وکیل خانواده

مقاله پیش رو توسط وکیل کانون وکلای مرکز تهران در خصوص معرفی بهترین وکیل خانواده تهران برای آگاهی و آشنایی شما عزیزان تنظیم گردیده است. متاسفانه امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی و اجتماعی افسار گریخته و غیر قابل کنترل در کشور عزیزمان ایران، خانواده ها با مشکلات مالی و روانی فراوانی دست و پنجه نرم […]

وکیل خانواده تهران

مقاله پیش رو توسط وکیل کانون وکلای مرکز تهران در خصوص معرفی بهترین وکیل خانواده تهران برای آگاهی و آشنایی شما عزیزان تنظیم گردیده است.

متاسفانه امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی و اجتماعی افسار گریخته و غیر قابل کنترل در کشور عزیزمان ایران، خانواده ها با مشکلات مالی و روانی فراوانی دست و پنجه نرم میکنند. این مشکلات موجب ورود آسیبهای جدی به کانون گرم خانواده گردیده است. 
درواقع هر چه از اهمیت کانون گرم خانواده گفته شود کم است، موضوعی که امروزه متاسفانه توجه بسیار کمی به آن میشود. به طور کلی اهمیت و حساسیت دعاوی خانواده از جهات مختلف میتواند مورد بررسی قرار گیرد. 
یکی از مهمترین این مسائل ارتباط این قبیل دعاوی به نهاد بسیار مهم خانواده است. احتمالا همگی هم نظریم که فرزندان، یکی از مهمترین سرمایه های هر کشوری میباشد. از همین رو آسیب به نهاد خانواده موجب ورود صدمات جبران ناپذیری به فرزندان میگردد.
از طرف دیگر نهاد خانواده به نوعی اساس و پایه هر جامعه و تمدنی را تشکیل میدهد. لذا توصیه میگردد تا جایی که امکان دارد به کانون گرم خانواده توجه نموده و مراقب سلامت روحی و روانی خود و فرزندانتان باشید.

وکیل خانواده تهران

دعاوی مهمی همچون مهریه، طلاق، نفقه، حضانت طلاق توافقی و … همگی نتیجه نابسامانیهای موجود در رابطه با نهاد مهم خانواده میباشد. به طور کلی مشکلات و دعاوی خانواده طیف وسیعی از پرونده های مطروحه در دادگاه های مختلف به خصوص دادگاه خانواده در سراسر کشور را تشکیل میدهد.
وکیل خانواده تهران به وکیلی گفته میشود که در مباحث حقوقی مربوط به خانواده متخصص میباشد. بهترین وکیل در این زمینه، اصولا عمده فعالیت خود را بر روی دعاوی و پرونده های خانواده متمرکز میسازد.
 

بهترین وکیل خانواده تهران

همانطور که اشاره شد تخصص در دعاوی خانواده به جهت گستردگی و پیچیدگیهای خاص خود کار بسیار دشواری بوده و تنها بهترین وکیل خانواده تهران میتواند نسبت به این دعاوی اشراف کامل داشته باشد. 
توجه داشته باشید که وکیل خوب در این زمینه، بایستی ویژگیهایی داشته باشد که در ادامه و بعد از معرفی لیست وکلای خانواده در تهران به بررسی این ویژگیها نیز خواهیم پرداخت.
به هر حال چنانچه دچار مشکلات خانوادگی هستید بهتر است از خدمات بهترین وکیل خانواده تهران استفاده نمایید. این موضوع میتواند از بروز مشکلات بیشتر و یا چالشهای احتمالی در آینده جلوگیری نماید.
 

لیست ۱۰ تا از بهترین وکیل خانواده تهران سال 1403

گروه حقوقی وکیل زوم در ادامه جهت آشنایی شما عزیزان به معرفی بهترین وکیل خانواده تهران در سال 1403 پرداخته که به شرح زیر میباشد.

علی عرب فشافویه
وکیل علی عرب فشافویه

شماره تلفن: 09127241125

آدرس: تهران – مرزداران و آزادی

علی عرب فشافویه وکیل پایه یک دادگستری و از اعضای رسمی کانون وکلای مرکز در استان تهران میباشد. 

ایشان جزو وکلای جوان ولی با سابقه تهران بوده و دارای بیش از 10 سال سابقه کار در تهران میباشد. علی عرب در  کنار سابقه همکاریهای متعدد با شرکتهای معتبر و نامدار ایرانی همواره در طول این سالها مبادرت به امر وکالت در زمینه حقوق خانواده و همچنین طلاق و اخذ مهریه ایرانیان خارج از کشور نموده و به نوعی میتوان از ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده و بهترین وکیل طلاق در تهران و ایران نام برد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل تهران علی عرب فشافویه تماس بگیرید و از خدمات خانواده ایشان نظیر طلاق، مهریه، نفقه، حضانت، ملاقات، جهیزیه و … در تهران استفاده نمایید.

ساعت کاری: روزهای فرد ساعت ۱۸ تا ۲۲ عصر با هماهنگی قبلی.

ندا باقری
وکیل ندا باقری

شماره تلفن: 09152470974

آدرس: تهران – رشت – مشهد

ندا باقری یکی از با تجربه ترین و پرتلاش ترین وکلای استان تهران و مشهد است. ایشان با بیش از 10 سال سابقه وکالت در پرونده های متعدد از جمله دعاوی حانواده یکی از با تجربه ترین وکلای تهران و مشهد میباشد.

ایشان به طور تخصصی در زمینه های ملکی و خانواده فعالیت داشته و یکی از مورد اعتماد ترین وکلای خانم در تهران و مشهد میباشد.

چنانچه در امور خانواده و یا طلاق در شهر تهران یا مشهد به وکیل خوب نیاز دارید ایشان میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد.

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 11 تا 21 با هماهنگی قبلی.

صابر عرب
وکیل صابر عرب فشافویه

شماره تلفن: 09125370071

آدرس: تهران – میرداماد و مرزداران

صابر عرب دانش آموخته حقوق از دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری قوه قضاییه، کارآموز اسبق قضاوت و از وکلای پایه یک کانون وکلای تهران میباشد. وی از وکلای باسابقه در عرصه وکالت بوده که در موضوعات مختلف حقوقی از جمله دعاوی ملکی، دعاوی کیفری و دعاوی حقوقی مشغول به فعالیت است.

ایشان همچنین سابقه انجام طلاق در امور خانوادگی را نیز در رزومه فعالیتهای خانوادگی خود دارد. عرب در این سالها، وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور بوده است و توانسته است پرونده طلاق خارجیان را از طریق کنسولگری ایران در کشور های مختلف انجام دهد.

به همین خاطر میتوان وی را بهترین وکیل خانواده تهران شناخت. لذا اگر به دنبال وکیل امور خانوادگی هستید میتوانید از طریق شماره همراه زیر با وی مشاوره حقوقی انجام دهید.

ساعت کاری: روزهای فرد ساعت ۱۸ تا ۲۲ عصر با هماهنگی قبلی.

انواع خدمات بهترین وکیل خانواده تهران

همانطور که احتمالا میدانید دعاوی خانواده شامل دعاوی متعددی نظیر طلاق، مهریه و … میباشد. در ادامه به معرفی مهمترین خدمات وکیل خانواده تهران میپردازیم.

گرفتن طلاق توسط وکیل تهران

یک وکیل دادگستری خبره در امور خانواده توانایی انجام امور مربوط به انواع طلاق شامل طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد را دارد.

لازم به توضیح است که برخی وکلای دادگستری در تهران صرفا در امور طلاق فعالیت نموده که به ایشان وکیل طلاق گفته میشود. برخی وکلای دیگر در تهران در تمامی پورنده های خانواده که شامل طلاق نیز میشود فعالیت مینمایند.

بنابراین میتوان گفت وکیل خانواده به تمامی امور خانواده رسیدگی میکند در صورتی که یک وکیل پایه یک طلاق بیشتر تمرکز خود را بر روی دعاوی طلاق میگذارد.

مطالبه مهریه توسط وکیل تهران

یک وکیل دادگستری فعال در زمینه خانواده میتواند امور مربوط به مهریه را نیز انجام دهد. مطالبه مهریه از طرف زن و یا دفاع در مقابل دعوی مهریه زن و درخواست اعسار و تقسیط و … از خدمات یک وکیل متخصص در تهران میباشد.

مطالبه نفقه توسط وکیل تهران

وکیل حرفه ای خانواده در خصوص انواع دعاوی مربوط به نفقه نیز مبادرت به امر وکالت مینماید. مطابه نفقه زن، مطالبه نفقه خویشاوندان، مطالبه نفقه فرزند یا فرزندان، دفاع در مقابل دعوی نفقه و … از مهمترین خدمات وکیل خانواده تهران در امور مربوط به نفقه میباشد.

مطالبه جهیزیه توسط وکیل تهران

دعوی مطالبه جهیزیه یکی دیگر از دعاوی مهم خانواده میباشد که معمولا زوجین در خصوص آن با مشکلاتی مواجه میشوند. امروزه این اهمیت به دلیل تورم افسار گریخته و افزایش شدید کالاهای اساسی در کشور عزیزمان ایران دوچندان گردیده است.

وکیل خانواده تهران میتواند دادخواست مطالبه جهیزیه را تنظیم نموده و نسبت به ثبت و تایید آن اقدام نماید. همچنین در صورتی که به عنوان مرد یا خوانده دعوی جهیزیه نیاز به وکیل دارید میتوانید از خدمات وکلای تهران در تیم ما استفاده نمایید.

گرفتن حضانت فرزند توسط وکیل تهران

شاید بتوان گفت مهمترین موضوع برای زوجین حتی پس از جدایی و طلاق همین بحث حضانت فرزند یا فرزندان باشد. موضوعی که احتمالا تاثیر خود را برای تمام عمر بر روی زندگی زوجین و فرزندان خواهد گذاشت.

زوجین اغلب بر سر حضانت فرزندان دچار اختلاف میشوند و هر یک از زن و مرد تمایل دارد فرزند مشترک در حضانت ایشان باشد. به هر حال وکیل پایه یک دادگستری در تهران آماده است تا در خصوص حضانت فرزند بهترین خدمات حقوقی را به شما سروران ارائه نماید.

گرفتن ملاقات فرزند توسط وکیل تهران

هنگام جدایی و طلاق ممکن است یکی از زوجین که فرزندان را نگهداری میکند، از ملاقات فرزند توسط همسر سابقش جلوگیری نموده و اجازه دیدار ایشان با فرزند مشترک را ندهد.

در این موارد تنها راه چاره برای پدر یا مادری اجازه دیدار با فرزند خویش را ندارد توسل به قانون میباشد. در این صورت بهترین وکیل خانواده در تهران میتواند دادخواست مناسب را تنظیم و ثبت نماید.

همچنین در این مورد نیز میتوانید به عنوان خوانده دعوی از خدمات وکالتی خانواده استفاده نموده و از لوایح دفاعی یک وکیل بهره مند گردید.

البته توجه داشته باشید که صرف نظر از اینکه فرزندان در حضانت چه کسی باشند، پس از جدایی زوجین، قطعا فرزدان دچار آسیبهای زیادی خواهند شد!

همچنین شما عزیزان میتوانید جهت انجام کلیه خدمات حقوقی خود با وکلای زن در تهران نیز ارتباط تلفنی مستقیم برقرار نموده و از خدمات مشاوره ای و وکالتی آنها استفاده نمایید.

مراحل وکالت توسط وکیل

وکلای حاضر در گروه حقوقی وکیل زوم جهت وکالت و به نتیجه رساندن پرونده خانواده مراحل مختلفی را طی مینماید. این مراحل توسط وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور خانواده انجام میگردد. مراحل وکالت وکلای خانواده در گروه حقوقی وکیل زوم به شرح زیر میباشد.

ارائه مشاوره حقوقی

چنانچه شما همراهان عزیز بعد از تماس با وکلای خانواده تیم ما نیاز به مشاوره حضوری و یا تلفنی و آنلاین داشته باشید هماهنگیهای لازم بعمل آمده و یک جلسه مشاوره خانواده از سوی وکیل تعیین میگردد.

در جلسه مشاوره خانواده وکیل به بررسی مدارک و اسناد موجود مینماید. همچنین در صورتی که نیاز باشد بهترین وکیل خانواده تهران به سامانه ثنای شما عزیزان وارد و مسائل مهم را مطالعه خواهد نمود.

مضافا وکیل دادگستری به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده و دورنمایی روند رسیدگی پرونده و زمان تقریبی آن را به شما همراهان عزیز ارائه میدهد.

عقد قرارداد وکالت

در صورتی که بین شما سروران عزیز و وکلای خانواده تیم ما توافق حاصل گردد وکیل اقدام به تنظیم قرارداد وکالت خواهد نمود. نحوه پرداخت حق الوکاله و دیگر موارد مهم در عقد وکالت در وکالتنامه قید میگردد. توجه داشته باشید که حتما قبل از انعقاد قرارداد پروانه وکالت پایه یک دادگستری وکیل را چک بفرمایید تا با خیالی آسوده ذیل برگه وکالت را امضا نمایید.

تتظیم دادخواست یا شکوائیه

بهترین وکیل خانواده بلافاصله پس از عقد قرارداد وکالت اقدام به تنظیم دادخواست یا شکوائه مناسب و مقتضی مینماید. وکیل پایه یک دادگستری تمامی موارد لازم را بررسی نموده و حتی در صورت نیاز همزمان اقدام به تنظیم یک یا دو دادخواست یا شکوائیه خواهد نمود.

ثبت دادخواست و شکوائیه

وکیل خانواده تهران پس از تنظیم دادخواست یا شکوائیه اقدام به ثبت و تایید آن از طریق دفاتر خدمات قضایی مینماید. توجه داشته باشید که ثبت و تایید دادخواست یا شکواییه بسیار مهم بوده و پس از آن اصولا دیگر امکان اعمال تغییرات نمیباشد.

بنابراین چنانچه دادخواست یا شکواییه به طور نادرست و اشتباه طرح و تنظیم شده باشد زمان گرانبهای شما عزیزان و همچنین هزینه های صورت گرفته بی ثمر میگردد.

مطالعه پرونده

در صورتی که شما همراهان گرامی به عنوان خوانده یا متهم دعوی به بهترین وکیل خانواده تهران مراجعه نموده و وکالت دهید، ایشان بلافاصله به دادگاه مراجعه کرده و پرونده مربوطه را به صورت کامل مطالعه خواهد نمود.

پیگیری پرونده

در تمامی پرونده های حقوقی و همچنین پرونده های خانواده نیاز به پیگیری مستمر و مداوم پرونده میباشد. در صورتی که از خدمات وکیل خانواده تیم ما استفاده نمایید این امر از ابتدا تا انتها توسط وکلای باتجربه تهران صورت میپذیرد.

سعی در صلح و سازش در حضور طرفین دعوی

در برخی موارد و در صورت صلاحدید شما عزیزان، وکلای خانواده تیم وکیل زوم اقدامات لازم جهت ایجاد صلح و سازش بین زوجین یا طرفین را بعمل خواهند آورد. درواقع وکیل خانواده با توجه به انگیزه و هدف شما عزیزان به بررسی صلح و سازش احتمالی خواهد پرداخت.

ارائه دفاعیات لازم

بدیهی است یکی از مهمترین وظایف وکیل خانواده تهران ارائه دفاعیات لازم در خصوص پرونده مطروحه میباشد. درواقع در طول روند رسیدگی همواره نیاز است تا اقدامات و دفاعیات مقتضی به دادگاه محترم ارائه گردد.

بدیهی است که موضوع صلح و سازش جدا از وظیفه دفاع در پرونده توسط وکیل خانواده تهران میباشد که همانطور که گفته شد با صلاحدید موکل صورت خواهد پذیرفت.

قیمت وکیل خانواده

برای پاسخ به این پرسش که هزینه و قیمت وکیل خانواده چقدر است یک مبلغ مشخص و معین وجود ندارد. درواقع برای محاسبه قیمت وکیل در این زمینه بایستی موارد مختلفی نظیر نوع و تعداد دعوی را مورد بررسی قرار داد. بنابراین قیمت وکیل خانواده میتواند مبلغی بین 5 الی 25 میلیون تومان متغیر باشد.

درواقع از یک طرف بایستی به این نکته توجه نمود که دعاوی خانواده شامل دعاوی متعددی میشود که مهمترین آنها طلاقف مهریه، نفقه و … میباشد. بنابراین در ابتدا باید نوع دعوی خانواده مشخص گردد تا بتوان مبلغ و قیمت وکیل خانواده را به طور دقیق محاسبه نمود.

از طرف دیگر در یک جدال حقوقی، ممکن است نیاز به طرح و ارائه دو یا چند دعوی خانواده باشد. در این صورت بایستی ابتدا هریک از دعائوی قیمت گذاری گردیده و سپس مجموع آن را به عنوان قیمت وکیل خانواده درنظر گرفت.

ویژگیهای بهترین وکیل خانواده تهران

همانطور که گفته شد بهترین وکیل خانواده در تهران بایستی ویژگیهای منحصر به فردی داشته باشد که ایشان را از سایر وکلای دادگستری در تهران متمایز میسازد.

ما در ادامه به بررسی اساسی ترین ویژگیهای بهترین وکیل تهران در این زمینه میپردازیم.

تسلط به تمامی قوانین خانواده

وکیل متخصص در امور خانواده بایستی به تمامی قوانین جاری کشور در خصوص قوانین خانواده آشنا و آگاه بوده و اصطلاحا به روز و آپدیت باشد. قوانین خانواده نیز صرفا در مواد قانونی خلاصه نمیگردد. در واقع قوانینی جاری شامل مواد قانونی، مواد قانون خاص، آرای وحدت رویه، نظریات مشورتی و … میباشد.

تسلط به انواع دعاوی خانواده

همانطور که احتمالا میدانید دعاوی خانواده شامل دعاوی گوناگونی نظیر مهریه، طلاق، نفقه، حضانت، ملاقات فرزند و … میباشد. بنابراین وکیل طلاق الزاما نمیتواند بهترین وکیل مهریه یا نفقه باشد، هرچند که ممکن است یک وکیل طلاق اگاهی و اشراف کامل به دیگر دعاوی داشته باشد.

البته بدیهی است که بهترین وکیل در شهر تهران تسلط کافی به تمامی دعاوی خانواده را دارد. درواقع همین ویژگی است که به یک وکیل دادگستری، وکیل خانواده گفته میشود.

توانایی بهره گیری از دانش حقوقی

بهترین وکیل تهران بایستی توانایی لازم در خصوص استفاده از علم و دانش حقوقی خود را به بهترین شکل داشته باشد. درواقع ایشان میبایست از معلومات و تجربیات خود در پیشبرد روند دادرسی به نفع موکل خود استفاده نماید.

پیگیری مستمر پرونده

یکی از مهمترین اموری که یک وکیل دادگستری خبره در امور خانواده میبایست انجام دهد پیگیری مستمر پرونده خانواده میباشد. اهمیت این پیگیری در دعوی مهریه دوچندان خواهد بود چراکه پرونده مهریه از همان ابتدا در اداره پنجم اجرای اسناد رسمی تهران مطرح میشود.

آگاهی به علم روانشناسی

یک وکیل باتجربه در امور خانواده تهران میبایست تا حدودی به مباحث روانشناسی آگاهی و اطلاع داشته باشد. چراکه در امور خانواده معمولا احساسات زوجین و فرزندان برانگیخته شده که این امر میتواند منجر به اقدامات احساسی و بدون منطق زوجین گردد.

یک وکیل خوب و حرفه ای شرایط زوجین و فرزندان را درک نموده و اقداماتی منطقی در جهت کاهش آسیبهای احتمالی خانواده و زوجین انجام خواهد داد.

تجربه کافی در دعاوی خانواده

این موضوع بدیهی است که یک وکیل خانواده کارکشته بایستی پرونده های متعددی را در زمینه حقوق خانواده به نتیجه مطلوب موکل رسانده باشد. درواقع وکالت در دعاوی گوناگون خانواده منجر میگردد وکیل در پرونده های خانواده حرفه ای شود و از تجربه خود در پیشبرد روند پرونده های بعدی نهایت استفاده را ببرد.

هوش و ذکاوت کافی

وکیل خوب در پرونده های خانواده میبایست هوش و ذکاوت کافی برای دفاع از حقوق موکل را داشته باشد. به طور کلی در روند رسیدگی به دعاوی خانواده ممکن است جریان پرونده به گونه ای پیش رود که وکیل بایستی فورا نسبت به آن تصمیم گیری نماید. بنابراین بدیهی است که هوش و استعداد ذاتی وکیل میتواند امتیاز بسیار ویژه ای باشد.

داشتن صداقت

نه تنها در دعاوی خانواده بلکه در تمامی دعاوی حقوقی وکیل پایه یک دادگستری میبایست با موکل خویش صداقت لازم را داشته باشد. به عبارت دیگر ایشان بایستی در رابطه با موکل خود صداقت به خرج داده و تا حد امکان روند دادرسی و اتفاقاتی که ممکن است در آینده در پرونده رخ دهد را به ایشان گوشزد نماید.

مشاوره حقوقی با وکیل خانواده تهران

چنانچه در خصوص هر یک از دعاوی خانواده سوالی داشته و یا نیاز به اخذ مشاوره داشته باشید میتوانید همین حالا با شماره بهترین وکیل خانواده تماس حاصل فرمایید.

بدیهی است که دریافت مشاوره از وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در امور خانواده میتواند برای شما همراهان عزیز بسیار مفید باشد. پس از مشاوره خانواده متوجه خواهید شد که در چه مرحله و وضعیتی قرار دارید و در ادامه بایستی چه اقداماتی انجام دهید.

در صورتی که مایل به استفاده از خدمات مشاوره با وکلای تهران میباشید همین حالا با شماره وکلای دادگستری خانواده در تیم ما تماس بگیرید. همچنین شما همراهان گرامی میتوانید با وکلای آنلاین در تهران از طریق تماس، پیامک و چت در پیامرسانهای موجود ارتباط برقرار نمایید.

انواع دعاوی خانواده

همانطور که گفتیم دعاوی خانواده طیف وسیعی از دعاوی را شامل میشود و محدود به طلاق نیست. ما در ادامه به معرفی مهمترین دعاوی خانواده میپردازیم.

مهمترین این دعاوی عبارتند از طلاق توافقی، طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، مهریه، نفقه زن، نفقه فرزند، حضانت فرزند یا فرزندان، ملاقات فرزند یا فرزندان، اجرت المثل ایام زوجیت، نحله، تمکین زن یا نشوز زن، خسارت ناشی از برهم زدن نامزدی، جهیزیه، اثبات زوجیت، اثبات نسب فرزند و غیره.

مزایای داشتن وکیل

مباحث حقوقی به خصوص مباحث خانواده و طلاق و مسائل مربوط به آن بسیار پیچیده و دشوار می باشند.

به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل تهران و با تجربه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

چرا که طرح دعوی و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست ممکن است به گونه ای به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر امکان تصحیح آن به هیچ عنوان نباشد.

تیم حقوقی وکیل زوم در تهران با استفاده از بهترین وکلای تهران، مجرب و مورد اعتماد آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.

همچنین در صورتی که مایل به پرداخت حق الوکاله نیستید می توانید بدون پرداخت حق الوکاله وکیل از خدمات تیم ما استفاده کنید.

در این صورت صرفا با پرداخت مبلغ لازم در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند خواهید گردید.

این خدمات شامل تنظیم دادخواست، تنظیم لایحه، مشاوره و غیره به طور دائم و تحت نظر وکیل تهران می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا