وکیل کرمان

گروه حرفه ای وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری مورد اعتماد و مجرب در سراسر ایران و همچنین کرمان تشکیل گردیده است. ما در این مقاله به معرفی جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل کرمان در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری کرمان خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این نوشتار […]

بهترین وکیل کرمان

گروه حرفه ای وکیل زوم از تعدادی وکیل پایه یک دادگستری مورد اعتماد و مجرب در سراسر ایران و همچنین کرمان تشکیل گردیده است. ما در این مقاله به معرفی جدیدترین لیست 10 تا از بهترین وکیل کرمان در سال 1403 و از اعضای کانون وکلای دادگستری کرمان خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه این نوشتار شماره وکیل کرمان به صورت مستقیم در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت بنابراین لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

وکیل پایه یک دادگستری کرمان به چه کسی گفته میشود؟

قبل از پاسخ به این پرسش بایستی اذعان داشت که الزاما هر وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل کرمان یا بهترین وکیل یزد، سمنان و … نمیباشد. البته که لازمه دریافت پروانه وکالت دادگستری، شرکت در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون وکالت مرکز مشاوران تحت نظر قوه قضاییه در شهر مربوطه میباشد. این آزمونهای حقوقی در هر سال و به طور منظم و قانونی در تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران برگزار میگردد.

با توجه به مسائل گوناگون، بهترین وکیل پایه یک دادگستری کرمان به وکیلی میگویند که در یکی از آزمونهای کانون وکلای دادگستری کرمان شرکت نموده و بعد از سپری کردن مراحل مورد نیاز، موفق به اخذ پروانه کانون وکلای دادگستری کرمان میگردد.

به طور کلی بایستی اشاره کرد که دانشجویان رشته حقوق و یا سایر رشته های مرتبط همچون فقه و حقوق، پس از طی نمودن تحصیلات دانشگاهی مربوطه، میتوانند باتوجه به میزان دانش و تواناییهای خود، جهت اخذ پروانه وکالت، در آزمون سخت کانون وکلای دادگستری و یا آزمون مرکز مشاوران شرکت نمایند. همانطور که اشاره شد این آزمونها همواره و معمولا در هر سال یک مرتبه برگزار میگردد.

در هر صورت داوطلبان بایستی در یک رقابت بسیار بزرگ و طولانی مدت، موفق به اخذ معدل قبولی شده تا سرانجام این امکان را داشته باشند تا از میان هزاران داوطلب به عنوان کارآموز وکالت کرمان پذیرفته شوند.

آپدیت لیست 10 تا از بهترین وکیل کرمان در سال 1403

در این قسمت از نوشتار، آپدیت جدید لیست 10 تا از بهترین وکیل کرمان در سال 1403، فعال و امانتدار، فراهم گردیده که میتوانید در زیر آنرا مشاهده نمایید. درضمن توجه داشته باشید که شماره وکیل کرمان در کنار نام هر یک از بهترین وکلای کرمان قرار گرفته است.

وکیل پایه یک کرمان

شماره تلفن: 

آدرس: کرمان

وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای کرمان.

ایشان از وکلای جوان ولی با سابقه کرمان میباشد. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در کرمان بوده و همچنین سابقه همکاری با شرکتهای معتبر و بزرگ ایرانی را در کارنامه خود دارد.

شما همراهان عزیز میتوانید همین حالا یا شماره وکیل کرمان تماس بگیرید.

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 10 الی 21 با هماهنگی قبلی.

تماس مستقیم با شماره وکیل کرمان

همانطور که ملاحظه فرمودین تیم حقوقی وکیل زوم در این مطلب به معرفی بهترین وکلای کرمان پرداخته است. درضمن درصورت تمایل میتوانید با مشاهده بخشی از سوابق و فعالیتهای وکلای دادگستری کرمان، بدون واسطه و حضور دلالها با شماره وکلای پایه یک دادگستری کرمان تماس گرفته و موضوع و مشکل حقوقی خود را مستقیما با ایشان درمیان بگذارید. 

همچنین علاوه بر همراهان ساکن در ایران، عزیزان مقیم خارج از کشور نیز میتوانند از خدمات حقوقی گروه وکیل زوم استفاده نمایند. درواقع وکیل بین المللی در تهران آماده است تا بهترین خدمات حقوقی و وکالتی را به شما عزیزان در هر کجای دنیا که سکونت دارید ارائه نماید.

وکیل تخصصی کرمان کیست؟

وکیل متخصص کرمان اصطلاحا به وکیلی گفته میشود که عمده فعالیتهای حقوقی خود را بر روی یک یا چند حوزه حقوقی در شهر کرمان متمرکز ساخته است. البته این موضوع غیرقابل انکار است که کلیه وکلای پایه یک دادگستری کرمان درخصوص کلیه پرونده های حقوقی آشنایی لازم را داشته و میتوانند در هرنوع از دعاوی اعم از خانواده، کیفری، مالیاتی، ملکی، اداره کار، دیه و … قبول وکالت نمایند.

البته بحث مهمی که همواره مطرح میشود این است که در برخی از موارد وکلای دادگستری بنابر دلایل گوناگون، بیشتر فعالیت خود را بر روی یک یا چند دعوی در شهر کرمان متمرکز میسازند. وکالت و فعالیت حقوقی به صورت تخصصی ممکن است دلایل مختلفی نظیر تسلط بیشتر بر روی برخی دعاوی مشخص، عدم تمایل به دیگر حوزه های حقوقی، کم اهمیت بودن برخی از دعاوی حقوقی در بین افراد جامعه و … داشته باشد. بنابراین مشاهده و بررسی رزومه وکلای کرمان، بهترین وکیل یزد، بهترین وکیل شیراز، وکلای تهران و … میتواند در انتخاب شما عزیزان نقش بسزایی ایفا نماید.

دوره کارآموزی وکیل

مدت زمان دوره کارآموزی در اکثر کانونهای وکلای دادگستری در تمامی استانهای ایران همچون کانون وکلای کرمان 18 ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی توسط کانون این شهر میباشد. لازم به توضیح است که دوره کارآموزی وکالت، غالبا چند ماه پس قبولی داوطلب در آزمون اصلی آغاز میگردد.

به طور کلی پس از اینکه وکلای کارآموز در کرمان این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند، کانون وکلای دادگستری کرمان اقدام به برگزاری چندین آزمون کتبی و شفاهی تحت عنوان اختبار مینماید. برگذاری این دوره ها جهت احراز صلاحیت کارآموزان وکیل جهت صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری شهر کرمان میباشد.

سرانجام نیز داوطلبانی که موفق به اخذ نمره قبولی میشوند، مجوز حضور در مراسم تحلیف را بدست آورده که میبایست در این مراسم اقدام به اتیان سوگند نموده تا به مقام وکیل پایه یک دادگستری در کرمان نائل گردد. 

اهمیت داشتن وکیل کرمان

همانطور که به دفعات گفته شد، دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، دیه، مالیاتی و … و همچنین مباحث مربوط به آن بسیار تخصصی و دشوار بوده و درک آن بسیار پیچیده میباشد. به همین دلیل همیشه توصیه شده که قبل از هر اقدامی با یک وکیل کرمان، بهترین وکیل تهران، بهترین وکیل اصفهان و … باتجربه و متبحر در خصوص امور حقوقی خود مشورت نموده و از ایشان کمک بگیرید.

از طرف دیگر طرح دادخواست اشتباه و تنظیم لوایح نادرست و غیر اصولی میتواند به حدی به روند رسیدگی پرونده آسیب وارد سازد که دیگر امکان اصلاح آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

درضمن عنایت داشته باشید که مدت رسیدگی به روند پرونده ها در اغلب موارد میتواند بسیار زمانبر و خسته کننده باشد. این اطاله روند دادرسی، میتواند موجب بروز دردسرهای مختلفی نظیر عدم پیگیری دائم پرونده، دلسرد شدن از به نتیجه رساندن پرونده و … گردد. بنابراین چنانچه شما عزیزان از خدمات وکیل پایه یک دادگستری در کرمان و باتجربه استفاده نمایید تا حدود زیادی از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری خواهید نمود.

درضمن با وجود وکیل پایه یک دادگستری خوب میتوانید زمان رسیدگی به پرونده را کاهش داده و از اطاله دادرسی در پرونده به میزان قابل توجهی جلوگیری بعمل آورید. آنچنان که در بسیاری از دعاوی حقوقی نظیر دعوی طلاق توافقی، وجود وکیل پایه یک دادگستری متخصص و متبحر میتواند زمان رسیدگی به دعوی را تا نصف نیز تقلیل دهد.

تیم حرفه ای وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای کرمان، بهترین وکلای مشهد، بهترین وکیل سمنان، بهترین وکلای قزوین، وکلای قم، بهترین وکیل رشت، وکلای شیراز، و دیگر وکلای پایه یک ایران باتجربه و معتمد، همه روزه آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. پس چنانچه به خدمات یک وکیل مورد اعتماد و خوب نیاز دارید با شماره وکیل کرمان در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

برخی خدمات بهترین وکیل کرمان

بهترین وکیل کرمان این توانایی و قابلیت را دارد تا در خصوص کلیه مباحث و موضوعات حقوقی اقدام به ارائه انواع خدمات وکالتی و مشاوره ای مینماید. این خدمات حقوقی و وکالتی شامل تنظیم دادخواست، تنظیم انواع شکوائیه، تنظیم انواع اظهارنامه، تنظیم لوایح حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای مختلف، حضور در انواع جلسات حقوقی و … میباشد.

در ذیل به معرفی برخی از مهمترین خدمات بهترین وکیل کرمان خواهیم پرداخت.

انجام امور ملکی در کرمان

همانطور که احتمالا همگی میدانیم دعاوی ملکی نه فقط در استان کرمان بلکه در سایر شهرها و استانهای کشورمان از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. البته میدانیم که دلایل اهمیت این موضوع بسیار متعدد و ریشه ای میباشد.

یکی از مهمترین دلایل اهمیت دعاوی اموال غیرمنقول نظیر زمین، خانه و … قطعا ارزش و بهای روزافزون و سرسام آور ملک و املاک در سراسر ایران و کرمان بوده که متاسفانه همه روزه نیز درحال افزایش است. از دلایل دیگر اهمیت دعاوی و پرونده های ملکی و زمین شاید بتوان به دشواری و پیچیدگی فراوان دعاوی ملکی نسبت به برخی از دعاوی حقوقی اشاره نمود.

بنابراین اکنون به خوبی میدانیم که دعاوی و پرونده های ملکی در بین افراد جامعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از سوی دیگر با یک نگاه اجمالی به تعداد پرونده های ملکی در محاکم دادگستری نیز میتوان به این نتیجه رسید که دعاوی ملکی آمار بسیار بالایی را در محاکم ایران و همچنین شهر کرمان به خود اختصاص داده است.

از شناخته شده ترین و رایج ترین موضوعات مربوط به ملک و املاک، زمین، باغ و … در جامعه نیز میتوان به خرید و فروش ملک، رهن، اجاره، تصرف عدوانی، تخلیه و … اشاره نمود که تمامی آنها از پیچیدگیهای بسیاری برخوردار هستند.

بنابراین به شما همراهان توصیه میشود که در زمینه ملکی از حق استفاده از خدمات یک وکیل ملکی کرمان استفاده نمایید. در همین راستا و در ابتدای مطلب شماره وکیل کرمان در این صفحه جهت استفاده شما همراهان درج گردیده است.

انجام امور طلاق در کرمان

امروزه امر طلاق قطعا یکی از موضوعات بسیار شایع در تمامی جوامع میباشد. این فرآیند نه تنها در کلانشهر تهران بلکه در شهر کرمان و حتی در سراسر دنیا نیز فراگیر شده است. این موضوع باعث شده تا امر طلاق به یک امر بسیار عادی و رایج در تمام جوامع امروزی تبدیل شود.

احتمالا به این موضوع آگاه هستید که طلاق و جدایی آثار فراوانی برای زن و مرد و همچنین فرزند یا فرزندان مشترک خواهد داشت. آنچنان که حتی پس از جدایی و طلاق زوجین نیز آثار آن همواره پابرجا و استوار باقی خواهد ماند. به همین دلایل همواره پیشنهاد میگردد زوجین قبل از تصمیم به طلاق به مسائل پیرامون آن توجه ویژه و شایسته ای نمایند.

از سوی دیگر سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حقوقی در خصوص مسائل مربوط به خانواده نظیر طلاق با یک وکیل طلاق در کرمان مشورت نمایید. یک وکیل متخصص در طلاق به کلیه مباحث پیرامون طلاق مطلع و آگاه بوده و میتواند برگ برنده شما در پرونده های خانواده و طلاق در کرمان باشد.

انجام امور کیفری در کرمان

احتمالا مستحضر هستید که پرونده های کیفری و جزایی از مهمترین و حساس ترین دعاوی مطروحه در محاکم و مراجع قضایی کشورمان میباشد. درواقع مصادیق دعاوی کیفری و جزایی طیف بسیار گسترده ای را دربر میگیرد و همه روزه افراد زیادی از پیر تا جوان و … حتی به صورت سهوی و ناخواسته، دست به ارتکاب انواع جرایم کیفری میزنند. از همین رو تعداد زیادی از پرونده های مطروحه در دادگاه ها و محاکم دادگستری و قضایی را پرونده های کیفری همچون قتل عمدی و یا غیرعمدی، تجاوز و زنای به عنف، آزار و اذیت، سرقت حدی یا تعزیری، دیه، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، کلاهبرداری اینترنتی و … تشکیل میدهد.

موضوع کلیدی دیگر اینکه کیفر و ضمانت اجرای ارتکاب جرائم کیفری نیز از سوی قانونگذار بسیار سنگین و شدید پیش بینی گردیده است. تا جایی که ممکن است در برخی جرایم، مرتکب و یا محکوم علیه به قطع عضو، قطع اعضا، قصاص، اعدام و … محکوم گردد. لذا پیشنهاد میگردد چه در جایگاه شاکی و چه در مقام مشتکی عنه یا متهم، قبل از هر اقدام حقوقی و یا قبل از هر اظهارنظری، جهت جلوگیری از تضییع حق و حقوق خود، با یک وکیل کیفری در کرمان مشورت نمایید.

البته طبیعی است که استفاده از خدمات یک وکیل پایه یک دادگستری کرمان برای شما هزینه هایی نیز به همراه خواهد داشت. ولی احتمالا به این موضوع آگاه هستید که شما میتوانید با پرداخت هزینه ای ناچیز در مقابل موضوعات به شدت مهم کیفری، از خدمات و اطلاعات حقوقی بهره مند شوید که قابل قیمت گذاری نیست.

خدمات حقوقی که توسط بهترین وکیل کرمان ارائه میشود حاصل چندین سال مطالعه و بررسی در قوانین حقوقی بوده که نتیجه آن قبولی در دانشگاه ها و آزمونهای مختلف حقوقی میباشد. ارزش و بهای استفاده از خدمات حقوقی و وکالتی بهترین وکلای کرمان نیز برای شما عزیزان چندین برابر هزینه ای است که به وکیل دادگستری پرداخت خواهید نمود. از همین رو درصورتی که مایل باشید، میتوانید با وکلای تیم حقوقی وکیل زوم شامل وکلای کرمان، بهترین وکیل کرج، مشهد، قزوین، بهترین وکیل قم، وکلای کرمانشاه، بهترین وکیل شیراز و … تماس حاصل فرمایید.

ویژگیهای یک وکیل خوب در کرمان

یک وکیل خوب در شهر کرمان میبایست حتما دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد. به طور کلی و مختصر باید گفت که یک وکیل خوب و معتمد دارای ویژگیهای مطرح و منحصربفردی میباشد. ما در ادامه به صورت خلاصه به بررسی برجسته ترین خصوصیات بهترین وکیل کرمان میپردازیم که میتواند در این شهر به شما عزیزان کمک و یاری رساند.

  • باتجربه باشد:درواقع مباحث حقوقی همواره دارای چالشهای فراوانی بوده و همین امر موجب تشتت آرا و اختلاف نظرهای فراوان و در نتیجه صدور آرای متفاوت و متناقض از محاکم دادگستری میشود. بنابراین این پیچیدگیها بر روی تمامی مباحث حقوقی سایه افکنده و موجب شده تا استفاده از خدمات یک وکیل باسابقه و مجرب در کلیه مسائل حقوقی امری لازم و ضروری تلقی گردد.
  • صادق باشد: گفتن حقیقت و داشتن صداقت، یکی از بارزترین ویژگیهای هر انسانی از جمله یک وکیل خوب در کرمان به حساب می آید. راستگویی و صداقت یک وکیل موجب میگردد موکل تا جایی که امکان پیشبینی وجود دارد از برخی مسائل مهم در پرونده آگاه و مطلع گردد. درضمن موکل نیز در برخورد با یک وکیل صادق، سعی میکند متقابلا صداقت بیشتری نشان داده و هیچ موضوعی را از وکیل خود پنهان نکند. قطعا صداقت وکیل و موکل در قبال یکدیگر میتواند آثار بسیار مثبتی بر روند رسیدگی به پرونده داشته باشد.
  • صبور باشد:یک وکیل دادگستری خوب و مورد اطمینان در کرمان میبایست با حوصله و صبور باشد. درواقع همانطور که گفتیم دعاوی حقوقی پیچیدگیهای فراوانی دارد و یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل این مسائل دشوار، نیاز به دقت و بررسی زیاد در پرونده حقوقی خواهد داشت. یک وکیل خوب در کرمان قبل از هرگونه اقدام و اظهارنظر حقوقی در ابتدا به بررسی کامل موضوع حقوقی پرداخته و متعاقبا اقدامات لازم را بعمل می آورد. این موضوع میتواند احتمال بروز خطا و اشتباهات را تا حدی که ممکن است کاهش دهد و در این صورت احتمال و شانس پیروزی در پرونده را بالا ببرد.
  • دارای مهارتهای ارتباطی موثر باشد: ارتباط گیرا و قابل فهم با موکل و دیگر افراد مرتبط با پرونده و همچنین قضات محترم، از مهمترین ویژگیهای یک وکیل خوب میباشد. وکلای دادگستری در کرمان بایستی با استفاده از مهارتهای ارتباطی موثر و گیرا به دنبال ارتباط صحیح با موکل و دیگر افراد دخیل در پرونده باشد و از این ارتباط نیز در در راستای رسیدن به اهداف موکل در پرونده قضایی بهره گیرد.
  • دارای قدرت مذاکره بالایی باشد: حتما به این موضوع واقف هستید که یک وکیل خوب بایستی دارای فن بیان خوب و مناسبی بوده و به فنون مذاکره آشنایی کافی داشته باشد. وکلایی که از قدرت مذاکره بالایی برخوردارند میتوانند از این خصوصیت مهم در اقناع طرف مقابل دعوی و دیگر اشخاص مرتبط با پرونده استفاده نماید. البته وکیل کرمان به خوبی میداند که هرگونه مذاکره با طرفهای دعوی و … مستلزم درخواست و اجازه موکل به ایشان است.
  • نداشتن غرور کاذب:بارها اشاره کردیم که قوانین حقوقی همواره و همه ساله، دستخوش تغییرات گسترده ای قرار میگیرد. تاجایی که مثالی در بین قشر حقوقدان و حقوق خوان کشور شایع است که میگوید رشته و درس حقوق فارغ التحصیلی ندارد. این مثال به روشنی تغییرات گسترده در قوانین حقوقی را در تمامی زمینه ها نشان میدهد. لذا داشتن غرور بیش از حد و کاذب در حیطه علمی برای کلیه وکلای دادگستری چه وکلای پایه یک و چه کارآموزان وکالت به هیچ وجه مناسب و صحیح نمیباشد. بنابراین همیشه به وکلای پایه یک دادگستری پیشنهاد میگردد تا با دیگر همکاران وکیل خود به خصوص در پرونده های مهم و حساس مشورت نمایند. از طرف دیگر در بسیاری از پرونده ها به دلیل مشغله کاری وکالت و ضیق وقت، ممکن است هر وکیلی حتی وکلای باسابقه نیز دچار اشتباهاتی شود.
  • معتمد باشد: از دیگر ویژگی های مهم و شاخص یک وکیل خوب، امین و مورد اطمینان بودن ایشان است تا جایی که بایستی در این زمینه همانند یک برادر برای موکل باشد. در اختیار گذاشتن اصول اسناد و مدارک از جانب موکل به وکیل را شاید بتوان یکی از مسائل کم اهمیت در راستای امانتدار بودن یک وکیل دانست. درواقع در جریان رسیدگی به پرونده ممکن است موضوعاتی رخ دهد که بسیار مهمتر از سپردن اصول اسناد و مدارک به وکیل باشد.البته این موضوع نیز صادق است که به وکیل دادگستری که دارای پروانه وکالت کانون وکلای دادگستری باشد میتوان راحت تر اعتماد نمود. علی ایحال بهتر است سعی کنید پرونده های خود را حتما به وکلای پایه یک دادگستری کرمان مورد اطمینان، امانتدار، مطرح و شناخته شده در کرمان بسپارید.

گروه حقوقی وکیل زوم متشکل از بهترین وکلای کرمان، بهترین وکیل کرج، اهواز، قزوین، بهترین وکیل قم، رشت، تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، رشت و … آماده ارائه هرگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما همراهان گرامی میباشد.

وکیل رایگان کرمان بدون پرداخت حق الوکاله

همانطور که تاکید شد کلیه مباحث حقوقی و رویه عملی دادگاه ها در حال حاضر به حدی پیچیده و متغیر است که بهتر است قبل از هر اقدام و اظهارنظر حقوقی با یک وکیل کرمان، باسابقه و متخصص در امور مربوطه مشورت نمایید.

درواقع طرح دعوی غلط و تنظیم لوایح اشتباه و نادرست میتواند تاحدی به روند رسیدگی آسیب بزند که دیگر تصحیح آن به هیچ وجه امکانپذیر نباشد.

گروه حقوقی وکیل زوم با استفاده از بهترین وکلای کرمان، بهترین وکیل اهواز، قزوین، قم، یزد، حرفه ای و معتمد، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شما همراهان میباشد. همچنین عزیزان ساکن خارج از کشور نیز میتوانند از طریق راه های ارتباطی آسان و موجود از خدمات وکلای تیم حقوقی وکیل زوم در ایران و تهران استفاده نمایند. شما عزیزان با پرداخت حق الوکاله منصفانه و عادلانه میتوانید از انواع خدمات وکلای حرفه ای تیم ما بهره مند گردید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر دلیلی تمایلی به پرداخت حق الوکاله ندارید، میتوانید بدون پرداخت حق الوکاله از خدمات گروه حقوقی وکیل زوم استفاده نمایید. در این حالت این امکان وجود دارد تا با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی تحت عنوان حق الزحمه در طول روند رسیدگی و تمام مراحل دادرسی از خدمات وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید.

خدمات مارالذکر شامل تنظیم انواع دادخواست، تنظیم لولیح حقوقی، مشاوره حقوقی و غیره به طور دائم و تحت نظر بهترین وکیل کرمان میباشد.

مشاوره و انعقاد قرارداد با وکیل کرمان

شما همراهان گرامی میتوانید جهت مشاوره تلفنی و یا عقد قرارداد وکالت با یک وکیل پایه یک دادگستری کرمان تماس حاصل فرمایید.

تیم حرفه ای وکیل زوم برای شما عزیران خدمات مشاوره حقوقی توسط لیست بهترین وکلای کرمان و عضو کانون وکلای دادگستری کرمان را فراهم نموده که میتوانید به دو صورت تلفنی و حضوری با بهترین وکیل کرمان به صورت مستقیم و بدون واسطه دلالها تماس و یا ارتباط برقرار نمایید.

علی ایحال همین حالا جهت ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری کرمان و عضو کانون وکلای دادگستری این شهر با یکی از شماره های مندرج در لیست وکلای کرمان تماس حاصل فرمایید.

انواع دعاوی حقوقی

شاید بهتر باشد در این قسمت از مقاله با انواع دعاوی حقوقی آشنا شوید. در یک نگاه کلی به علم حقوق، انواع دعاوی را از جهات گوناگونی میتوان مورد تقسیم بندی قرار داد. در یکی از کلی ترین تقسیم بندی، دعاوی از جهت داشتن یا نداشتن ضمانت اجرای کیفر و یا مجازاتها، به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم میگردد. البته که هر کدام از دعاوی کیفری و یا حقوقی نیز شامل دعاوی گوناگون و متعددی میشود که به برخی از آنها در ادامه اشاره خواهیم نمود.

دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی به دعاوی گفته میشود که موضوعات اصلی آنها پیرامون مباحث مالی نظیر مطالبه وجه، امور مربوط به حقوق خانواده نظیر حق و حقوق مالی و غیرمالی زوجین درقبال یکدیگر، ایفای تعهدات و … میباشد. لذا اساسا میتوان گفت در این دسته از دعاوی اصولا بحث وقوع جرم و مجازات مرتکب مطرح نمیشود.

از همین جهت حکم دادگاه ها و محاکم رسیدگی کننده به این قبیل پرونده ها نیز اغلب شامل مواردی همچون الزام به ایفای تعهدات، الزام به جبران خسارات و الزام به پرداخت وجه و … میباشد.

همچنین مطالبه وجه، الزام به انجام تعهدات، انواع طلاق، چک صیادی حقوقی، ابطال سند، تخلیه، خلع ید، مهریه زن، نفقه زن یا نفقه فرزند، بطلان دعوی، حضانت فرزند، سهم الارث و ماترک، اجرت المثل ایام زوجیت، اجرت المثل اموال و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی حقوقی در مراجع قضایی میباشند.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری نیز به دعاوی میگویند که قانونگذار صراحتا، انجام یا عدم انجام آنها را ممنوع و جرم تلقی نموده است. درحقیقت در این نوع از دعاوی مرتکب، فعل یا ترک فعلی انجام داده که قانونگذار در قانون به خصوص قانون مجازات اسلامی برای آنها کیفر و مجازاتهای گوناگونی در نظر گرفته است.

قتل عمدی و یا قتل غیرعمدی، کلاهبرداری، کلاهبرداری اینترنتی، خیانت در امانت، تجاوز و انواع زنا، آدم ربایی، آزار و اذیت جنسی، مزاحمت تلفنی، سرقت حدی یا سرقت تعزیری، ضرب و جرح، ربا، توهین و فحاشی و … از مهمترین و شناخته شده ترین دعاوی و پرونده های کیفری محسوب میشوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در این نوشته شما می خوانید

برای ما پیام بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا