصولی میتواند به گونه ای به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که بعد از آن دیگر امکان اصلاح امر به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

همچنین عنایت داشته باشید که مدت رسیدگی به روند پرونده ها غالبا میتواند بسیار زمانبر و خسته کننده باشد. این اطاله روند دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای گوناگونی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. بنابراین چنانچه شما عزیزان از خدمات وکیل پایه یک دادگستری در ارومیه و باتجربه استفاده نمایید تا حدود زیادی از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری خواهید نمود.

درضمن با وجود وکیل پایه یک دادگستری خوب در ارومیه میتوانید زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به اندازه قابل توجهی جلوگیری بعمل آورید. آنچنان که در بسیاری از دعاوی حقوقی همچون دعوی طلاق توافقی، وجود وکیل پایه یک دادگستری متخصص و متبحر میتواند مدت زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز تقلیل دهد.

تیم وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای ارومیه، بهترین وکلای کرمانشاه، سمنان، قزوین، وکلای قم، رشت، وکلای شیراز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس چنانچه به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل ارومیه در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل ارومیه

بهترین وکیل ارومیه این توانایی را دارد تا در خصوص کلیه مسائل حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای نماید. این خدمات حقوقی و مشاوره ای شامل تنظیم دادخواست، تنظیم انواع شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف، حضور در انواع جلسات حقوقی و … میباشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل ارومیه خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در ارومیه

همانطور که احتمالا همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان ارومیه بلکه در سایر شهرها و استانهای کشورمان از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. البته به خوبی میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع بسیار متعدد و ریشه ای میباشد.

یکی از مهمترین دلایل اهمیت دعاوی اموال غیرمنقول نظیر زمین، خانه و … قطعا ارزش و بهای روزافزون و سرسام آور ملک و املاک در سراسر ایران و ارومیه بوده که متاسفانه همه روزه نیز درحال افزایش است. از دلایل دیگر اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی میتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان این دعاوی نسبت به برخی از دعاوی حقوقی اشاره نمود.

بنابراین اکنون به این موضوع واقفیم که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از سوی دیگر با یک نگاه اجمالی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و همچنین شهر ارومیه به خود اختصاص داده است.

از رایج ترین موضوعات مربوط به ملک و املاک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش ملک، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که کلیه آنها از پیچیدگیهای بسیار زیادی برخوردار هستند.

بنابراین به شما همراهان توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی ارومیه استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل ارومیه در این صفحه جهت استفاده شما همراهان درج گردیده است.

انجام امور طلاق در ارومیه

امروزه امر طلاق و جدایی قطعا یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این فرآیند نه تنها در کلانشهر تهران بلکه در شهر ارومیه و حتی در سراسر دنیا نیز بسیار فراگیر شده است. این موضوع باعث شده تا موضوع طلاق به یک امر بسیار عادی و رایج در تمام جوامع امروزی تبدیل گردد.

احتمالا شما نیز به این موضوع آگاهید که طلاق و جدایی آثار بسیار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. آنچنان که این آثار حتی پس از جدایی و طلاق زوجین نیز همواره پابرجا باقی خواهد ماند. به همین دلایل همواره پیشنهاد میگردد زن و مرد قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه خاصی نمایند.

از سوی دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در ارومیه مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق مطلع و آگاه بوده و میتواند برگ برنده شما در پرونده های خانواده و طلاق در ارومیه باشد.

انجام امور کیفری در ارومیه

احتمالا مستحضر میباشید که پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در محاکم و مراجع قضایی کشورمان ایران میباشد. درواقع مصادیق دعاوی کیفری طیف بسیار گسترده ای را دربر میگیرد و همه روزه اشخاص زیادی از پیر تا جوان و … حتی به صورت سهوی و ناخواسته، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. لذا تعداد زیادی از پرونده های مطروحه در دادگاه ها و محاکم دادگستری و قضایی را پرونده های کیفری همچون قتل عمد و یا غیرعمد، تجاوز و زنای به عنف، آزار و اذیت، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، دیه، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

موضوع دیگر اینکه کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از سوی قانونگذار بسیار سنگین و شدید پیش بینی گردیده است. آنچنان که این امکان وجود دارد که مرتکب در برخی جرایم، به قطع عضو، قطع اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم گردد. بنابراین بهتر است چه در جایگاه شاکی و یا مشتکی عنه یا متهم، قبل از هر نوع اقدام حقوقی و یا قبل از هر اظهارنظری، جهت جلوگیری از تضییع حق و حقوق خود، با یک وکیل کیفری در ارومیه مشورت نمایید.

البته قطعا استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری ارومیه برای شما هزینه های مالی نیز به همراه خواهد داشت. ولی احتمالا به این موضوع آگاهید که شما میتوانید با پرداخت هزینه ای بسیار ناچیز در مقابل موضوعات به مراتب مهم کیفری، از خدمات و اطلاعات حقوقی بهره مند شوید که قابل قیمت گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل ارومیه ارائه میشود حاصل چندین سال مطالعه و بررسی در قوانین مختلف حقوقی بوده که نتیجه آن قبولی در دانشگاه ها و آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش و بهای استفاده از خدمات حقوقی و وکالتی بهترین وکلای ارومیه نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت خواهید نمود. از همین رو درصورتی که تمایل داشته باشید، میتوانید با وکلای تیم وکیل زوم شامل وکلای ارومیه، بهترین وکیل رشت، اراک، قزوین، قم، وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل شیراز و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در ارومیه

یک وکیل خوب در شهر ارومیه میبایست حتما دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی و مختصر باید گفت که یک وکیل خوب و معتمد دارای ویژگیهای خاصی میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل ارومیه میپردازیم که میتواند در این شهر به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد: درواقع تمامی مباحث حقوقی دارای چالشهای فراوانی بوده و همین امر باعث تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوت و متناقض از محاکم دادگستری میگردد. همانطور که ملاحظه میفرمایید این پیچیدگیها بر روی تمامی مباحث حقوقی سایه افکنده و موجب شده تا استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و حرفه ای در ارومیه در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و ضروری تلقی گردد.
  • صادق باشد: گفتن حقیقت و صداقت داشتن، یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب در ارومیه به حساب می آید. صداقت و راستگویی وکیل دادگستری موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. درضمن موکل نیز در برخورد با چنین وکیلی، تلاش میکند متقابلا صداقت بیشتری نشان داده و هیچ موضوعی را از وکیل خود مخفی نکند. قطعا صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند رسیدگی به پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد: یک وکیل دادگستری خوب و مورد اطمینان در ارومیه بایستی فردی با حوصله و صبور باشد. درواقع همانطور که گفتیم دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل دشوار، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در ارومیه قبل از هر نوع اقدام و اظهارنظر حقوقی یا قانونی در ابتدا به بررسی کامل موضوع حقوقی پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا حد زیادی کاهش داده و در این صورت احتمال و شانس پیروزی در پرونده را بالا ببرد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط موثر و قابل فهم با موکل، قضات محترم دادگستری و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده از مهمترین ویژگیهای یک وکیل دادگستری خوب میباشد. وکلای پایه یک دادگستری در ارومیه بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر و گیرا به دنبال ارتباط صحیح با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این موضوع نیز در در راستای رسیدن به اهداف موکل در پرونده قضایی بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: حتما به این موضوع آگاه هستید که یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و قابل قبولی بوده و به فنون مذاکره آشنایی لازم داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره نسبتا خوبی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت در اقناع طرف مقابل دعوی و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده استفاده نمایند. البته وکیل پایه یک دادگستری ارومیه به خوبی به این موضوع آگاهی دارد که هرگونه مذاکره با طرفهای دعوی و … مستلزم درخواست و اجازه موکل به ایشان است.
  • نداشتن غرور کاذب: بارها اشاره گردید که قوانین حقوقی همواره و همه ساله، دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که یک مثلی در بین قشر حقوقدان و حقوق خوان کشور شایع است که میگوید رشته و درس حقوق فارغ التحصیلی ندارد. این مثال قدیمی به خوبی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور کاذب و افراطی در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموز وکالت به هیچ وجه مناسب نمیباشد. بنابراین همیشه به وکلای پایه یک دادگستری پیشنهاد میگردد تا با همکاران خود مخصوصا در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرفی در بسیاری از پرونده ها به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباهات ریز و درشتی شود.
  • معتمد باشد:  از دیگر ویژگیهای مهم و شاخص یک وکیل خوب، امین و معتمد بودن وکیل است تا جایی که بایستی در این زمینه کاری همانند یک برادر برای موکل باشد. در اختیار گذاشتن اصول اسناد و مدارک نزد وکیل را شاید بتوان یکی از موضوعات کم اهمیت در راستای امانتدار بودن وکیل دانست. درواقع در جریان رسیدگی به پرونده ممکن است اتفاقات بسیار مهمتری از سپردن اصول اسناد و مدارک به وکیل رخ دهد.البته غالبا به وکیل پایه یک دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. علی ایحال بهتر است پرونده های خود را حتما به وکلای پایه یک دادگستری ارومیه مورد اطمینان، امانتدار، مطرح و شناخته شده در ارومیه بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای ارومیه، بهترین وکیل کرج، اهواز، قزوین، قم، رشت، تبریز، اصفهان، تهران، اراک، شیراز و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان گرامی میباشد.

وکیل رایگان ارومیه بدون پرداخت حق الوکاله

همانطور که چنیدن بار تاکید شد، مباحث حقوقی و رویه عملی دادگاه ها در حال حاضر به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل ارومیه، باسابقه و متخصص در مبحث مربوطه مشورت نمایید.

در حقیقت طرح دعوی نادرست و تنظیم لوایح اشتباه میتواند تا جایی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای ارومیه، بهترین وکیل کرمانشاه، قزوین، قم، یزد، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی آسان و موجود، از خدمات وکلای تیم وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای حرفه ای تیم ما بهره مند گردید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر دلیلی مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید، میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات گروه حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی تحت عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند گردید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لولیح حقوقی، مشاوره حقوقی و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل ارومیه میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل ارومیه

شما همراهان گرامی میتوانید جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت با یک وکیل پایه یک دادگستری ارومیه تماس حاصل فرمایید.

تیم حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای ارومیه و عضو کانون وکلای دادگستری ارومیه را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل ارومیه به صورت مستقیم و بدون واسطه دلالها تماس گرفته و یا ارتباط برقرار نمایید.

علی ایحال همین الان جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری ارومیه و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر با یکی از شماره های مندرج در لیست جدید وکلای ارومیه تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

اکنون بهتر است در این قسمت از مقاله با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی را از جهات گوناگونی میتوان تقسیم نمود. در یکی از کلی ترین تقسیم بندی، دعاوی را از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم میکنند. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز شامل دعاوی گوناگون و متعددی میشود که به برخی از آنها در ادامه اشاره خواهیم نمود.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی میگویند که موضوعات اصلی آنها پیرامون مباحث مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین نسبت به همدیگر، ایفای تعهدات و … میباشد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیباشد.

لذا حکم دادگاه ها و محاکم رسیدگی کننده به این قبیل پرونده ها نیز اساسا شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … میباشد.

دعاوی مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا نفقه فرزند، بطلان دعوی، حضانت فرزند، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی در مراجع قضایی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی میگویند که قانونگذار به طور صریح، انجام یا عدم انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. به عبارت ساده تر در این نوع از دعاوی مرتکب، فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار در قوانین مختلف به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و مجازاتهای گوناگونی در نظر گرفته است.

دعاوی قتل عمدی، قتل غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت جنسی، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی و پرونده های کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا